Psp'niz "Çıt" Diye Kapanıyorsa Çözümü Burada!

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PSP GO - 300x V3 Destek kategorisinde keenie tarafından oluşturulan Psp'niz \"Çıt\" Diye Kapanıyorsa Çözümü Burada! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,522 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PSP GO - 300x V3 Destek
Konu Başlığı Psp'niz \"Çıt\" Diye Kapanıyorsa Çözümü Burada!
Konbuyu başlatan keenie
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan sokomolili

keenie

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 16, 2009
4
1
0
34
Bunun bilinen 5 tane sebebi var:

1-Aşırı ısınma (Overheat)
Eğer Psp'nizle çok uzun süre oynadıysanız ve Psp'niz "çıt" diye kapandıysa,onu hemen açmayın bekleyin.Aşırı ısımış olabilir.
2-MS
MS'iniz çakmaysa veya arızalıysa Psp'niz MS'i anlık okuyamaz ve bu ya oyunda ya da savelerken Psp'nin takılmasına ya da takılıp "çıt" diye kapanmasına neden olur.Ms'i hemen değiştirmeyin,bir arkadaşınızın Ms'ini deneyin.3. veya 4. sorunlarla karşılaşıyor olabilirsiniz.
3-Psp iç aksam bozukluğu
Psp'nize herhangi bir mekanik darbe geldiyse iç aksamında sorun olmuş olabilir.Bu yüzden takılıp kapanabilir.
4-Psp'nin flashına virüs girmesi
Eğer Psp'nizin flashlarına(flash 0,1,2)meraklıysanız ve bunu pc yoluya açtıysanız,bilgisayarınızdaki harici bellek virüsleri bu flashların birine girmiş olabilir.Bu tip virüsler dosyaların hepsine işlerler ve flasha baktığınızda "recycler.exe,info.exe" vs. dosyalar görürsünüz.Silmeye çalışırsınız silinmez.
5-Partial Brick
ChickHen veya Gen atmaya çalışırken bazı Psp'ler "partial brick" oluyor.Psp'niz fonksiyonlarını tamamen kaybetmiyor.Ama hepsini kullanamıyorsunuz.Buda "çıt" sorunlarının bir nedeni.
Çözüm:
Aşırı ısınma'da Psp'nizi bekleyemeyecek kadar çok seviyorsanız,UMD kapağını açın üfleyin.:e:
Memory Stick sorununda yeni bir MS alın.(Çakma olmasın,paraya kıyın adam gibi MS alın.)
Psp iç aksam bozukluğu'nda yapacağınız birşey yok.Teknik servise gidecek.
Flash'a virüs girerse PSP-3000 Ve kırılamayan PSP-2000 modellerinde teknik servise götürürsünüz.Değilse Flash recovery yaparsınız kendine gelir alet.Flash recovery forumumuzda mevcuttur.
Partial Brick'te de başka çareniz yok teknik servis.

Saygılar.

:party:

K-PEX

Erişim Engelli
Eki 26, 2010
20
0
0
34
ben de,psp 3004 6.20 versiyonlu bir psp vardı önceden açılırken düzgün açılıyordu çıt sesi gelmiyordu belki alakası yok ama bu hbl ile çok uğraşıyordum sonra bir baktım psp açılırken çıt sesi geliyor,ondansonra psp yi elimden çıkarıp yeni bir psp 3004 aldım şimdi hbl ile fazla uğraşmıyorum.bunları yazmadan geçemedim gerçi şimdi hbl baya düzeldi.

Limon

Limon*
Kayıt Üyemiz
Haz 4, 2010
165
0
0
27
HBL'yi kullanırken kapanıyor benimki , teşekkürler , üfleme taktiğini sevdim ... :D

kckege

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 24, 2009
29
0
0
43
Hen olmayınca da çıt edip kapanıyor ama ben fonksiyon bozukluğu göremedim en az 10 kere çıt etti...

keenie

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 16, 2009
4
1
0
34
Oyunlarda New game'e bastığında,yada adını yazmaya çalıştığında çıt diye gidiyor. :)

Partial brick'i hen yaparken değil,psp'yi kullanırken anlarsın.Partial brickle alakası yok seninkinin.

cuboof

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 19, 2010
7
0
0
ben iso loder da marvel nemesis : rise of imperfects i açıyorum çıt diyerekten kapanıyor..oyunu açmanın bir yolu var mı :D :D :D

Bump: çok saolun o kadar çok yardımcı oluyosunuz ki gözlerim yaşardı

Kenanq7

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ağu 20, 2012
13
0
0
Tepki yok!

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Merhaba. PSP'yi bugün yeğenimden aldım. Kendisi kullanmıyordu o da bana verdi. Bu sorunun olduğunu söylemişti.
Sorun tam olarak videoda da gözüküyor. Hiçbir şekilde tepki vermiyor ve çıt diye kapanıyor.
Tam olarak sorunun ne olduğunu bilmiyorum. Yani yukarıda belirttiğin sorunlardan...
Eğer servislik bir şey olursa cihaz Dubai'den geldi. Bir sorun olur mu?:patlar: