Close

ETİKETLENEN KULLANICILAR LİSTESİ

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Status
    yasco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yasco

Forum Admini
    Ettiği Teşekkür
    2.150
    Aldığı Teşekkür
    5.160
    Dedikoduları
    31 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    4 Thread(s)

PS3''ün ses kalitesini artırın

PS3''ün ses kalitesini artırın

Evimizdeki gerek medya oynatıcıları olsun, gerekse de konsollarımız olsun hepsini televizyon üzerinde bulunan ses sistemi ile kullanırız. Oysa teknolojinin 7+1 ile sınırlarını zorladığı şu günlerde sadece tiz mantığına dayalı bir ses duymamızın ne kadar kötü bir şey olduğunu ve neleri kaçırdığımızın farkında dahi değiliz. Bu işlemi uyguladıktan sonra anlayabilirsiniz ki ses oyunların ve de filmlerin en can alıcı noktalarıymış…
    Birçok Playstation 3 kullanıcısı bu güne kadar kullandıkları televizyon üzerinde bulunan hoparlörleri kullanıyorlar. Bu teknik yazımızı sonunda ses kalitemizin çok kaliteli yerlere geldiğini göreceksiniz. Bu işlem için gerekli olan malzemelerin toplam maliyeti, optik girişi olan bir ses sisteminin maliyetine göre çok çok ucuz olması bizim için çok güzel bir ayrıntı oluyor. Eğer imkânlarınız varsa mutlaka 750 YTL’lik 7+1 ses sistemi kullanın, eğer imkânlarınız kısıtlı ise bu işlemi uygulayarak ve çok az para harcayarak kaliteli bir ses elde edin.
    Ses kalitemizi artırmak için gerekli olan malzemeler;
    1- Bir adet Playstation 3
    2- Playstation 3 kutu içerisinden çıkan siyah AV kablosu
    3- tos-stereo jak çevirici
    4- 2+1 ses sistemi

[Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın][/url]

Birinci ve ikinci maddede bulunan ürünler eğer bir Playstation 3 aldıysanız mutlaka elinizde vardır. Üçüncü maddede yer alan lale tos-stereo jak çeviricini herhangi bir elektrik ürünlerini satan yerden 0,5YTL’ye tedarik edebilirsiniz. Bu ürünün altın kaplama olanları da bulunuyor ama fiyatları 5 YTL’ye kadar çıkabiliyor. Çeviricimiz altın kaplama olursa çok daha iyi bir verim elde edebiliriz. Burada seçim size kalıyor ucuzunu yada pahalısını almak size kalıyor. Biz işlem sırasında ucuz olanını kullanmayı tercih ediyoruz. Eğer altın kaplama olanını almak isterseniz da GittiGidiyor’dan “tos-stereo jak çevirici” kelimesini aratın, mutlaka ürün karşınıza çıkacaktır.

Birinci adım - AV kablosu ile tos jakı bağlamak;
    Playstation 3 kutusunun içerisinde bulunan AV kablosunun beyaz ve kırmızı renkte olan, ses sinyalini taşıyan uçlarını tos çevirici jakımıza resimdeki gibi takıyoruz. Bu işlemin sonucunda elimizde ki kablonun bir ucu Playstation 3’müze bir diğer ucu da 2+1 ses sitemimizin girişine bağlanıyor.

ıkinci adım - 2+1 ses sitemine bağlantı;
    Bir önceki adımda hazırladığımız kablomuzun ses sistemine bağlayacağımız kısım ile gerekli birleştirmeyi yapıyoruz. Buradaki ses sistemimizi 2+1 olarak seçimimizdeki önemli nokta ise seslerin bas ve tiz olarak birbirinden ayrılmasında oluyor. Gerekli bağlantıyı yaptıktan sonra bir sonraki adıma geçebiliriz.

Üçüncü ve son adım – Playstation 3 menüsünden ses çıkışını ayarlama
    Playstation 3 menümüzden Settings kısmından “Audio Output setting” komutumu seçerek buradaki çıkış işlemini AV-RGM-Mutli kablo seçeneğini aktif yapıyoruz. Bu ayarlar ile Playstation 3’müzün ses çıkış birimini AV kablosuna aktarmış olduk. Eğer bağlantıları düzgün bir şekilde yaptıysanız.

ışin mantığı nasıl oluyor?
    Televizyon üzerinde bulunan hoparlörlerde sesler sadece bir kanaldan bizlere aktartılıyor. Sesler baz ve tiz olarak adlandırılan sesler sadece bir kanaldan aktarılınca ister istemez birbirlerini etkileme durumları söz konusu oluyor. Araba ses sistemleri ile uğraşmış olan arkadaşlarımız bilirler basları bir hoparlörden tizleri ise bir hoparlörden aldığımızda daha temiz ve daha berrak bir ses alırız. 2+1 ses sistemleri bu mantıkla üretilmiştir. 2+1 ses sistemlerinde bulunan 3 hoparlör şu şekilde görevlendirilmiştir. Sağ ses sinyalinin tiz olanlarını aktarma, sol ses sinyalinin tizlerini aktarma, orta kısımda bulunan hoparlör ise bas ses sinyalini bizlere aktarırlar ve bu işlem sonucunda çok berrak bir ses elde ederiz. Eğer bu işlemi uygularsanız televizyon ile 2+1 ses sistemi arasındaki uçurum kadar ki ses kalitesini çok iyi anlayabileceksiniz. Bu işlem sadece Playstation 3 için değil, evinizde bulunan bütün sistemlere uygulamanızda bir sakınca yok…

Konu Bilgileri

Tüm forumdan rastgele konular:

• » Psp ekran görüntüsü / video ( ss ) almak
    • » Baseball Stars Professional
    • » The Last Of Us [PS4] oynayan var mı ?
    • » Xgd3 hakkinda!
    • » erhan12 tripped AE detector
    • » Flick sport fishing(psp minis)
    • » Need for Speed Prostreet Trainer (+2)
    • » Fifa13 Online Pass Sorunu
    • » Cobra Usb Kullanan Var mı ?
    • » System Of A Down - Aerials

Aynı kategoriden rastgele konular:

• » Ps3 kirdirma
    • » PS3 Super Slim Jailbreak?
    • » PS3 Kablosuz Cihaz Arızası
    • » oyun yüklerken ps3 kapandı
    • » Ps3 hdd aldım taktım versiyon yüklerken...
    • » Ps3 oyun kopyalama sorunu
    • » Siyah Ekran Sorunu
    • » Ps3 CECH-3004B Açıdıkdan 5 Saniye Sonra...
    • » Philips ve Ps3 görüntü sorunu
    • » Hdmi kablo

PS3 - PS4 - PSP - PSVİTA - XBOX360 - XBOX ONE - NİNTENDO Wİİ - DS- 3DS

TAMİR BAKIM ONARIM SATIŞ HİZMETLERİ

KONSOL PLUS

2. 10 kişi yasco üyemize teşekkür etti:
    altair (06-18-2011),botevplovdiv (03-01-2011),Burki_can (08-26-2013),ferhanANK (06-07-2010),KiRa (09-28-2011),lord (11-11-2008),morpheusyalova (04-07-2011),pofpor (09-08-2009),Sessiz (05-11-2011),TARZANLAR (01-20-2011)

Status
    HD21LCYZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    6
    Dedikoduları
    0 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)

Ynt: PS3''ün ses kalitesini artırın

Yüksek fiyatlı olduğu için ses sistemlerini herkes alamıyor bu doğru ama bu anlatımda ki olaydan da pek birşey beklemeyin derim çünkü zamanında bende böyle kullanıyordum PS3'ü ama şimdi Logitech Z-5500 ile sesin tozunu atıyorum.

4. HD21LCYZ üyemize teşekkür edenler:
    ioriyagami (05-11-2011)

Status
    dogan_dfy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    259
    Aldığı Teşekkür
    48
    Dedikoduları
    0 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)

Ynt: PS3''ün ses kalitesini artırın

yüksek fiyatlı ama gerçekten sağlam olanı bu diğerlerinde ses problemleri yaşanabiliyor

Status
    lord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    181
    Aldığı Teşekkür
    170
    Dedikoduları
    0 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)
    5+1 aldım optik çıkışlı lg süper süper ya 400 ytl vermiştim

Status
    overdoser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    Aldığı Teşekkür
    0
    Dedikoduları
    0 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)
    Evet arkadaslar kesinlikle katiliyorum. Bende evimde ps3 ve xbox 360 i yamaha amphi üzerinden7+1 e bagladim. sizde en azindan 2+1 ile baglarsaniz ses kalitesinin ne kadar degistini farkedersiniz.

Status
    anil_92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    Aldığı Teşekkür
    33
    Dedikoduları
    0 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)
    evet yha cok farklı oluyor bende harman cardon 5.1 var yani bass ı geçtim o sesi yaymanız bile inanılmaz etkiliyor

Status
    smeagol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    Aldığı Teşekkür
    0
    Dedikoduları
    0 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)
    seninki biraz yalan oldu be bilader o öyle yazılmaz Harman Kardon diye yazılır eminmisin seninki antep işi filan olmasın )

Status
    ioriyagami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Reşadiyeli
    Ettiği Teşekkür
    5.264
    Aldığı Teşekkür
    6.248
    Dedikoduları
    6 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)
    Ps3 ve Xbox 360 5.1 DTS veya Dolby ses alabilmenin iki yolu var. Birincisi Z5500 gibi optik girişli ses sistemi almak, ikinci yol da playvision gibi DTS / Dolby ses decoderi ve normal 5.1 almak.

7.1 e gerek yok çünkü 7.1 destekleyen oyun veya film duymadım ben şimdiye kadar. O ancak sinemalarda oluyor.

Z5500 ses sistemini özel kılan iki özelliği var

1. Üzerinde ses decoderi var
    2. Üzerinde efekt decoderi var.

Yoksa başka bir nanesi yok Z5500 ses sisteminin. Ama o decoderleri ayrı ayrı almaya kalkarsanız Z5500 den bile pahalı oluyor.

11. 2 kişi ioriyagami üyemize teşekkür etti:
    ferhanANK (05-11-2011),yasco (05-11-2011)

Status
    altair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Erişim Engelli
    Ettiği Teşekkür
    3.912
    Aldığı Teşekkür
    1.211
    Dedikoduları
    7 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)
    dostum anladığım kadarıyla konsol alım satımı ile uğraşıyorsun yeni bitane ps3 fiyatı nekar ama her ayarı yapılmış olacak yani internetten indirdiğim oyunu hard diskine atıp oynanıcak vaziyette dostum

Status
    AngeL_Kiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Erişim Engelli
    Ettiği Teşekkür
    49
    Aldığı Teşekkür
    109
    Dedikoduları
    0 Post(s)
    Etiketlenmeleri
    0 Thread(s)
    Alıntı altair Nickli Üyeden Alıntı [Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir. Üye Olmak için Tiklayın]
    dostum anladığım kadarıyla konsol alım satımı ile uğraşıyorsun yeni bitane ps3 fiyatı nekar ama her ayarı yapılmış olacak yani internetten indirdiğim oyunu hard diskine atıp oynanıcak vaziyette dostum
    500-600 arası PS3 Slim 3.55 CFW li satıyorlar forumlarda hdd içine atıp oyunları dilediğiniz şekilde oynayabilirsiniz örneğin ben satıyorum 650 tl ye PS3 320 GB Slim + 30 oyun hdd de + 2 dualshock + 2 orjinal oyun ( FIFA 09 ve GTA IV Complete Edition )

14. AngeL_Kiss üyemize teşekkür edenler:
    altair (06-18-2011)

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks