2500 serisi kapanma sorunu yardım

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Play Station 3 Donanım Teknik Servis kategorisinde W4D3 tarafından oluşturulan 2500 serisi kapanma sorunu yardım başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,213 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Play Station 3 Donanım Teknik Servis
Konu Başlığı 2500 serisi kapanma sorunu yardım
Konbuyu başlatan W4D3
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yusuftahirs

W4D3

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 19, 2017
141
29
28
Paradise
Herkese merhaba dün 2 makina arası klonlanma yaparken elektrik gitti 2.ci makinayi açtım sistem bozuk işlemini yaptı açıldı kendı makinama bastım yeşil ışık yanıyor 2 saniye sonra elektrik kesiyor (kırmızı ışığa düşmüyor) 3 ayrı kullandigim hdd ile denedim banamisin demedi hddsiz yapmaya çalıştım yine 2 saniyede elektrik kesiyor dolayısı ile güvenli modada giremiyor cihaz 2500 serisi hiçbir problemide ısınma sorunuda yoktu sorunu nasıl çözebilirim ne gibi bir sorun var acaba mctuna @mctuna

bayburtlu

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 11, 2014
54
34
18
Herkese merhaba dün 2 makina arası klonlanma yaparken elektrik gitti 2.ci makinayi açtım sistem bozuk işlemini yaptı açıldı kendı makinama bastım yeşil ışık yanıyor 2 saniye sonra elektrik kesiyor (kırmızı ışığa düşmüyor) 3 ayrı kullandigim hdd ile denedim banamisin demedi hddsiz yapmaya çalıştım yine 2 saniyede elektrik kesiyor dolayısı ile güvenli modada giremiyor cihaz 2500 serisi hiçbir problemide ısınma sorunuda yoktu sorunu nasıl çözebilirim ne gibi bir sorun var acaba mctuna @mctuna
geçmiş olsun kardeşim. makinan cpu arızasına düşmüş malesef. bga makinasında işlem yapılması gerekiyor. bu işlemden sonra %90 çalışma
%10 çöp olma ihtimalı var.

yusuftahirs

Aktif Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Eki 14, 2018
137
225
43
Açılırken bak bakalım tam hardiskin ışığı yanarken mi kapanıyor, dün benim ysşadığım sorunun aynısı gibi.

W4D3

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 19, 2017
141
29
28
Paradise
@yusuftahirs hocam baska makinede de biçimlendirip denedim hddsiz de açılmıyor bayburtlu @bayburtlu hocamın dediği gibi işlemci sorunu muhtemelen ilk kez başıma geldi hicbir sorunu olmayan bir cihazin elektrik gittikten sonra bozulması uzun zamandır klon yapmıyordum peşpeşe makina aldım cihaz gumledi yaparlar inşallah yarin bga ile

yusuftahirs

Aktif Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Eki 14, 2018
137
225
43
Hocam ben PS3 te biçimlendirdim olmadı ama PS4 ten bimlendirip PS3’e taktım oldu. Bilginize. Tabi üstadlar daha iyi bilir.

W4D3

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 19, 2017
141
29
28
Paradise
Bugün bga ile islem yapıldı yalnız yine düzelmedi alternatif olarak tek tek kısa devre kontrolü yapılacağı söylendi böyle bir sorunla hiç karşılaştınız mi mctuna @mctuna bayburtlu @bayburtlu

yusuftahirs

Aktif Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Eki 14, 2018
137
225
43
Bugün bga ile islem yapıldı yalnız yine düzelmedi alternatif olarak tek tek kısa devre kontrolü yapılacağı söylendi böyle bir sorunla hiç karşılaştınız mi mctuna @mctuna bayburtlu @bayburtlu
Sorun Disk, dediiğim gibi PS4'te biçimlendirip PS3'e taktım oldu. Muhtemelen disk RAW'a düşüyor. PS3 düzeltemiyor.