Çipsiz PS2'de USB/HDD Oyun Oynama ( 2018)

hazretidentist

Moderatorümüz
Moderator
Ocak 6, 2012
1,288
260
83
Arkadaşlar bugün sizlere elinizde orjinal halde bulunan PS2'lerinizde internetten indirdiğiniz oyunlarınızı nasıl oynayabileceğinizi anlatacağım.

Bu rehber hiçbir Türkçe kaynakta bulunmamaktadır.Pek bilinen bir yöntem değildir.

Tarafımca MCPSP sitesine özel hazırlanmıştır.

Tüm programlar free sitelere yüklenmiş ve tamamı reklamsızdır.

Lütfen izin almadan paylaşmayınız !

Uyumluluk

1-PS2 Fat ise neredeyse tüm cihazlar uyumlu
2-PS2 Slim SCPH-7xxxx ve altı bir cihaz ise uyumlu
3-PS2 Slim SCPH-9XXXX Date Codu 8A - 8B ise uyumlu
4-PS2 Slim SCPH-9XXXX Date Codu 8C ise uyumluluk sorunu olabilir ve çalışmayabilir.

İçeriği görebilmek için mesaj yazmalı yada beğenmelisiniz.

Son düzenleme:

mctuna

WWW.MCPS4.COM
Yönetici
ADMIN
Mar 29, 2008
8,473
17,321
113
37
Siteye Git
Arkadaşlar bugün sizlere elinizde orjinal halde bulunan PS2'lerinizde internetten indirdiğiniz oyunlarınızı nasıl oynayabileceğinizi anlatacağım.

Bu rehber hiçbir Türkçe kaynakta bulunmamaktadır.Pek bilinen bir yöntem değildir.

Tarafımca MCPSP sitesine özel hazırlanmıştır.

Tüm programlar free sitelere yüklenmiş ve tamamı reklamsızdır.

Lütfen izin almadan paylaşmayınız !

Uyumluluk

1-PS2 Fat ise neredeyse tüm cihazlar uyumlu
2-PS2 Slim SCPH-7xxxx ve altı bir cihaz ise uyumlu
3-PS2 Slim SCPH-9XXXX Date Codu 8A - 8B ise uyumlu
4-PS2 Slim SCPH-9XXXX Date Codu 8C ise uyumluluk sorunu olabilir ve çalışmayabilir.

[Gizli içerik][Gizli içerik][Gizli içerik]
Böyle bir anlatım ve sabırla sıkılmadan bu rehberi hazırladığın için çok teşekkür ederim

Ellerine sağlık H @hazretidentist

adestim

Kayıtlı Üye
Eki 4, 2010
235
66
28
36
Öncelikle eline emeğine sağlık.Çok güzel ve faydalı bir rehber hazırlamışsın.Lazer okuyucusu bozuk olan ps2 ler için başka makinada hazırladığımız memorycard ile oyunların açılmasını sağlayabilirmiyiz.

hazretidentist

Moderatorümüz
Moderator
Ocak 6, 2012
1,288
260
83
Öncelikle eline emeğine sağlık.Çok güzel ve faydalı bir rehber hazırlamışsın.Lazer okuyucusu bozuk olan ps2 ler için başka makinada hazırladığımız memorycard ile oyunların açılmasını sağlayabilirmiyiz.
Evet çipli olan bir başka makinada kolaylıkla cihazın içini açmadan sadece LaunchElf dosyasını CD'e yazdırarak USB yardımıyla Free MCBoot'un güncel sürümünü kurup Memory Kartı formatlayıp yazılımları kurabilirsiniz.

Chipsiz olan bir başka makinadada rehberdeki gibi swap disc yöntemini deneyebilirsiniz.

Bunların hiçbiri yoksa Aliexpress'den Free MCBoot yüklü Memory Card almalısınız.

adestim

Kayıtlı Üye
Eki 4, 2010
235
66
28
36
Cevabın için teşekkür edrim H @hazretidentist .Elimde çipli fakat lazeri bozulmuş 7-8 adet ps 2 var.Onları ayağa kaldırmak bütün derdim.