Simkilitli iPhone 4/4S'ler için Sam Açığını Buldum

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde iPhone Version - Hack kategorisinde hazretidentist tarafından oluşturulan Simkilitli iPhone 4\/4S'ler için Sam Açığını Buldum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,045 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı iPhone Version - Hack
Konu Başlığı Simkilitli iPhone 4\/4S'ler için Sam Açığını Buldum
Konbuyu başlatan hazretidentist
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ferhanANK

hazretidentist

Est Sularus Oth Mithas
Super Moderatör
Ocak 6, 2012
1,455
5,099
113
MotherBoard
Merhabalar

Bu açığı yaklaşık 1 sene önce keşfetmiştim.Bir arkadaşımda dahil DH adlı forumdan birinede yardımlarım sayesinde cihazını açmıştık.Elimizde olması gereken tek şey Jailbreak ile uyumlu bir cihaz.Özellikle iOS 5.xx veya iOS 6.xx sürümlerinde olursa daha iyi olur.

Cihazını açtığım kişiler
1-omer.kartal

Yaptığım işlem kısaca ;
Birkaç gün önce ev arkadaşımın elinde İngiltereden gelme simkilitli iPhone 4 32gb vardı.Telefon iOS 6.0.1 versiyonuna sahip 04.12.05 basebandlı ancak ingiltere kartı olmadığı için etkinleşmiyordu yani ne normal telefon olarak ne de normal ipod olarak kullanılamıyordu.

Neyse ben telefonu aldım SHSH kayıtlarına baktım 4.3.5 kaydı vardı hemen düşürüp jailbreak yaptım daha sonrasında SAM i yükledim.İşin kötü tarafı biz telefonun hangi operatörden kilitli olduğunu bulamadık.

Yapdığım işlem tam olarak şuydu telefonun hangi ülkeden kilitli olduğu girdim daha sonrasında hangi hattan olduğunu bilmediğim için tek tek sallamak zorunda kaldım en sonunda birde baktım ICCID numaraları ayarlarda gözüküyordu.Sonra auto detect e aldım ve aktive tuşuna bastım resping yaptıktan sonra birde baktım sinyal seviyesinde MTC UKR gelmeye başladı resmen üzerindeki hattı sim kilitli olduğu halde geveysiz emule ediyordu :)

Daha sonra iOS 6.1.3 e yükselttim ve gördüm ki hala emule etmeye devam ediyor ve şuan hala sorunsuz çalışıyor :)

Yöntem:

1) Sam Bingner's SAM (Subscriber Artificial Module) paketini Cydia'dan kurun.

2) ana ekranda olusan SAMPrefs ikonuna tiklayin.

3) Utilities kisminda "De-Activate iPhone" secenegini secin. Aktivasyon durumunuz "More Information" kisminda "Unactivated" olmus olmalidir.

4) SAM'i aktiflestirerek, "By Country and Carrier" in "Method" secin. Operator ve ülkenizi secin, Carrier ID ve SIM ID bilgilerinizi bilmeniz gerekebilir. Eger yanlis IMSI girilirse iTunes cihazinizi aktif etmeyecektir.

5) "More Information" kismina giderek "SAM Details" e IMSI bilgisini not edin ve "Spoof Real SIM to SAM" tiklayin.

6) SAM ana ekranina tekrar dönün ve Manuel methodunu secin. 5.'ci stepde not ettiginiz IMSI bilgisini buraya girin.

7) Cihazinizi iTunes'a baglayin ve cihazinizi yeniden aktiflestirmesini saglayin. iTunes'Da cihaza ait görünen bilgi ekraninda Phone number kismina cift tiklayin ve ICCID numarasinin SIM kartiniz ile uyustugunu kontrol edin. Uyusmuyorsa Step 1'e geri dönmeniz gerekli.

8) Cihazinizi bilgisayardan cekin ve iTunes'u kapatin.

9) SAM'i disable (etkinsizlestirn) edin.

10) iTunes'u acin ve cihazi baglayin. "Cihaziniz aktiflestirilmedi" hatasi cikacaktir. iTunes'u kapatin ve tekrar acin.

11) iPhone'da sinyal barlari gorunecektir, tebrikler.

12) Push notifikasyonlari bu islem sonunda calismayabilir ancak SAM icinde Clear Push ile duzeltilebilir.