PSVITA 2019 Ps Vita Hack (3.60-3.65-3.67-3.68-3.69-3.70-3.71-3.72) (3.73 Hack Eklendi)

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PSVita Custom Firmware ( Hack ) kategorisinde aytug25 tarafından oluşturulan 2019 Ps Vita Hack (3.60-3.65-3.67-3.68-3.69-3.70-3.71-3.72) (3.73 Hack Eklendi) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,013 kez görüntülenmiş, 236 yorum ve 101 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PSVita Custom Firmware ( Hack )
Konu Başlığı 2019 Ps Vita Hack (3.60-3.65-3.67-3.68-3.69-3.70-3.71-3.72) (3.73 Hack Eklendi)
Konbuyu başlatan aytug25
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan RYU

RYU

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 4, 2008
17
0
1
Ben yeni ps tv aldım hatamı ettim vitamı alsaydım dedim video çıkışı olmadığı için ve büyük ekranda oynamak için pstv seçtim şimdi update 3.73 yaptım yoksa açılmıyordu alet şimdi hencore yapmayı düşünüyorum bazı oyunları desteklemediği için.Mobil bir monitorda denerken farkettimki 1080i açılmıyor menü dahil 720p ile gösteriyor bunuda bu işlem sayesinde giderebilirmiyim başka büyük tvye takınca 1080i aktif hale geliyor ayrıca burda yazan yöntemler ps tv içinde geçerlimi vita ve ps tv ye bişey çıktığında aynı şey ikisi içindemi geçerli?
Mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Anlatıma bakılırsa 3.73 daha kolay yapılıyor henüz başlamadım ve denemiş değilim ama anlatımınızdaki anlamadığım şey qcma bu bilgisayara vita bağlı olmalı yazıyor ama nasıl o yazmıyor belki programı çalıştırınca bu sorum cevaplanacak ama önden sormak istedim kabloylamı kablosuzmu bağlantı kurulacak bazı yerlerde yazıyor videolarda var wifi üzeri yapılıyor ama ben ablamadım internet üzerimi ip adres vs girerekmi program vitaya bağlanıyor bikmiyorum ve anlatımın sonunda
Download vitashell seçin.
Artık versiyonunuzu 3.65'e düşürüp enso kurabilirsiniz yazıdan sonrada koptum yani vitashell seçincemi downgrade yeri gelecek ve gerekli olanlar yüklenecek bir link koysaydınız anlatımın devamı için daha iyi olurdu ensoyu nasıl kurabiliriz bir konudan devam edelim acemiyim ama kararlıyım bende yapmak istiyorum :) bu arada ps storedan oyunlar devam satın alınıyormu

Son düzenleme:

Kasatka

Duayen Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Haz 24, 2008
769
56
28
Bu konuya bakan yok artık herhalde?
Dun cok ilginc bir sey oldu.
Burdan bakip yapiyordum iste ilk programi kurdum pc ye vita tv yi bagladim falan ama burda soylenmeyen sey vita yada vita tv den icerik YONTECIISINE GIRIP ordan ICERIKLERI KOPYALA diyip PC YI secmeniz gerekiyor. Arkadas bunlari yazmamis. Neyse yaptimDNS yi de degistirdim cihaz bana update yapmam gerektigini soyledi, bir iki geri dedim sonra yine ayni cikinca yap ulan lanet olsun sana 3.73 den dusururum artik cihazi dedim ki ekranda bana sevimli sevimli (nasiloldu hic bilmiyorum ) 3.60 yapmak ister misin dedi ? yani obura abi hamburger kola var icmek istermisin tarzinda bir soru yani :) Hemen yumuldum 3.60 i yapip ordan webden henkaku.xyz den molequleri yukleyip ardindan ftp baglanatisi ise enso vitashell pkgj aoutopu;ing ne varsa alayinin vpk sini attip isi bitirdim.

hala aciklayamiyorum neden sistem bana 3.73 u yani son versionu degilde 3.60 i update etmek ister misin dedi anlayamadim.
Ha bu arada cihazin versionu 3.57 idi sanirim. aldigim kisi hic kullanmamis atmis kerara adam dusunun icinde gelen psn kodunu bile kazimamis :)

• Beğen
Tepkiler: RYU

RYU

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 4, 2008
17
0
1
Dun cok ilginc bir sey oldu.
Burdan bakip yapiyordum iste ilk programi kurdum pc ye vita tv yi bagladim falan ama burda soylenmeyen sey vita yada vita tv den icerik YONTECIISINE GIRIP ordan ICERIKLERI KOPYALA diyip PC YI secmeniz gerekiyor. Arkadas bunlari yazmamis. Neyse yaptimDNS yi de degistirdim cihaz bana update yapmam gerektigini soyledi, bir iki geri dedim sonra yine ayni cikinca yap ulan lanet olsun sana 3.73 den dusururum artik cihazi dedim ki ekranda bana sevimli sevimli (nasiloldu hic bilmiyorum ) 3.60 yapmak ister misin dedi ? yani obura abi hamburger kola var icmek istermisin tarzinda bir soru yani :) Hemen yumuldum 3.60 i yapip ordan webden henkaku.xyz den molequleri yukleyip ardindan ftp baglanatisi ise enso vitashell pkgj aoutopu;ing ne varsa alayinin vpk sini attip isi bitirdim.

hala aciklayamiyorum neden sistem bana 3.73 u yani son versionu degilde 3.60 i update etmek ister misin dedi anlayamadim.
Ha bu arada cihazin versionu 3.57 idi sanirim. aldigim kisi hic kullanmamis atmis kerara adam dusunun icinde gelen psn kodunu bile kazimamis :)
Bende gördüm başka anlatımlarda dosya yöneticisinden yapılıyor bu anlatıma göremi yaptın bir sorun olmaz herhalde yanlış düğmeye basarsak değilmi çünkü eskiden ben pspyi yaparken yanlış yere basılmamasıyla ilgili hatırımda brick olabiliyordu şansın varmış nasıl olduysa sende öncelikle güle güle kullan.Sende çözünürlülük kaç gösteriyor ve oyuna göre değişebiliyormu otomatik? Yoksa sabit ayardamı ben monitora takınca 720p büyük tvye takınca 1080i oluyor yoksa monitorda 1080i gri kapalı seçilmiyor monitorla alakalı sanırım :/ ps3 ama oluyor monitorda 1080p neyse.Bende usb kablo yoktu ısmarladım gelince senin gibi deneyecem bende benim alette aynı sendeki gibi yeni psn koduda vardı girdim ama oyunlar worms vs dandik.Dns değiştirme konusunda daha bilgi edinmedim ama anlatıma göre yaparsak oraya geliriz sanırım yoksa hiç bilgim yok.Bir iki yazdığın yerde sanırım geri deyip tekrar tekrarmı deneyerek birden 3.60 versiyonla karşılaştın anlayamadım senin ve siyon 3.57 idi ozaman update soruyırmuş öyle eğer benim gibi 3.73e yükseltnil olsaydın sormazmış ve bence işi uzatmış olabilirsin yanlış anlamadımsa önce 3.73 yapsaydın sonra final hencore ike yapsaydın daha kolaymış.Ben henüz başlayamıyorum kablo gelsin deneyecem.Eğer senin yaptıklarını daha detaylı paylaşırsan benim işimide daha kolaylaştırır alete 100 euro verdim hata edip çöpe gitmesin :) Anlamadığım birde 3.73 benimkiya o hencore kopyalama işlemi hafız kartınamı yapılacak yoksa kendi 1gblık ana hafızayamı

Son düzenleme:

Kasatka

Duayen Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Haz 24, 2008
769
56
28
Bende gördüm başka anlatımlarda dosya yöneticisinden yapılıyor bu anlatıma göremi yaptın bir sorun olmaz herhalde yanlış düğmeye basarsak değilmi çünkü eskiden ben pspyi yaparken yanlış yere basılmamasıyla ilgili hatırımda brick olabiliyordu şansın varmış nasıl olduysa sende öncelikle güle güle kullan.Sende çözünürlülük kaç gösteriyor ve oyuna göre değişebiliyormu otomatik? Yoksa sabit ayardamı ben monitora takınca 720p büyük tvye takınca 1080i oluyor yoksa monitorda 1080i gri kapalı seçilmiyor monitorla alakalı sanırım :/ ps3 ama oluyor monitorda 1080p neyse.Bende usb kablo yoktu ısmarladım gelince senin gibi deneyecem bende benim alette aynı sendeki gibi yeni psn koduda vardı girdim ama oyunlar worms vs dandik.Dns değiştirme konusunda daha bilgi edinmedim ama anlatıma göre yaparsak oraya geliriz sanırım yoksa hiç bilgim yok.Bir iki yazdığın yerde sanırım geri deyip tekrar tekrarmı deneyerek birden 3.60 versiyonla karşılaştın anlayamadım senin ve siyon 3.57 idi ozaman update soruyırmuş öyle eğer benim gibi 3.73e yükseltnil olsaydın sormazmış ve bence işi uzatmış olabilirsin yanlış anlamadımsa önce 3.73 yapsaydın sonra final hencore ike yapsaydın daha kolaymış.Ben henüz başlayamıyorum kablo gelsin deneyecem.Eğer senin yaptıklarını daha detaylı paylaşırsan benim işimide daha kolaylaştırır alete 100 euro verdim hata edip çöpe gitmesin :)
Hocam oncelikle benim tv de 720 ve 1080i aktif
tv 75 inch sony ( buyuk ekran olunca goruntude az biraz hayal kirikligi oldu bende neyse)
Usb kablo almana gerek yok. USB ye gerek yok. AYni network de olman yeterli. Yani pc ve ps vita tv ayni networkde ise pc de program aciksa ve siz o esna da pstv den icerik yoneticiside girip dosya kopyala ordan da pcyi sectiginiz az uari geliyor size update yapmaniz lazim diye.
bana geldi geri dedim cikti tekrar girdim yine update diyor sonra DNS aklima geldi yine denedimyine degisen bir sey yok devamkli update yap diyor. en sonunda yap dedim update ekraninda 3.60 gozukdu. Hala neden oyle oldu anlayamiyorum anlamadim da. SOnrasi benim icin cok kolaydi cunki bende psvita 2000 de var ordan biliyorum direkt henkaku yapip herseyi hallettim 10 dakika da .
bu gun de adranaline kurdum psp vs psone oyunlari sorunsuz,
Daha sonra uncharted golden abbys i indirdim calismadi, uyumlu degil diyor. update yaptim yine uyumlu degil diyor. sonra bir ogrendim ki sony oyle her oyuna ps vita TV destegi vermemis. dedimki o zaman bi boka yaramaz ki bu cihaz, sonra arastirdim bir uygulama buldum whitelist diye. vkp , kuruyorsun tum oyunlar artik aciliyor pvtv de :)

Ben anlamadim senin cihaz su an 3.73 mu ? Eger oyle ise sana en uygunu once henleyip sonra dowgrade yapacan 3.60 sonrasi kolay.
Eger fw 3.73 se su adami izle. bu adam switch vita 3ds de cokiyi.

sorun olursa yaz.

• Beğen

RYU

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 4, 2008
17
0
1
Hocam oncelikle benim tv de 720 ve 1080i aktif
tv 75 inch sony ( buyuk ekran olunca goruntude az biraz hayal kirikligi oldu bende neyse)
Usb kablo almana gerek yok. USB ye gerek yok. AYni network de olman yeterli. Yani pc ve ps vita tv ayni networkde ise pc de program aciksa ve siz o esna da pstv den icerik yoneticiside girip dosya kopyala ordan da pcyi sectiginiz az uari geliyor size update yapmaniz lazim diye.
bana geldi geri dedim cikti tekrar girdim yine update diyor sonra DNS aklima geldi yine denedimyine degisen bir sey yok devamkli update yap diyor. en sonunda yap dedim update ekraninda 3.60 gozukdu. Hala neden oyle oldu anlayamiyorum anlamadim da. SOnrasi benim icin cok kolaydi cunki bende psvita 2000 de var ordan biliyorum direkt henkaku yapip herseyi hallettim 10 dakika da .
bu gun de adranaline kurdum psp vs psone oyunlari sorunsuz,
Daha sonra uncharted golden abbys i indirdim calismadi, uyumlu degil diyor. update yaptim yine uyumlu degil diyor. sonra bir ogrendim ki sony oyle her oyuna ps vita TV destegi vermemis. dedimki o zaman bi boka yaramaz ki bu cihaz, sonra arastirdim bir uygulama buldum whitelist diye. vkp , kuruyorsun tum oyunlar artik aciliyor pvtv de :)

Ben anlamadim senin cihaz su an 3.73 mu ? Eger oyle ise sana en uygunu once henleyip sonra dowgrade yapacan 3.60 sonrasi kolay.
Eger fw 3.73 se su adami izle. bu adam switch vita 3ds de cokiyi.

sorun olursa yaz.
Ben update yaptım 3.73 şu an evet final hen ile yapmam gerekiyor bende zaten tüm oyunlar desteklemediği sony işi boşverdiği için whitelister yapmak istiyorum ama uncharted izlemiştim whitelister yapsanda millet mauslamı ne oynuyor bazı yerleri eğer komple veya mausla oynanan yer bölüm çoksa sıkıcıysa deymez uğraşmaya usb kablo gerekmiyor demekki ohalde yarın hemen denerim büyük tv konusu bendede aynı 1080i biraz kötü 1080p ps3 kadar iyi göstermiyor pstv alette ufak ama fazla bişey beklemiyorum monitorda ise 720p en yüksek bu hack işlemi belki bunuda çözer çünkü öyle bişey varmış oyunların çözünürlülüğünü ayarlayabiliyormuşun plugin gibi bişey varmış dns ayarı bende gerek olmamalı? benimki 3.73 olduğu için yukarda yazdığı gibiyse update uyarısı gelmemeli ? Bu işlemler sırasında psne üyelik girişi istiyordu sen kendi üyeliğinlemi yoksa başka üyelik oluşturupmu yaptın gerçek hesabımızı girmek riskliymiş banlanabilirmiş ben değiştiremedim başka üyeliğimde var ama pstvye giremedim şifre yanlış yazıyor oysa doğru anlamadım en iyisimi bi fabrika ayarlarına döndürüp denerim videodaki hintli anlatıma baktım sonuna kadar baya zahmetli görünüyor 20dk bende sürer 3 saat :) vitashell dosya kopyalama işi vs kafam şişti bakarken bana gerekli olan oyun için sadece whitelister tüm oyunlar desteklensin yeter oyunları satın alacam beleş indirme olmasada olur yeterki psn storeye girsin güvenli.Soru belki saçma olacak ama henkaku yapsak yeterli olurmu? Ensoda şartmı kalıcı break için?

Son düzenleme:

Kasatka

Duayen Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Haz 24, 2008
769
56
28
Ben update yaptım 3.73 şu an evet final hen ile yapmam gerekiyor bende zaten tüm oyunlar desteklemediği sony işi boşverdiği için whitelister yapmak istiyorum ama uncharted izlemiştim whitelister yapsanda millet mauslamı ne oynuyor bazı yerleri eğer komple veya mausla oynanan yer bölüm çoksa sıkıcıysa deymez uğraşmaya usb kablo gerekmiyor demekki ohalde yarın hemen denerim büyük tv konusu bendede aynı 1080i biraz kötü 1080p ps3 kadar iyi göstermiyor pstv alette ufak ama fazla bişey beklemiyorum monitorda ise 720p en yüksek bu hack işlemi belki bunuda çözer çünkü öyle bişey varmış oyunların çözünürlülüğünü ayarlayabiliyormuşun plugin gibi bişey varmış dns ayarı bende gerek olmamalı? benimki 3.73 olduğu için yukarda yazdığı gibiyse update uyarısı gelmemeli ? Bu işlemler sırasında psne üyelik girişi istiyordu sen kendi üyeliğinlemi yoksa başka üyelik oluşturupmu yaptın gerçek hesabımızı girmek riskliymiş banlanabilirmiş ben değiştiremedim başka üyeliğimde var ama pstvye giremedim şifre yanlış yazıyor oysa doğru anlamadım en iyisimi bi fabrika ayarlarına döndürüp denerim videodaki hintli anlatıma baktım sonuna kadar baya zahmetli görünüyor 20dk bende sürer 3 saat :) vitashell dosya kopyalama işi vs kafam şişti bakarken bana gerekli olan oyun için sadece whitelister tüm oyunlar desteklensin yeter oyunları satın alacam beleş indirme olmasada olur yeterki psn storeye girsin güvenli.Soru belki saçma olacak ama henkaku yapsak yeterli olurmu? Ensoda şartmı kalıcı break için?
sana verdigim link i izledin se aslinda senin is kolay. Sen 3.73 de durup sadece heni cihazin icine sokacaksin. :) Tum tantana aslinda Hen i cihaza koymak icin. O dosya yoneticisi vs falan alayi onun icin. sen heni icine koy calistir ondan sonra vita sehll i digerkerini FTP ile icine atip kur diyorsun vita shell e girip kuruyor. Yalniz 3.73 de ki kalici degil. Varsin olmasin ya. Her acilisti hen i aktif etmek iki saniyelik is yav. yani sende o sekilde kullanirsin downgrade etmene gerek yok.

Kalici hen icin enso sart ve enso bildigim kadari ile 3,60 ve 3.65 icin var. digerleri gecisi
Uncharted golden abbyse ben oynadim. evet bazi yerlerde biraz alismana gerekiyor ama zaten menuden analoglari sag analogu ust dokunmatige sol analoguda ps vitanin alt dodkunmatigine ayarlayabiliyorsun. hic de zorluk cekilmiyor ama tabi garip geliyor bi 10 dakika
falan.

son bisey soyleyecegim. korkarsan yapamazsin.korkma ya . aslinda hic mi hic zor degil. sen bide gel 3ds hackle:) bunlar 3ds nin yaninda cocuk oyuncagi.

• Beğen

RYU

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 4, 2008
17
0
1
sana verdigim link i izledin se aslinda senin is kolay. Sen 3.73 de durup sadece heni cihazin icine sokacaksin. :) Tum tantana aslinda Hen i cihaza koymak icin. O dosya yoneticisi vs falan alayi onun icin. sen heni icine koy calistir ondan sonra vita sehll i digerkerini FTP ile icine atip kur diyorsun vita shell e girip kuruyor. Yalniz 3.73 de ki kalici degil. Varsin olmasin ya. Her acilisti hen i aktif etmek iki saniyelik is yav. yani sende o sekilde kullanirsin downgrade etmene gerek yok.

Kalici hen icin enso sart ve enso bildigim kadari ile 3,60 ve 3.65 icin var. digerleri gecisi
Uncharted golden abbyse ben oynadim. evet bazi yerlerde biraz alismana gerekiyor ama zaten menuden analoglari sag analogu ust dokunmatige sol analoguda ps vitanin alt dodkunmatigine ayarlayabiliyorsun. hic de zorluk cekilmiyor ama tabi garip geliyor bi 10 dakika
falan.

son bisey soyleyecegim. korkarsan yapamazsin.korkma ya . aslinda hic mi hic zor degil. sen bide gel 3ds hackle:) bunlar 3ds nin yaninda cocuk oyuncagi.
Bugün deniyorum dediğin gibi ohalde heni kurarım dursun denerim öteki işlemleride kolay olursa anlatıma göre gidebildiğim kadar ileri giderim sadece hencore whitelister için yetiyorsa tamamdır aslında peki vitayı tam kapalıyken açtım diyelim ozaman jailbreak gözükmüyormu original 3.73lemi çalışıyor böyleyse original oyunda psnden satın alabilirim kendi hesabımla desteklemesede indiririm sonra heni açıp oynarım böyle mümkün olmalı

Kasatka

Duayen Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Haz 24, 2008
769
56
28
Bugün deniyorum dediğin gibi ohalde heni kurarım dursun denerim öteki işlemleride kolay olursa anlatıma göre gidebildiğim kadar ileri giderim sadece hencore whitelister için yetiyorsa tamamdır aslında peki vitayı tam kapalıyken açtım diyelim ozaman jailbreak gözükmüyormu original 3.73lemi çalışıyor böyleyse original oyunda psnden satın alabilirim kendi hesabımla desteklemesede indiririm sonra heni açıp oynarım böyle mümkün olmalı
SU an en son surum 3.73 mu ? eger oyle ise dediginiz gibi yapilir. heni aktif etmezsin girersin psn ye falan oyununu indirirsin de NE GEREK VAR PSN YE :) Kur Hen i dedigim gibi sonra molequler ile ftp yapip cihaza istedigin VKP dosyalarini at ( whitelist de dahil) sonra PKGJ yi kur (illegal story oyun indirma programi 3000 kusur vita psone psp oyunu var istedigini indir) keyfine bak.

• Beğen