MUGEN OYUN Mugen Oyunlara Resim Ekleme [Rehber]

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mugen Oyunları kategorisinde mctuna tarafından oluşturulan Mugen Oyunlara Resim Ekleme [Rehber] başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,271 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mugen Oyunları
Konu Başlığı Mugen Oyunlara Resim Ekleme [Rehber]
Konbuyu başlatan mctuna
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan xismetx

mctuna

PS3 - PS4 - Nintendo Switch Teknik Servis
Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
11,758
42,012
113
42
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
Bu rehber ile yapmış olduğunuz mugen oyunlarınızın açılış resimleri ve dilerseniz stage resimlerini kendiniz yapabilirsiniz,çok aşırı dereceye giderseniz karakter seçme ekranındaki karakter resimlerini ve karakterleride değiştirebilirsiniz :)

Adım 1
Linkten File Factory programını indirin ve kurun
:download:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Dosya Şifresi:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Programı çalıştırın karşınıza gelen ekranda bütün kutucukları işaretleyin ve kaydedin,eğer ilk açılışta karşınıza bu menü gelmez ise File/File Associations sekmesine tılayın ve bütün kutucukları işaretleyin OK deyin

By

By

Hazırladığımız resimin formatı PCX ve 320x240 ebatlarında olmalı photoshop'ta bunu hazırlayabilirsiniz

Resimde gördüğünüz gibi sprites/open sekmesine tıklayın karşınıza gelen menüden değiştirmek istediğiniz sff dosyasını seçin bu dosya mugen oyununuzun klasöründeki data klasöründe bulunan system.sff dosyasıdır

By

By

Örnek olarak kendi yaptığım mugen oyununun system.sff dosyasını seçtim,burada dikkat edeceğiniz tek husus değiştireğiniz resimi doğru şekilde bulmak bunuda resimde işaretlediğim yerden sağ sol yönleri ile yapabilirsiniz

By

Resimimizi değiştirmek için işaretlediğim yere (change) tıklayın ve karşınıza gelen browser ekranından kullanmak istediğiniz PCX resimi seçin ve aç deyin resim değişecek,sonrasınde işaretlediğim yerin yanındaki pcx ikonuna tıklayıp save (kayıt) yapın) programdan çıkın,hayırlı olsun

By

ilkayjagger

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Nis 6, 2008
788
0
16
40
bu iyi oldu eksik kalan kısımlarıda bununla yapmayı deniycem sağol tunacım

altair

Erişim Engelli
Ara 7, 2009
782
36
0
44
mugen oyunu hiç yapmadım ama çok yapmak istiyorum ama yapacağımı sanmıyorum hazır olan mugen oyununu bile yapamadım sadece sckren pack olarak indirmiştim içinde hiçbişey yoktu ne charakter ne de character stageleri hiç bişey yoktu ama ben sadece character stageleri internetten bulup indiricem okadar onu bile yapamadım dostum mctuna bi mugen oyunu yapsam başkabişey istemicem ama yapacağımı sanmıyorum çünkü çok zor olduğunu öğrendim iyi değilde şöyle en kötü bitane yapsam yeter bilen birine yapmak çok kolay ama bilmeyenlere ne kadar zor anlatamam biliyorum lafı çok uzattım ne yapayım çok yapmak isteyipte yapamadım ondan herhalde bide mugen oyunlarını çok seviyorum ondan olsa gerek neyse bu güzel emeğine sağlık

yuunus1234

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ağu 22, 2009
73
0
0
30
arkadaşlar ben bu programı buldum ama bulduklarımın hepsinde Associations diye bir seçenek yok.burdaki link ölmüş tekrar upload mümkünmü ?

xismetx

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ağu 11, 2010
3
0
0
Sağol Benim Oyunum İçin Güzel Olacak :caki: :caki: :caki: