Close

ETİKETLENEN KULLANICILAR LİSTESİ

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Status
    ygecesefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    Aldığı Teşekkür
    17
    Dedikoduları
    2 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)

PS4 Orjinal Oyundan USB ye DUMP ve Sorunsuz PKG kurulum dosyası oluşturma Rehberi

PS4 Orjinal Oyundan USB ye DUMP ve Sorunsuz PKG kurulum dosyası oluşturma Rehberi

Merhaba arkadaşlar forumda gördüğüm kadarıyla PKG oluşturma rehberi yok size en kolay yoldan en hızlı yoldan Orjinal PS4 oyununuzdan sorunusz PKG dosyası oluşturmayı
    anlatacağım.Bildiğiniz üzre PS4 oyun indirmek boyut sebebiyle oldukça çetrefilli bu aynı zamanda oyunu DUMP etme PKG oluşturma yöntemleri içinde geçerli.Oyun dosyalarını ftp üzerinden çekme ,hex ile editleme vb bir sürü karışık ve garantisi olmayan işlemler

Anlatacağım yöntem USB kullanması vede diğer hex patch işlemlerini otomatik yaptığı için şuanki mevcut en kısa vede sorunsuz yöntemdir.
    Ve yine bilindiği üzere 4.05 e kadar olan oyunlar dump edilebiliyor.

PS4 exploit oluşturma vede payload gönderme işlemlerini bildiğnizi var sayıyorum.

Öncelikle ihtiyacımız olan gereçler:

FTP den konsola DUMP işlemi için komut göndereceğimiz vede Dosyaları görüntüleyeceğimiz Filezilla [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]

FTP payloadımız ps4-dumper.bin [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]

Ve USB ye çektiğimiz Dosyalarımızdan PKG üretimi için proje dosyası üretecek gengp4.exe [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]

Son Olarak dosyalarımızdan PKG oluşturacak Fake_PKG_Generator [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]

-Öncelikle flash belleğimizi veya usb hdd mizi exfat olarak biçimlendiriyoruz.Aksi taktirde ps4 diski görmeyecektir.

-Daha sonra PS4 ümüzü başlatıp exploiti açıyoruz.IDC exploiti tercih etmeniz sorunları azaltacaktır.ps4-dumper.bin payloadını gönderiyoruz ve FTP serverimiz hazırlanmış oluyor.
    -Filezilla dan ps4 unuzun yerel ağdaki ip sini girip 1337 portundan PS4 ümüze bağlanıyoruz.

-USb belleğimizi konsola takıyoruz.Belirtmekte fayda var oyuna bağlı dosya boyutu 100 gb kadar çıkabiliyor ama 64 gb genellikle yeterli.

-Oyun diskimizi takıp başatıyoruz oyun menüsü gelene kadar bekliyoruz sonra,

-Filezilladan menudeki Sunucu kısmından Özel komut ver bölümüne geliyoruz.Ve "DUMP CUSAxxxxx" komutunu veriyoruz.Buradaki xxxxx kısmı oyununuzun kodu olacak.Genellikle kutuda ve diskin üstünde yazıyor.

-İşlemin tamamlanmasını /mnt/USB0 klasorundeki /mnt/USB0
    CUSAxxxxx.dumping dosyasının CUSAxxxxx.completed olarak değişmesini bekleyin.Arada sayfayı yenileyip bunu kontrol edin.Bu arada tüm patch ve arşiv açma işlemlemleri ps4 tarafından tamamlanmış oluyor.
    -İşlem tamamlanınca usb mizi PC ye takıp gengp4.exe yi usb ye atıp çalıtırıyoruz.z.CUSAxxxxx dir kısmından oyun klasorumuzu gösteriyoruz. Ve generate.gp4 diyoruz vede save.gp4 deyip oyunumuz PKG proje dosyasımızı oluşturuyoruz.Bu dosyayı fake pkg genarator ün pkg dosyamızı oluşturması için kullanıcaz.

-Ve son adım fake pkg dosyasından çıkan orbis-pub-gen.exe çalıştırıyoruz.File>Open deyip gp4 dosyamızı açıyoruz burdan.Ve son olarak build butonuna basıyoruz
    output path kısmından pkg mizi nereye kaydedileceğini seçiyoruz.Build işlemini başlatıyoruz.

-Son olarak sorun çıkmaması adına PS4 te ki oyun kurulumunu siliyoruz oluşan pkg dosyamızı USB ye atıp DEBUGsetting payloadı ve HEN i yükledikten sonra debug menü>game>install package kısmından oyunu sıfırdan kuruyoruz.
    Konu Bilgileri

Tüm forumdan rastgele konular:

• » Ne yapmamız lazım?
    • » Benq port replicatör joybook r55 serisi...
    • » The Walking Dead SEZON 2 Bölüm...
    • » Realms of Arkania : Blade of Destiny...
    • » Avril Lavigne - My Happy Ending [HQ]
    • » hyperkin game genie save editor for ps3
    • » Ps3 The Walking Dead Season 2 nereden...
    • » Mighty Beanz
    • » Sürücüler
    • » title ve cover yükleme sorunu

Aynı kategoriden rastgele konular:

• » PS4 Orjinal Oyundan PKG Oluşturma
    • » PS4 PKG Integrity Checker - PKG...
    • » PS4 Konsolunuzda PS2 Oyunlarını Oynayın...
    • » PS4 Üzerinden PS4HEN Çalıştırın
    • » Oyunları USB ve BD rom dan çalıştırma...
    • » PS4 4.05 Save Dosyası Yedekleme
    • » Cep Telefonunuzdan PS4 Exploit...
    • » [ ÇÖZÜLDÜ ] Ps4 4.05 debug mebü ftp...
    • » PS4 4.05 Linux Fedora Kurulum Rehberi
    • » PS4 Orjinal Oyundan USB ye DUMP ve...

Konu ygecesefa tarafından (01-29-2018 Saat 12:34 AM ) değiştirilmiştir.

2. 4 kişi ygecesefa üyemize teşekkür etti:
    desperado (01-29-2018),mctuna (01-29-2018),nate86 (01-29-2018),poulkilly (01-29-2018)

Status
    poulkilly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    195
    Aldığı Teşekkür
    48
    Dedikoduları
    4 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    1 Thread(s)
    nmerhaba kardeşim burayı anlamadı özel komut derken zaten bağluıyız filezillaya
    Filezilladan menudeki Sunucu kısmından Özel komut ver bölümüne geliyoruz.Ve "DUMP CUSAxxxxx" komutunu veriyoruz.Buradaki xxxxx kısmı oyununuzun kodu olacak.Genellikle kutuda ve diskin üstünde yazıyor.

Status
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    195
    Aldığı Teşekkür
    48
    Dedikoduları
    4 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    1 Thread(s)
    kardeşim anlatımından hiçbirlşey anlamadım elden geçirirmisin özel komut ver deiğimde bağlanmıyor ve ayrıyetten programları açıcakmıyız açmıcakmıyız onuda söylememişsin düzenlersen sevinirim

Status
    komontor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    371
    Aldığı Teşekkür
    213
    Dedikoduları
    1 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)
    Faydalı rehber teşekkürler

Status
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    195
    Aldığı Teşekkür
    48
    Dedikoduları
    4 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    1 Thread(s)
    dostum faydalıda olmuyorki özel komutu veriyorum hata veriyor ve napılıcağı tam anlatılmamış

Status
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    Aldığı Teşekkür
    17
    Dedikoduları
    2 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)

Alıntı poulkilly Nickli Üyeden Alıntı [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    kardeşim anlatımından hiçbirlşey anlamadım elden geçirirmisin özel komut ver deiğimde bağlanmıyor ve ayrıyetten programları açıcakmıyız açmıcakmıyız onuda söylememişsin düzenlersen sevinirim
    Kardeşim ftp baglqntisi yaptin mi? O komutu ondan sonra vericeksiniz. Yukarida siraladigim maddeleri titizlikle uygularsaniz sorun yasamassiniz. Bu arada exploti vede payloadi gonderdiniz mi?

Status
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    Aldığı Teşekkür
    17
    Dedikoduları
    2 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)

ftp baglqntisi kuramamissiniz. Payloadi gonderdiniz mi benim verdigim payloadi gondermeniz gerek

Status
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    Aldığı Teşekkür
    17
    Dedikoduları
    2 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)

xxx ler yerine oyun diskinin uzerindeki cus la baslayan rakamlari yazicaksin

10. ygecesefa üyemize teşekkür edenler:
    nate86 (01-29-2018)

Status
    nate86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    36
    Aldığı Teşekkür
    3
    Dedikoduları
    1 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)
    arkadaşlar güzel gelişmeler oluyor birde 5,01 içinde haberler gelse çok güzel olurdu

Status
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    195
    Aldığı Teşekkür
    48
    Dedikoduları
    4 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    1 Thread(s)
    Kardeşim gönderdim frp ile baglandım oyunu taktım yükledi ana menüde bekleyip frp ile baglandım senin dosyayı yolladıktan snr özel komut satırına oyunumun kodunu yazıyorum ama bağlanmıyor hata veriyor izel komuta bağlanmaya çalışırken yardımcı olursan sevinirim

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks