[REHBER] Windows 7 için Adhoc USB Bağlantısı

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Rehberler\/Yeni Başlayanlar kategorisinde phoenixugur tarafından oluşturulan [REHBER] Windows 7 için Adhoc USB Bağlantısı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,444 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Rehberler\/Yeni Başlayanlar
Konu Başlığı [REHBER] Windows 7 için Adhoc USB Bağlantısı
Konbuyu başlatan phoenixugur
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan phoenixugur

phoenixugur

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Haz 24, 2010
93
0
6
34
windows 7 için Adhoc USB bağlantısı. wireless siz makine ile kablodan online oyun oynayın

Bu konu
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
linkindeki ingilizce anlatımdan tarafımca çevrilmiştir. ve gerekli dosyalar kolaylık olsun diye Moy2o3 arkadaşımızın anlatımından alınmıştır. Sitede Xp için nasıl bağlantı ayarları yapılacağı mevcuttu fakat Windows 7 için anlatıma ihtiyacımız vardı. Umarım bu anlatımım size yardımcı olur

ihtiyacımız olanlar

1) Kırık versiyonlu bir PSP

5.03 GEN-C
5.03 CFW Enabler 3.7
5.50 GEN-B
5.50 GEN-D2/D3
5.50 GEN-D3 Prometheus.

Eğer başka bir versiyon kullanıyorsanız bu program çalışmaya bilir.

2) Yuki plug-in

3) bridge.exe

4) WinPcap programı:

5) PSP Type B

6) And Xlink Kai 7.4.18

Tüm bu programlar Moy2o3 arkadaşımızın paylaştığı
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
konuda mevcut ve bende onun eklediklerini kaynak olarak göstericem.

bunlardan birini bilgisiyarınız indirin.
************************************************************************************--

Bu aşada görünen tüm programları indirdiyseniz yüklemeye başlayalım:

===============================================

******************************önce WinPcap i kuralım***************:

1) WinPcap yükleme dosyasına çift tıklayın:

2) Next'e tıklayarak kurun en son finish e de tıklayarak yüklemeyi bitirin.

*************************** Xlink Kai yi kuralımm******************** :

3) Kai yükleyicisine çift tıklayarak çalıştırın. terms i kabul edin (agree) ve finish e tıklayarak yüklemeyi bitirin.

********************- Kai yi ayarlayalım***************************

4)bilgisiyarınızdan,Başlata tıklayın(sol alttaki windows logoso), tüm programlardan (all programs) Xlink Kai klasörüne and Configure Kai ye tıklayın:

**NOT** Eğer Unable to initilize PSSDK library hatası alırsanız:

Eğer bu hatayı alırsanız şu adımları izleyin:

a) başlata tıklayın , tüm programlar. Xlink Kai ve sonra Configure Kai ye sağ maus tuşu ile tıklayın,Özellikleri seçin.

b) ve uyumluluk kısmında uyumluluk modunu tikleyin ve windows xp servis pack ikiyi seçin ve kaydedin çıkın:

not resimde servis pack 1 seçili ama ben kendi makinemde servis pack ikiyi seçtim bende çalışıyorsa sizdede çalışır

5) Tekrar başlata tıklayalım, Tüm programlar, Xlink Kai ve Configure Kaiye tıklayalım.

Kullandığınız browser da Kai Configuration ekranının sekmede açılmasına izin verin :

6) Yukarıda çıkan kısımdan onay vererek programın çalışmasına izin verin:

7) aşadaki alanları kendi user name ve şifrenizle doldurun ve aşada görüldüğü gibi kutucukları doldurun ve save e tıklayın.

Browserınızdan kai yi kapatalım ayrıca aşadaki gibi programı da kaldıralım alttan çünkü daha başka ayarlar ve yüklemeler yapmamız gerekiyor

************************Microsoft Loopback Bağdaştırıcısını kurulalım******************:

8) Başlat sembolüne tıklayalım , aşadaki arama kısmına hdwwiz diyelim ve aratalım.

9) İleriye tıklayalım bi sonraki sayfadan Listeden seçeceğim donanımı yükleye(gelişmiş) i seçelim tekrar ileriye tıklayalım.

10)Ağ bağdaştırıcılarını seçelim ve ileriye tıklayalım ,

11) soldaki üretici kısmından microsoftu seçelim, sağ taraftan microsoft loopback bağdaştırıcısını seçelim

12) ileriye tıklayarak kuruluma başlayalım

13) Şimdi tekrar Configure Kai yi açalım, network adapters kısmından microsoft loopback bağdaştırıcını seçelim kaydede basıp daha önce yaptığımız gibi çıkalım alltanda kapatmayı unutmayın.

*********************** Installing the plug-in to your PSP*********************.

14)USB kablonuzla PSP yi bilgisiyara bağlayalım ( bu aşama için kart okuyucuya hafıza kartınızı taksanızda olur aynı şey)

15) ms0:/seplugins/ in içine AdhocToUSB.prx i kopyalıyalım:

16) ayrıca, ms0:/seplugins/game.txt dosyasının içine ms0:/seplugins/AdhocToUSB.prx 1 i yapıştıralım .

*NOT* Eğer game.txt mevcut değilse siz yaratın bi tane
PSP nizi resetleyin ve Recovery Menü den plug-in i enable yapın

**ÖNEMLİ** İŞİN KÖTÜ. TARAFI DİĞER TÜM PLUGİNLERİ DİSABLE YAPMALISINIZ NE YAZIKKİ EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALAMİCAZ BU KAPLO İLE ONLİNE OYNARKEN GERÇİ BEN DENEMEDİM. DENEMEK İSTEYEN VE PLUGİNLER AÇIKKEN ÇALIŞTIRAN OLURSA YAZSIN BURAYA

********************************-PSP Type B driver ı kuralım**************************.

17) PSP Type B Kurucusunu çalıştıralım:

18) ileriye tıklayın ve finishe tıklayarak bitirin. windows kurulumu engellemeye çalısırsa yinede kur gibi bi seçenek var onu seçerek kurun

19)Kurulum bitince bilgisiyarınızı resetleyin. Tebrikler kurulacak herşeyi kurduk

********--

eğer bilgisiyarınız 64 bit ise , bu driverları sizin kurmanız lazım.

bunun içimde remote joy lite var aslında ama bize gereken kısım drver klasöründeki 64 bit kısmındaki dirver bu klasörü masa üstüne atın ve orada kurun. eğer kurmaz sorun çıkarırsa bilgisayarı kapatın f8 e basarak açın ve gelen dos ekranından imza kontrolünü kapatarak açın böylece kurun.
denenmiş ve kurulmuştur.

****************************- Kai ve the plug-in ni kullanmaya başlayalım ********************************************--

20) Formattan sonra start kai ye tıklayalım çalışsın explorerda sayfa açsın izin verin:

**NOT** eğer genel chat kısmına gelirken your network is unreacheble (sizin bağlandınıza ulaşılamıyor) hatası alırsanız, port forwarding lerinizi kontrol edin şu kaynağa bakabilirsiniz: evo7:port_forwarding [Xlink Kai Support]

Eğer port forwarding i yaptıysanız ve hala çalışmıyorsa. kai configurationdaki enable PAT box daki tiki kaldırın aşadaki resimdeki gibi:

21) Adhoc özelliği olan oyunu açalım ne oynuyorsak Monster Hunter 3rd gibi ve online Gathering Hall 01 e girelim.

22) bridge.exe yi bridge klasöründen masaüstüne atın ve çalıştırın

**NOT** :Eğer bridge yi çalıştırıken LibUSB0.dll eksik diye bir hata alırsanız. bridge klasöründen çıukarın birdge exesinin yanına atın.

23) Bridge .exe bizden 1 ila 3 arasında bir sayı istiyo ben genelde 1 diyorum 3 diyince hata aldım siz de deneyin handisi size uyarsa onu seçin :

24) Şimdi oyun açık start kai ile kai açık artık USB kablo ile PSP yi bilgisiyara bağlaya biriz ve brigde. exe ye tıklayarak 1 ila 3 arasında rakamı seçelim .

*Not* bazen hata veriyor ama yinede bağlanıyor hata bazı sorunlara neden olabilir siz yinede bridge yi bida başlatın:

25) Xlink Kaii de , Metrics tabına tıklayın ve resimdeki gibi olup olmadını konrol edin :

26) Sonunda game arenas kısmında oynayacağımız oyunu seçelim. ordan dil odasını seçelim ve oyun odaları var orada bize uygun bir tanesine girelim.

Ne yazıkki bu program kırık olmayan versiyonlarda çalışmaz. ayrıca bazı oyunlarda problemlerde yaşanmaktaymış bunlar:-, Final Fantasy Dissidia gibi . ama monster hunter 3 rd hatasızca çalışmaktadır. ben 2 3 haftadır oynuyorum.

Ve son olarak Xlink te hile kullanmayın moderetörler sık sık kontrol edip süresiz banlıyormuşlar. hileli save yada diğer hile proglamları kullanmayın NON CHEATING/MODS ARENA da.

Teşekkürler

Team Xlink Kai

Uyumlu oyunlar listesi için bu linke bakın:

Linkler ölmüş biliyorum fakat hiç bir upload üyeliğim olmadığı için yenilerini yükleyemiyorum upload sitelerinde üyeliği olan bir yönetici benimle irtibata geçerse ona dosyaları veriririm o yükler biz paylaşırız

phoenixugur

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Haz 24, 2010
93
0
6
34
Arkadaşlar Konuyu 6 ay önce açtığım halini kopyalayarak tekrar açmıştım linklerde sorun olmuş. Şimdi linleri düzelttim. Yinede bir sorun varsa burdan yazın yardımcı olurum.

RaGeEyE

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Mar 10, 2011
227
0
0
27
Saol benim win7 çok işime yarıcak

eğer bilgisiyarınız 64 bit ise , bu driverları sizin kurmanız lazım.

PSP Downloads | Custom Firmware Extender v2.2 (Located in /windows/usb_driver_x86/64)

şunu bi kuramadım nasıl kuruluo anlamadım

phoenixugur

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Haz 24, 2010
93
0
6
34
uzun zamandır psp ye ara vermiştim. şimdi kendi konum benim işimede yarıyacak unutmuştum ayarları

Bump: windows 7 32 bit , 64 bit te denendi
vista 32 bitte denendi
xp 32 bitte denendi

Bump: win 7 64 bit arkadaşlar eğer kai yi kurdunuz ama configre edemiyorsız
yan tüşla tıklayın özellikler deyin uyumluluktan xp servispack 2 yi seçin

Arkadaşlar windows7 64 bitte kullanmanızı tavsiye etmiyorum çünkü driverları kursak bile çalışması için ek işlemler yapmamız gerekiyor gerekli işlemler ise;
bilgisayarı açarken f8 e basmak ve açılan menüden windows imza denetimini kaldırmak bu şekilde açtıktan sonra ancak driverları kurabiliyor ve oynayacağımız zaman çalıştırabiliyoruz.

Bump: linkler yenilenmiştir

mirkanst

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 9, 2011
12
0
0
32
Konu gelmiş geçmiş gitmiş ama ben yine bir umut yazayım belki çare bulunur gerçekten yardım lazım :/
Psp 3004 Version 6.60 Pro-B9. Denilen herşeyi yaptım fakat xlink sistemine girince metrics sekmesinde psp gözükmüyor. Ad-Hoc özelliği olan ve sistemde de olan 2 oyun denedim. Fakat oyunun multi özelliğine girince WLAN açın yazıyor. Açıp tekrar deniyorum ve psp kitlenip shut down oluyor ve ne gariptirki o sırada metricsde pspim gözüküyor.. Ne yapmam gerekir benim bunu gerçekten kullanmam lazım??

Bump: neyse sorunum 6.60 için adhoctousb kullanmıyomuşum çözdüm teşekkür ederim rehber için

Has0_tR

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eyl 13, 2008
1
0
0
31
Çok iyi bir rehber olmuş sağol fakat resimler gözükmüyor onları yenileyebilir misin ?

phoenixugur

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Haz 24, 2010
93
0
6
34
yeni resimler yok elimde bilgisayarımda serviste şu an kullandığım makine internete bile zor giriyor. programların linki ölmüş. benim elimde var bi ara güncellerim