Close

ETİKETLENEN KULLANICILAR LİSTESİ

Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu
Toplam 63 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Status
    byfurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    81
    Aldığı Teşekkür
    142
    Dedikoduları
    3 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    7 Thread(s)
    2014 Kasım Celb Dönemi- 2.Sevk Askere Gidecekler.

insan kardeşim sana katilmiyorum eger her turk erkegi askerlik yapacaksa herkes esit şartlarda askerlik yapsin okuyan kisa donem askerlik yaptiginda kimse bunkara birsey demiyor param varsa veririm parasini bende bedelliden faydalanirim pasalarin büyüklerin hangisi acaba doguda veya en zor şartlarda askerlik yapmis ben askere ordaki rutbelilerin hizmetini degil vatani korumaya gidiyorum komutqnlara hizmet etmeye degil usak istiyorlarsa kendilerine tutsunlar paralariyla habginiz memnunsunuz askerlikte komutanlara hizmet etmeyi eğitimi sporumu nobetimi tutarsin anlarim bunlar der8n konular uzatmaya gerek yok gitmek isteyene parali yaptirsunlar gitmek istemiyenede parasini odersinler

2. byfurkan üyemize teşekkür edenler:
    ferhanANK (01-11-2015)

Status
    insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    insan

Tanrı Türk'ü korusun*
    Ettiği Teşekkür
    1.406
    Aldığı Teşekkür
    1.482
    Dedikoduları
    20 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)
    Alıntı byfurkan Nickli Üyeden Alıntı [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    insan kardeşim sana katilmiyorum eger her turk erkegi askerlik yapacaksa herkes esit şartlarda askerlik yapsin okuyan kisa donem askerlik yaptiginda kimse bunkara birsey demiyor param varsa veririm parasini bende bedelliden faydalanirim pasalarin büyüklerin hangisi acaba doguda veya en zor şartlarda askerlik yapmis ben askere ordaki rutbelilerin hizmetini degil vatani korumaya gidiyorum komutqnlara hizmet etmeye degil usak istiyorlarsa kendilerine tutsunlar paralariyla habginiz memnunsunuz askerlikte komutanlara hizmet etmeyi eğitimi sporumu nobetimi tutarsin anlarim bunlar der8n konular uzatmaya gerek yok gitmek isteyene parali yaptirsunlar gitmek istemiyenede parasini odersinler
    Askerlikte yapmayacaksa erkek ne işe yarar?
    Kadının ömrü acı ve sıkıntılarla geçiyor,en kötü acıları çekerek doğum yapıyor ,çöcuk büyütüyor,çalışıyor. evlenmese bile ömrü erkekle kıyaslandığında hep daha zor geçiyor bırak erkekte askerlik yapsın.
    Ayrıca en saygın üniversite mezununun da hiç okula gitmemiş bir kişinin de tamamen aynı şartlarda aynı süre askerlik yapmasına bende taraftarım.Yedek subaylık ve kısa dönem kalkmalı süre eşitlenmeli ama bedelli kesinlikle olmamalı bedelli insan haklarına yapılmış büyük bir saldırıdır.Alınan para da para olsa komik bir rakam dar gelirli bile kredi alarak zorlasa o parayı karşılıyor.Bizim gibi dünyanın en savaşçı ırkına mensup insanların yaşadığı bir ülkede yapılmaması gereken bir hata.

Not:Her Türk erkeği askerlik yapsın demedim,SAĞLIKLI her Türk erkeği askerlik yapsın dedim.
    "Türkler size saldırmadan siz sakın Türklere saldırmayın çünkü onların gelecekte İslamiyet'e çok hizmetleri bulunacaktır.''

4. insan üyemize teşekkür edenler:
    ferhanANK (01-11-2015)

Status
    byfurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    81
    Aldığı Teşekkür
    142
    Dedikoduları
    3 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    7 Thread(s)
    kadin acilarla o cocugu dogutup büyütecek sonra pisi pisiye bir kursunla ölecek ömrünü verdigi ogluna hic yere ben askerlige karsi degilim her insan askerligini yapsin ama esit sartlarda bir bakanin oglu bi pasanin oglu ünlüler zor sartlarda yapsinlar askerlilerini benimle esit sartta o zaman tamam sen hic askerse bir bakanın bir unlunun öldüğünü duydunmu bedelli askerligi tartisacagina sen bunlari tartis elinde olanin evinin yaninda askerlik yapiyorlar vukaatlarimi sayarsan 26 ay askerlik yaptip hep haksiz yere ben askere komutanlara usaklik yapmaya gitmiyorum vatani korumak icin gidiyorsam gidiyorum o yuzdun parali askerlikten yanayim bu benim görüşüm kimse seve seve askere gideni gormedim savas olur anlarim......

6. byfurkan üyemize teşekkür edenler:
    ferhanANK (01-11-2015)

Status
    busted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    busted

Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    168
    Aldığı Teşekkür
    244
    Dedikoduları
    12 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)
    Ferhan kardeş foruma sık girmediğim için yeni gördüm.Öncelikle hayırlı teskereler dilerim.Güzel geçsin günlerin inşallah : Daha 2 gün önce Amasyada acemiliğini tamamlayan arkadaşım geldi yanıma belkide tanırsınız bilmiyorum.Acaba kısa dönemmi uzun dönemmi bilmiyorum.Bende bu sene içinde gideceğim büyük ihtimal daha tecilimi bozdurmadım ama düşünüyorum aradan çıksın yaş oldu 24

Diğer konuya gelince bende naçizane kendi fikrimi söylemek istiyorum.Benimde babam asker emeklisi.Askeriyeyi küçükliğimden beri az çok bilirim birçok arkadaşım gitti geldi.Artık günümüzde bazı şeylerin dğiştiğini düşünüyorum.Teknoloji ilerledi artık bir düğmeye basarak oturduğun yerden savaşlar yürütülüyor.Zorunlu askerliğin savunulacak birşeyinin olduğunu düşünmüyorum.Bedellininde kötülenecek bir yanının olduğunu düşünmüyorum.

Adam gelmiş 29-30 yaşına evlenmiş çoluğu çoğunu olmuş işi var gücü var.Askere gitse işini bırakacak ailesini bırakacak ardında.Bu adam için zorunlu askerlik zulüm olur.Tabiki bedelli yapacak.Aklı ailesinde,işinde olan adamın askeriyede kime ne faydası olur? Benim bir arkadaşım anlatıyor adam komutana diyormuş komutanım beni boş bırakmayın iş verin gerekirse bana taş taşıtın.Boşta kalırsam ailem aklıma geliyor kim bilir ne yapıyorlar çıldıracak gibi oluyorum...

Askeriyede hiçbir zaman eşitlik yoktu ki bedelli eşitliği bozsun.Kısa dönem uzun dönem zaten eşitliğe aykırıydı.Askere her giden vatanımı kurtarıyor sanıyorsunuz? Yağmurlu havalarda çimleri sulamak,ot yolmak,komutanın eşini ve çocuğunu araçla getirip götürmek,komutan taşınırken ev eşyalaını taşımak,evini bodana yapmak,askeriyenin tadilat işlerini yapmak vs. Hep ayak işi hep amelelik.Ne erkeklik ne vatan millet sakarya muhabbeti bu işi kurtarmaya yetmez.Zaten en milliyetçi arkadaşım bile gidip gelince bakıyoru fikirleri değişmiş.Al işte arkadaş dedi bir kere silah tutmuş acemiliği boyunca.Çoğunluk böyle.Bu işler gönül işidir adamın içinde yoksa zorunlu yapamazsın.Hiç gönlü olamdan zorla gelen 500 adam yerine gönüllü olarak isteyerek gelen 200 asker olsun daha iyidir daha verimlidir.

Zaten artık şartlar değişiyor.Paralı er alımları başlayacak.Zamanlada bu zorunlu askerliğin kalkacağını hem ben hemde birçok asker tanıdık düşünüyor.Profesyonel ordu hem milletimiz için daha faydalı olacak hem ekonomik olarak ülkeyi rahatlatacaktır.

Ben askerliğimi elbet yapacağım kaçacak değiliz ama bu demek değilki benden sonraki nesillerde aynı şeyleri yaşamalı.Benden sonrakiler sürünmesin aynı şeyi yaşamasın isterim.Biliyorum ki gittiğimde birçok amele işini yapacağım.Asker diye gideceğim getir götür,bahçe işleriyle uğraşacağım,sudan sebeplerle bol bol küfür belki dayak yiyeceğim,5 dakikalık duş süresiyle pislik yuvası hamamlarda 5 dakikada duş almaya çalışacağım,sıkış tepiş rezil şartlarda koğuşlarda uyumaya çalışacağım.Ben yada başka askerler 6 yada 12 ay bunları yaşıyor diye vatan kurtulmuyor heralde.6 yada 12 ayda zaten asker olunmaz.Askerlik ciddi bir meslektir bir ağırlığı vardır.Bu işi kafasına koyan adam zaten ne yapar eder asker olur.Askerlik mesleğine uygun olduğumu hissetseydim gider askeriye sınavlarına girer bu mesleğe başlardım.Ama öyle 1 aylık acemilikle yürümeyi öğrenmeyle falan oalcak iş değil bunlar.1ayda karpuz yetişmiyor askermi yetiştirecksiniz ? Sonra o 1 aylık temel eğitimden sonra kuzu gibi evlatları sal terör bölgelerine ne yapacak bu asker? Düşmanla savaşacak.Kusura bakma ama 1 aylık eğitim almış adamı öne sürersen bu cinayettir.Dünyadan habersiz saf bir genci 1 aylik eğitimle vatanı kurtaracan dersen sana gülerler malesef.Sonrada ne oldu şehit oldu.Hayr bu herşeyden önce cinayettir.1 aylık acemilikle 1 kere falan atış talimi yapılır oda 3 mermi falan.Böyle bir insandan birşey beklemek bencilce bence.

TSK'da haklı eğer zorunlu askerlik olmasa bütün ayak işini yaptırdığı askerlerde olmayacak dolayısıyla onların yerine personel almak zorunda.Temizliğide persone yapacak yemeğide personel yapacak getir götürüde.Buda ekstra maliyet demek e heralde istemez TSK zorunlu askerliğin kalkmasını.Baksana mis gibi bedava çalışacak zorunlu genç personeller var.Yazık umarım bu saçma düzen değişir.
    Konu busted tarafından (01-11-2015 Saat 08:10 PM ) değiştirilmiştir.

8. busted üyemize teşekkür edenler:
    ferhanANK (01-11-2015)

Status
    insan

Tanrı Türk'ü korusun*
    Ettiği Teşekkür
    1.406
    Aldığı Teşekkür
    1.482
    Dedikoduları
    20 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)
    Bana ne kardeşim millet 20-21 yaşında askere giderken dediğin kişi 29-30 yaşına kadar askere gitmeyip bir de evlenip çoluk çocuk yaparken bana mı sordu?
    O yapmasın bu yapmasın kim yapacak askerliği?
    Her ne kadar teknoloji ilerlese de son hamleyi vuran her zaman piyadedir,o teknolojiyi çalıştıranda yine eğitim almış ve hazır bulunması gereken elemandır.
    Bedelli yapanlar vicdanlarını rahatlatmasınlar,bedelli çıkartan tüm hükümetlerin işledikleri cinayetlere paralarıyla ortak olmuşlardır.
    12 günlüğüne Güney Kore'deydim.Adamlarda zenginlik ve teknoloji var ama askerlik mecburi yollar yılbaşı iznine gelen erlerle doluydu.Biz onlardan daha mı zenginiz veya daha mı az tehdit altında bir ülkemiyiz ki bedelli çıkartıyoruz.
    Asker çocuğu olarak sana bu yazdıklarını hiç yakıştıramadım.
    "Türkler size saldırmadan siz sakın Türklere saldırmayın çünkü onların gelecekte İslamiyet'e çok hizmetleri bulunacaktır.''

10. 2 kişi insan üyemize teşekkür etti:
    ferhanANK (01-11-2015),monemu (01-13-2015)

Status
    ferhanANK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ferhanANK

Senior Member
    Nereden
    PSLAND:)
    Ettiği Teşekkür
    61.578
    Aldığı Teşekkür
    11.235
    Dedikoduları
    192 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    9 Thread(s)

@[Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın] @[Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın] @[Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın].. Bedelliden yararlanabilirdim yasim tutuyordu ama maddi anlamda sorunlar vardiAbilerim arkadaşlarım hepinizde çok haklısınız bence. 5 dakika da yapılan duşlar ki yapabilirsen,paran olmasına rağmen alışveriş yapamamak,içerdeki karaborsacılık,askerleri paraları yüzünden yolmaya çalışmak,piyasaya göre kazık fiyatlarsa satışlar, 1 kişinin salaklığı yüzünden tüm birliğe ceza verilmesi,içerde bildiğiniz tüm uyuşturucuların rahatlıkla satışı ve kullanılması..... Bütün bunlar insanı çok soğutuyor.Ama vatan borcu deyip sabrediyorum Daha çok şey var ama aklıma şimdilik gelenler bunlar..Bunları 21 günlük acemi eğitiminde gördüm Ustabirliğinde daha neler göreceğiz
    Bence eski ruh yok gibi. Neslimiz gerçektende çok bozulmuş. Çoğu kişi kufrediyordu askerliğe, komutanlara. Bu isi profesyonelce ve gerçekten bu işi canı gönülden isteyenler ile yapilmasi gerekir.
    Konu ferhanANK tarafından (01-12-2015 Saat 12:25 AM ) değiştirilmiştir.

12. 3 kişi ferhanANK üyemize teşekkür etti:
    insan (01-12-2015),monemu (01-13-2015),Sir John (01-12-2015)

Status
    Sir John - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sir John

Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    838
    Aldığı Teşekkür
    1.004
    Dedikoduları
    33 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    7 Thread(s)
    Alıntı ferhanANK Nickli Üyeden Alıntı [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    Bu isi profesyonelce ve gerçekten bu işi canı gönülden isteyenler ile yapilmasi gerekir.
    ABD'deki gibi paralı askerlik olmalı ve sadece bu görevi meslek olarak, bir yaşam biçimi olarak benimseyenler yapmalı. Zorunlu askerlik kaldırılmalı bu insan haklarına aykırı.

14. Sir John üyemize teşekkür edenler:
    ferhanANK (01-31-2015)

Status
    insan

Tanrı Türk'ü korusun*
    Ettiği Teşekkür
    1.406
    Aldığı Teşekkür
    1.482
    Dedikoduları
    20 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)
    Alıntı Sir John Nickli Üyeden Alıntı [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    ABD'deki gibi paralı askerlik olmalı ve sadece bu görevi meslek olarak, bir yaşam biçimi olarak benimseyenler yapmalı. Zorunlu askerlik kaldırılmalı bu insan haklarına aykırı.
    Müthiş hatalı görüşlerin.Abd'de istesen de zorunlu askerlik sistemi kuramazsın çünkü Abd soyu sopu belli olmayan bir toplumdur.Gerçek Abdliler Kızılderililerdir onlarda senelerce soykırıma uğramışlardır.Şu anda 182 ülke vatandaşının bir araya gelip yaşadığı kozmopolit bir toplumdur.Zorunlu askerlik başarılı olmadığı için mecburen profesyonel askerliğe geçmişlerdir.Buna rağmen yani para almalarına rağmen savaşma ruhu ve güçleri hiçbir zaman zorunlu askerlik yapılan ülkeler kadar olamamaktadır ve intihar oranları çok yüksektir.(İntihar oranı Abd ordusunda Türkiye'nin 2 katıdır)

16. 2 kişi insan üyemize teşekkür etti:
    ferhanANK (01-12-2015),monemu (01-13-2015)

Status
    Sir John - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sir John

Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    838
    Aldığı Teşekkür
    1.004
    Dedikoduları
    33 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    7 Thread(s)
    Alıntı insan Nickli Üyeden Alıntı [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    Müthiş hatalı görüşlerin.Abd'de istesen de zorunlu askerlik sistemi kuramazsın çünkü Abd soyu sopu belli olmayan bir toplumdur.Gerçek Abdliler Kızılderililerdir onlarda senelerce soykırıma uğramışlardır.Şu anda 182 ülke vatandaşının bir araya gelip yaşadığı kozmopolit bir toplumdur.Zorunlu askerlik başarılı olmadığı için mecburen profesyonel askerliğe geçmişlerdir.Buna rağmen yani para almalarına rağmen savaşma ruhu ve güçleri hiçbir zaman zorunlu askerlik yapılan ülkeler kadar olamamaktadır ve intihar oranları çok yüksektir.(İntihar oranı Abd ordusunda Türkiye'nin 2 katıdır)
    İlk önce aklıma ABD geldiği için ABD dedim şimdi google'dan baktım ABD dışında Bulgaristan, İngiltere, Fransa, Japonya, Kanada, İsveç, Arjantin, Letonya, İtalya, Belçika, İrlanda, İspanya.. vb böyle uzayan bir liste var gönüllü veya profesyonel askerlik olarak adlandırmışlar.
    Bence insan haklarına aykırı bir durum. İstemeden yaptığın hiç bir işten hayır gelmez.

18. Sir John üyemize teşekkür edenler:
    ferhanANK (01-31-2015)

Status
    ferhanANK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ferhanANK

Senior Member
    Nereden
    PSLAND:)
    Ettiği Teşekkür
    61.578
    Aldığı Teşekkür
    11.235
    Dedikoduları
    192 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    9 Thread(s)

Alıntı Sir John Nickli Üyeden Alıntı [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    İlk önce aklıma ABD geldiği için ABD dedim şimdi google'dan baktım ABD dışında Bulgaristan, İngiltere, Fransa, Japonya, Kanada, İsveç, Arjantin, Letonya, İtalya, Belçika, İrlanda, İspanya.. vb böyle uzayan bir liste var gönüllü veya profesyonel askerlik olarak adlandırmışlar.
    Bence insan haklarına aykırı bir durum. İstemeden yaptığın hiç bir işten hayır gelmez.
    Hollanda'da da aynı durum kardeş. Gönüllü askerlik ve gidene aylık 20 bin € maaş

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. 2 kişi ferhanANK üyemize teşekkür etti:
    monemu (01-13-2015),Sir John (01-13-2015)

Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks