Close

ETİKETLENEN KULLANICILAR LİSTESİ

Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Status
    tawsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    Aldığı Teşekkür
    0
    Dedikoduları
    0 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    1 Thread(s)

Lightbulb Cobra ODE USB HDD Takılıyken Elektrik Kesilmesi Çözümü (REHBER)

Cobra ODE USB HDD Takılıyken Elektrik Kesilmesi Çözümü (REHBER)

Herkese merhabalar,

Bu başlık altında sizlere, Cobra ODE'ye oyunlarla dolu USB HDD takıldığında elektirk kesilmesinin nasıl önleneceğini anlatacağım. Bu sorunu şimdiye dek 3000 ve 2000 serisi arası modellerde gördüm. Super slim, yani 4000 serisinde hiç görmedim. 4000 elektriksel olarak daha başarılı bir yapıya sahip. Asıl soruna da elektirkle ilgili dalgalanma sebebiyet vermektedir.

Ben şimdiye dek denediğim bütün makinelerde olumlu sonuç aldım, alınmaması mümkün değil. Konu anlatımı resimli olarak anlatılmıştır, resimler bana ait değildir. Arjantinden Alfredo Guilenea'ya aittir. İlginçtir ki kendisi 4000 serisi bir makine üzerinde anlatım yapmış, yani benim hiç sorun yaşamadığım model. Belki de 4000 serisinin HDD uyumluluğu daha fazla (elektiriksel durumlara bağlı olarak).

Konuya başlamadan önce bu yöntemi bulan Arjantinli Alfredo Guilenea'ya teşekkürler .

Öncelikle bu iş için birazcık lehim yapabilme kabiliyetinizin olması gerekiyor. Birazcık da el becerisi.

Gerekli Malzemeler:
    * Lehim Makinesi
    * 18uh Endiktör Bobini
    * 30-40 Uzunluğunda Kablo

18uh'lik endiktör bobinini elektronikçilerde bulmanız mümkündür oldukça yaygın ve ucuzdur.

Gerekli endiktör bobinine ait bir resim:

Bu minik 18uh'lik endiktör bobinini external PCB üzerine lehimleyeceğiz. Lehimleyebilmek için öncesinde external PCB üzerinde kazıma ve kesme işlemi yapacağız. Resimde tam olarak neresi kesileceği ve kazınacağı gösterilmiştir. Kesme işlemi için ucu keskin bir maket bıçağı kullanabilirsiniz. Kesme ve kazıma işlemini dikkatli yapınız. Gereğinden fazla kazıyıp istenmeyen yerleri açmayın, çünkü farkında olmadan istenmeyen yerleri lehimleyerek kısa devra yapabilirsiniz. Lütfen bu konuda dikkatli olun.

[Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]

Endiktör bobinini resimde görüldüğü gibi lehimleyiniz. Farkındaysanız endiktör bobininin bir bacağı kazınmış yere lehimlenmiş diğer bir bacak ise kart üzerindeki resistörün sol bacağına lehimlenmiş durumda. Aynı zamanda endiktör bobininin bacağı arasında kalan hattın kesilmiş olduğu görülmekte.

[Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]

Kesilen bölge bu resimde daha net görünmekte.

[Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın][Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]

Şimdi de PS3'ün USB portundaki 5V bacağına 30-40cm civarında bir kablo lehimleyin.

Lehimlediğiniz bu kabloyu PS3'ün arkasından, external PCB'nin takılalağı ksımdan dışarı doğru çıkarın, sarksın.

External PCB'yi yerine yerleştirin. Dışarı uzanan kabloyu, lehimlediğiniz 18uh'lik endiktör bobininin sol bacağına lehimleyin.

Artık USB HDD'yi takar takmaz elektrik kesintisi yaşamayacaksınız. Eğer hala kesiliyorsa sizin yaptığınız bir hata vardır. Kesinlikle sonuç alınan bir yöntemdir.
    NOT:18uh'lik endiktör bobini yok ise(15 ohm) bir direnç takarsanıs olur.bende denedim ve oldu 5 voltuda usb bacagından alın.
    Konu Bilgileri

Tüm forumdan rastgele konular:

• » State Of Decay Trainer (+10)
    • » Acil yardım psn bölge kodu değişimi...
    • » Army of Two: The Devil’s Cartel
    • » Online Oyunlar
    • » Arkadaşlar Xbox Hakkında Sorularım
    • » DJMAX Portable International Version...
    • » Lv1ldr Keyleri Sızdırıldı
    • » Patapon 4
    • » PS3'e Su Kaçtı Hdmi Çalışmıyor
    • » ATARI Greatest Hits Volume 2

Aynı kategoriden rastgele konular:

• » Cobra Ode 2.1 Güncellemesi Çıktı
    • » Cobra ODE 1.2 Update
    • » Cobra MCU update v1.1 Çıktı
    • » Cobra Ode 2.0 Güncellemesi Çıktı
    • » Cobra ODE 1.6 Güncelleme Önizleme
    • » Cobra ODE USB HDD Takılıyken Elektrik...
    • » Cobra ODE QSV Fix
    • » Cobra ODE 1.6 Güncelleme Çıktı
    • » Cobra Ode 1.9 Update Çıktı
    • » Cobra ODE 1.7 UPDATE

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks