iOS 6.xx 'den 5.1.1'e Dönüş ( Sadece A4 )

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde iPhone Version - Hack kategorisinde hazretidentist tarafından oluşturulan iOS 6.xx 'den 5.1.1'e Dönüş ( Sadece A4 ) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,082 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı iPhone Version - Hack
Konu Başlığı iOS 6.xx 'den 5.1.1'e Dönüş ( Sadece A4 )
Konbuyu başlatan hazretidentist
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DaReDeViLTR

hazretidentist

Est Sularus Oth Mithas
Super Moderatör
Ocak 6, 2012
1,455
5,117
113
MotherBoard
Konu biraz eski öncelikle hortlatacağımdan dolayı kusura bakmayın fakat bir takım sorularım var.İzninizle onları sormak istiyorum.
Başta telefonum iPhone 4 16 GB 6.1.3 versiyonlu telefon.Modeli heralde GSM oluyor.Başta bellirtiğiniz
"A4 İşlemcili ve SHSH Kaydı olan Cihazınız"
nedir pek bilgim yok.İlkini anlıyorumda öyle mi bilmiyorum telefonum.Diğerinin ne olduğu hakkında pek bir fikrim yok öncelikle bu ne demek?
Sonralıkla benim telefonumda Downgrade oluyor mu?Oluyorsa olduktan sonra JB atabilirmiyim acaba?
Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler.
Öncelikle yapmaniz gereken TinyUmbrella ile cihazınızdaki SHSH kayıtlarını kontrol etmeniz.Daha sonra eger iOS 5.x.x kaydınız varsa versiyonu düşürebilir ve jailbreak yapabilirsin.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

DaReDeViLTR

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 15, 2011
188
43
28
Öncelikle yapmaniz gereken TinyUmbrella ile cihazınızdaki SHSH kayıtlarını kontrol etmeniz.Daha sonra eger iOS 5.x.x kaydınız varsa versiyonu düşürebilir ve jailbreak yapabilirsin.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
Verdiğiniz Tinyumburella programı vasıtasıyla
.shsh dosyalrını indirdim ve
sonu 5.1.1 olan bir tane buldum ve masaüstüne kopyaladım.
Yani JB yapabilirim di mi?

Hangi JB yi önerirsiniz pek bir bilgim yokta o yüzden soruyorum link verebilir misiniz yada konu adını :)

********-- Post added at 22:53 ********-- Previous post was at 22:50 ********--

3542024031596-iphone3,1-5.1.1.shsh

dosya ismi bu bunu masaüstüne kopyaladım fakat;
5.Adımda Browse İPSW deyince gözükmüyor ne yapmam lazım?

hazretidentist

Est Sularus Oth Mithas
Super Moderatör
Ocak 6, 2012
1,455
5,117
113
MotherBoard
Verdiğiniz Tinyumburella programı vasıtasıyla
.shsh dosyalrını indirdim ve
sonu 5.1.1 olan bir tane buldum ve masaüstüne kopyaladım.
Yani JB yapabilirim di mi?

Hangi JB yi önerirsiniz pek bir bilgim yokta o yüzden soruyorum link verebilir misiniz yada konu adını :)
Evet 5.1.1'e jailbreak yapabilirsin önce rehberi uygulayıp cihazın sürümünü düşürün.Daha sonra
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
buradan Jailbreak yapabilirsiniz.

DaReDeViLTR

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 15, 2011
188
43
28
3542024031596-iphone3,1-5.1.1.shsh

dosya ismi bu bunu masaüstüne kopyaladım fakat;
5.Adımda Browse İPSW deyince gözükmüyor ne yapmam lazım?

DaReDeViLTR

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 15, 2011
188
43
28
Cihazınıza uygun 5.1.1 ipsw dosyasını indirdiniz mi?
Yok indirmemiştim şimdi verdiğiniz JB konusundan indiriyorum. :)

Yeni farkettim.
Yinede saolsun.Siz buralarda durunda ben yapana kadar :) Sıkıntı olamdan yapayım.

Olursa süper olur :)
Şuan gerçi İOS7 var ama bi JB yi de denemek isterim :)(Jb den geri dönüş nasıl oluyor acaba?)

********-- Post added at 23:04 ********-- Previous post was at 23:01 ********--

Cihazları sim kilitli olanlar kesinlikle direkt olarak 5.1.1 sürümünü yüklemesinler. Baseband koruyarak sürüm yükseltme yöntemleri için bir süre daha beklemeleri gerekiyor.

Bu ne demek oluyor acaba?Nasıl olduğunu bilmiyorum?

hazretidentist

Est Sularus Oth Mithas
Super Moderatör
Ocak 6, 2012
1,455
5,117
113
MotherBoard
Yok indirmemiştim şimdi verdiğiniz JB konusundan indiriyorum. :)

Yeni farkettim.
Yinede saolsun.Siz buralarda durunda ben yapana kadar :) Sıkıntı olamdan yapayım.

Olursa süper olur :)
Şuan gerçi İOS7 var ama bi JB yi de denemek isterim :)(Jb den geri dönüş nasıl oluyor acaba?)

********-- Post added at 23:04 ********-- Previous post was at 23:01 ********--

Cihazları sim kilitli olanlar kesinlikle direkt olarak 5.1.1 sürümünü yüklemesinler. Baseband koruyarak sürüm yükseltme yöntemleri için bir süre daha beklemeleri gerekiyor.

Bu ne demek oluyor acaba?Nasıl olduğunu bilmiyorum?
ipsw için =
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Modelinize göre ipsw'yi indirip rehbere göre ilerlemeye devam edin.Cihazınız simkilitli değil ise o uyarıyı dikkate almayın.

DaReDeViLTR

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 15, 2011
188
43
28
şuan ekranda kartanesi gibi birşey var heralde downgrade oluyor. saolsun.
şimdi verdiğiniz JB konusundaki işlemleri yapıcam heralde.

********-- Post added 11-08-2013 at 00:03 ********-- Previous post was 10-08-2013 at 23:43 ********--

Olup olmadığını nasıl anlıyacağız JB nin? vede uygulamaları nereden indiricez acaba?