Close

ETİKETLENEN KULLANICILAR LİSTESİ

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Status
    kelaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    Aldığı Teşekkür
    2
    Dedikoduları
    2 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)

PS3 anormal hızlanma sorunu

PS3 anormal hızlanma sorunu

konu uzun ve anlaşılması zor lütfen baştan sona okuyun.

arkadaşlar pcmde son 4 haftadır anormal bir hızlanma (fps artışı yani performans artışı değil) var. ve daha sonra ps3ümde de aynı olayı yaşamaya başladım. bu hız artışı dediğim olay fps artışı değil .hani overclock yaparsın pc hızlanır ya onun gibi bişey DEĞİL yani. oyunlarda gözlemledim ilk olarak ama tümden PS3teki ve blgsyardaki herşeyde böyle. yani mesela örnek vereyim fifada futbolcular normalden hızlı koşmaya başladı. sanki bi taraflarına nitro takmışlar gibi oluyor.mesela top taca çıkınca ligin arması ekrana gelir gider ya onlar saniyede gerçekleşiyor sahneler hızlı geçiyor şutlar futbolcular anormal hızlanıyor.tüm oyunlarda böyle PS3ü açıyorum bi 5-10 dk falan kullandıktan sonra oluyor bu olay. aynı olay PCde de var ama onda yalnız sıcaklık değerleri de düşük. pcm iyi soğutuluyor. ısınma sorunum yok. neden oluyor anlamıyorum. hem pcde hem ps3te aynı sorunun olması çok saçma.

internette biraz araştırma yaptım benim gibi bu sorunu yaşayan insanlar var (pcde). yani ne anlatmak istediğimi anlamadıysanız bir örneği de
    [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın] işte bu linkte, başka bir arkadaş paylaşmış. hadi çok nadir de olsa bnim gibi pcde bu sorunu yaşayan var ama ps3te yaşayanı hiç görmedim ve bende ps3te de aynı olay oluyor.

pc tarafında sorunu çözen hiç kimseyi bulamadım şimdiye kadar. virüs desen yok, işlemci çok ısınıyor desen o da ısınmıyor. ekran kartı sürücüsünü silip eski sürücüyü yükledim gene olmadı.bios ayarlarını sıfırladım defalarca formatladım olmadı.. pcden ztn ümitsizim artık ama ps3te de aynı sorunun olması beni çileden çıkartıyor

ve bu sorun hiç bir şey yokken durduk yere başladı.

acaba pcde bu sorun olduktan sonra ps3ü de beynim hızlı mı algılıyor acaba kafayı mı yedim nedir diye düşünüyordum ama yok iyice test ettim god of war 2, red dead redemption gibi oyunlarda görüntü anormal hızlanıyor git gide , tıpkı bilgisyarımda olduğu gibi.. tabi saydığım oyunlar sadece örnek, yoksa bütün oyunlarda aynı sorun var.

sorunun evdeki voltajdanmı değilmi olduğunu anlamak için bilgisayarı kuzenime götürdüm ve sorun hala devam ediyordu. fkat hızlanma sorunu çok aşırı olmadığı için kuzenimde baktı ve zar zor anladı ps3te de aynı sorun olduğu için onuda kuzene götürüp denemeye gerek yok. demek ki sorun voltajda değil veya öyleyse bile cihazların ikisini de çoktan bozmuş durumda. delirmek üzerieyim cidden. the last of us aldım oynayamıyorum hızlancak diye gülüyorum sinirden.

bu konuyu forum donanımda da açmıştım ve şöyle bir yorum geldi

"Arkadaşım senin sorununun temel kaynağı elektrikten kaynaklanıyor. İki cihazında yüksek voltaja mağruz kalmış ve hasar almış. Cihazlarında ki sorun çipsetlerden kaynaklı bir sorun ps3 için gidip çipini değiştirtebilirsin ama bilgisayarın için aynı şeyi söylüyemicem çünkü güney ve kuzey çipinin değiştirilmesi gerekiyor ki adam akıllı birinin eline vermezsen çorba olur kalır o anakart."

bu yorum bana da mantıklı geldi. sizce sorun nedir nasıl çözerim? pc tarafını forumdonanıma bıraktım ama ps3 için en iyi bilgiye tabiki siz mcpsp.com takipçileri sahipsiniz. yardımlarınızı bekliyorum
    Konu Bilgileri

Tüm forumdan rastgele konular:

• » Jeopardy
    • » Ryo Sakazaki king of serisi
    • » xbox 360 slim kapanırken surun
    • » Alien Breed 3: Descent hemen indirin !
    • » Joker's Asylum-Joker
    • » PSN Store Yenilendi
    • » MCPSP.Com Logosu
    • » Mein Kampf 1994 / Kavgam / Adolf Hitler...
    • » Oil Rush 3D naval strategy Full APK...
    • » acil yardım corrected hatası yükseltme...

Aynı kategoriden rastgele konular:

• » yeni pes indirdim
    • » 793df s monitör crt monitör de ps3...
    • » Playstation 3'ü 3D'ye yükseltme
    • » Downgrade den Sonra HDD Nasıl...
    • » Ps3 HDMI Bağlama Yardım
    • » PS3 İçini Temizlemek
    • » Batman Arkham Origins Dahilide...
    • » Uygun Fiyatlı Ps3 Kulaklığı
    • » Sixasis ve dualshock tamiri
    • » PS3 diit sesi

Status
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    Aldığı Teşekkür
    2
    Dedikoduları
    2 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)

ama artık bi yardım edin ya

Status
    ferhanANK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ferhanANK

Senior Member
    Nereden
    PSLAND:)
    Ettiği Teşekkür
    61.578
    Aldığı Teşekkür
    11.235
    Dedikoduları
    192 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    9 Thread(s)
    Kardeş ps3 ü formatlamayi dene birde. Ilk defa böyle bir konu görüyorum inşallah halledebilirsin kardeş.

Отправлено с моего SM-N9000Q через Tapatalk

Status
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    Aldığı Teşekkür
    2
    Dedikoduları
    2 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)

Alıntı ferhanANK Nickli Üyeden Alıntı [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    Kardeş ps3 ü formatlamayi dene birde. Ilk defa böyle bir konu görüyorum inşallah halledebilirsin kardeş.

Отправлено с моего SM-N9000Q через Tapatalk
    kardeş çok oyun var ya hepsini tek tek tekrardan indirip ps3e nasıl yükliyim imkansız.bunun başka bir yolu olmalı

Status
    (PS63) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    (PS63)

Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    712
    Dedikoduları
    23 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    10 Thread(s)
    Silip indirmene gerek yok
    Bi harici alıp yedekleme yap

Status
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    Aldığı Teşekkür
    2
    Dedikoduları
    2 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)

sorun devam ediyor hem bilgisyarda hem ps3te. tam 4 ay oldu.geçmiyor. 4.75 yaptım cfwyi gene düzelmedi

Status
    erhan800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    87
    Aldığı Teşekkür
    23
    Dedikoduları
    0 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)
    Alıntı kelaj Nickli Üyeden Alıntı [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    konu uzun ve anlaşılması zor lütfen baştan sona okuyun.

arkadaşlar pcmde son 4 haftadır anormal bir hızlanma (fps artışı yani performans artışı değil) var. ve daha sonra ps3ümde de aynı olayı yaşamaya başladım. bu hız artışı dediğim olay fps artışı değil .hani overclock yaparsın pc hızlanır ya onun gibi bişey DEĞİL yani. oyunlarda gözlemledim ilk olarak ama tümden PS3teki ve blgsyardaki herşeyde böyle. yani mesela örnek vereyim fifada futbolcular normalden hızlı koşmaya başladı. sanki bi taraflarına nitro takmışlar gibi oluyor.mesela top taca çıkınca ligin arması ekrana gelir gider ya onlar saniyede gerçekleşiyor sahneler hızlı geçiyor şutlar futbolcular anormal hızlanıyor.tüm oyunlarda böyle PS3ü açıyorum bi 5-10 dk falan kullandıktan sonra oluyor bu olay. aynı olay PCde de var ama onda yalnız sıcaklık değerleri de düşük. pcm iyi soğutuluyor. ısınma sorunum yok. neden oluyor anlamıyorum. hem pcde hem ps3te aynı sorunun olması çok saçma.

internette biraz araştırma yaptım benim gibi bu sorunu yaşayan insanlar var (pcde). yani ne anlatmak istediğimi anlamadıysanız bir örneği de
    [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın] işte bu linkte, başka bir arkadaş paylaşmış. hadi çok nadir de olsa bnim gibi pcde bu sorunu yaşayan var ama ps3te yaşayanı hiç görmedim ve bende ps3te de aynı olay oluyor.

pc tarafında sorunu çözen hiç kimseyi bulamadım şimdiye kadar. virüs desen yok, işlemci çok ısınıyor desen o da ısınmıyor. ekran kartı sürücüsünü silip eski sürücüyü yükledim gene olmadı.bios ayarlarını sıfırladım defalarca formatladım olmadı.. pcden ztn ümitsizim artık ama ps3te de aynı sorunun olması beni çileden çıkartıyor

ve bu sorun hiç bir şey yokken durduk yere başladı.

acaba pcde bu sorun olduktan sonra ps3ü de beynim hızlı mı algılıyor acaba kafayı mı yedim nedir diye düşünüyordum ama yok iyice test ettim god of war 2, red dead redemption gibi oyunlarda görüntü anormal hızlanıyor git gide , tıpkı bilgisyarımda olduğu gibi.. tabi saydığım oyunlar sadece örnek, yoksa bütün oyunlarda aynı sorun var.

sorunun evdeki voltajdanmı değilmi olduğunu anlamak için bilgisayarı kuzenime götürdüm ve sorun hala devam ediyordu. fkat hızlanma sorunu çok aşırı olmadığı için kuzenimde baktı ve zar zor anladı ps3te de aynı sorun olduğu için onuda kuzene götürüp denemeye gerek yok. demek ki sorun voltajda değil veya öyleyse bile cihazların ikisini de çoktan bozmuş durumda. delirmek üzerieyim cidden. the last of us aldım oynayamıyorum hızlancak diye gülüyorum sinirden.

bu konuyu forum donanımda da açmıştım ve şöyle bir yorum geldi

"Arkadaşım senin sorununun temel kaynağı elektrikten kaynaklanıyor. İki cihazında yüksek voltaja mağruz kalmış ve hasar almış. Cihazlarında ki sorun çipsetlerden kaynaklı bir sorun ps3 için gidip çipini değiştirtebilirsin ama bilgisayarın için aynı şeyi söylüyemicem çünkü güney ve kuzey çipinin değiştirilmesi gerekiyor ki adam akıllı birinin eline vermezsen çorba olur kalır o anakart."

bu yorum bana da mantıklı geldi. sizce sorun nedir nasıl çözerim? pc tarafını forumdonanıma bıraktım ama ps3 için en iyi bilgiye tabiki siz mcpsp.com takipçileri sahipsiniz. yardımlarınızı bekliyorum

Fan mı hızlı Çalışıyor

Status
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    Aldığı Teşekkür
    2
    Dedikoduları
    2 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)

fanla ne alaka şimdi ben diyom ankara sen dion... kardeş bi baştan sona oku istersen ne fanı ya. animasyonlar da hızlanma var diyorum. anormallik var kafayı yicem ya 4 ay oldu geçmiyor lanet şey. hani bi mortal kombat flan oynuyorum sanki 1-2 x ileri sarıyormuş gibi hızlı oluor görüntü. her oyunda böyle

Status
    (PS63) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    (PS63)

Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    712
    Dedikoduları
    23 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    10 Thread(s)
    Bendede aynı sorun dün geceden beri var
    Tekken tag tournament ps2 iso oyununu yükledim fps yerlerdeydi onun için oyundan çıktım
    Oyundan çıkıp bi pes atayım dedim oyun çok hızlıydı oyuncular öyle hızlı paslar atiyorlardiki başım döndü bi an
    Sonra bu konu aklıma geldi
    Ve çıkıp başka bi oyun denedim ttt2 ve usf4 oyunlarını denedim oyunlar dövüşler çok hızlıydı yani fps artışı değil bu başla bişey
    Rebuil yaptım tekrar habib 478 cfw yükledim sorun devam ediyor
    Acaba nedendir bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum @[Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    Konu (PS63) tarafından (07-31-2016 Saat 02:32 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks