3DS CFW 3DS 11.11 Güncel Versiyonda CFW Yükleme

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde 3DS CFW Hack kategorisinde aytug25 tarafından oluşturulan 3DS 11.11 Güncel Versiyonda CFW Yükleme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,261 kez görüntülenmiş, 99 yorum ve 47 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı 3DS CFW Hack
Konu Başlığı 3DS 11.11 Güncel Versiyonda CFW Yükleme
Konbuyu başlatan aytug25
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan gokhan205

Furicorn

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 1, 2015
1
0
1
çok teşekurler
Mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

ilk bastakıleri yapıp exploite giremiyorum oyunu tıklayınca error veriyor ana ekrana atıyor payload 11.10.0.43 yok bu arda 11.9.0.42 var odanmıdır
Mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

tamam bir önceki sayfada acıklamışşınız 11.10 payloadı bekmememiz gerekiyor teşşeküler
 
Son düzenleme:

aytug25

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ağu 11, 2010
58
140
33
33
Hocam payloadları hazırlayan arkadaş twitter'dan uzun sürmez yazmış. Herhalde bir kaç güne gelir. Bekleyeyim ben en iyisi, teşekkür ederim.

çok teşekurler
Mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

ilk bastakıleri yapıp exploite giremiyorum oyunu tıklayınca error veriyor ana ekrana atıyor payload 11.10.0.43 yok bu arda 11.9.0.42 var odanmıdır
Mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

tamam bir önceki sayfada acıklamışşınız 11.10 payloadı bekmememiz gerekiyor teşşeküler
harika teşekkürler
yeni payload dosyasını bekleyen tüm arkadaşlar, ilk mesaja 11.10 versiyon için uygun payloadları ekledim, indirip cfw işlemini artık yapabilirsiniz
 

goldpunch

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 21, 2008
30
0
6
59
yeni payload dosyasını bekleyen tüm arkadaşlar, ilk mesaja 11.10 versiyon için uygun payloadları ekledim, indirip cfw işlemini artık yapabilirsiniz
Hocam tatildeydim şimdi yazabiliyorum. Çok teşekkür ederim, tüm işlemleri teker teker yaparak sorunsuzca cfw işlemini yaptım, oyunları kurdum sorunsuz çalışıyorlar.
 
Son düzenleme:

gururege

Yeni Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Haz 14, 2019
1
0
1
Steelhax denilen yöntem ile 11.10 versiyondaki 3ds cihaza cfw yükleyeceğiz. Cihazın modeli ve bölgesi fark etmez. Yani new 3ds ya da old 3ds olabilir. Xl model olabilir. Ya da ntsc-u, pal ya da ntsc-j bölgesinden bir cihaz olabilir.
Cihazınızın sürümü 11.10 değilse öncelikle internete bağlanıp cihazı 11.10’a güncelleyin. (Şuan için son sürüm bu.)
Öncelikle eshop üzerinden steeldiver sub wars isimli dsiware oyununu indirin. Bu oyunun iki farklı versiyonu mevcut. Free olanı indirmemiz gerekiyor. Oyunu indirin ancak güncelleme yapmayın. Güncellemeyi yanlışlıkla yaptıysanız, 3ds system settings içinden data management 3ds yazan yere tıklayın, üçüncü sıradaki add on content kısmından oyunun güncellemesini silin.
Steeldiver oyununu çalıştırın ve Mii karakterinizi seçin böylece oyunun save dosyası oluşacak. Save bazen hemen oluşmuyor. O yüzden oyun başlayana kadar oynamaya devam edin. Daha sonra oyundan çıkın.
Konsolu kapatın ve tekrar sd kartınızı bilgisayara takın. Nintendo 3DS klasörü içinde 32 karakter uzunluğunda bir klasör göreceksiniz. Bu klasörün ismini kopyalayın. Bu cfw yükleme işleminde kullanacağınız ID0 kodunuz.
Kartı takıp konsolu çalıştırın. Ana ekranda Friend List uygulamasını çalıştırın. (Turuncu surat şeklinde olan uygulama.) Kendi Mii profilinizi bulun ve friend kodunuzu kaydedin. Konsol şu an açık dursun.
Bilgisayarda bruteforce sitesine girin.
[Gizli içerik]
Bu sitede friend kodunuzu arada – ya da boşluk olmadan girin.
Alt satıra ID0 kodunuzu girin. Captcha yapıp go deyin. Açılan sayfada size verilen friend kodu kendi cihazınıza arkadaş olarak ekleyin. Eklerken sizden isim isterse istediğiniz isimi girin. Sitenin yoğunluğuna göre biraz bekleyebilirsiniz. Ancak en sonunda movable.sed dosyasını indirin.

İlk kısımda indirilecek dosyalar;
Homebrew launcher indirin;
[Gizli içerik]
Bu github sayfasındaki boot.3dsx dosyasını indirin.

Daha sonra Steelhax dosyasını indirin;
[Gizli içerik]

Son olarak bu siteye girin;
[Gizli içerik]
Burada konsolunuzun model ve versiyonunu girin ve Download otherapp seçeneğini seçin.

Şuan için otherapp payload hala güncellenmedi, eğer siz rehberi kullanırken 11.10 sürümü için site güncellenmediyse aşağıda verdiğim linklerden 11.10 sürüm için payload dosyasını indirip rehbere devam edebilirsiniz. Bu payloadlar eski payloadlar editlenip yapıldı. Günceli gelene kadar kullanmakta bir sakınca yok.
New 3ds modelleri için 11.10 payloadlar;
Usa bölge için;
[Gizli içerik]
Euro bölge için;
[Gizli içerik]
Japon bölge için;
[Gizli içerik]

Old 3ds modelleri için 11.10 payloadlar;
Usa bölge için;
[Gizli içerik]
Euro bölge için;
[Gizli içerik]
Japon bölge için;
[Gizli içerik]

Şimdi konsolunuzu kapatın ve hafıza kartını bilgisayardaki kart okuyucuya takın. (New 3ds modellerinde hafıza kartını çıkarmak için arka kapağın iki vidasını sökün ve ardından kalemi çıkarıp arka kapağı sökün. Arka kapağı kolayca çıkarmak için 3ds kaleminin arka tarafındaki çıkıntı kısmı arka kapağın iki tarafında bu çıkıntıya uyan yerleri itmeye kullanın. Tasarımı gereği kapak böyle daha kolay çıkar.)

 • Hafıza kartının içine 3ds isimli bir klasör yapın.
 • Boot.3dsx isimli dosyayı sd kartın ana dizinine atın.
 • Steelhax.rar dosyası içinden steelhax klasörünü kopyalayın ve sd kart ana dizinine yapıştırın.
 • İndirdiğiniz otherapp payload dosyasını steelhax klasörünün içine atın ve ismini de payload.bin olarak değiştirin.
Şu siteye girin;
[Gizli içerik]
Burada önceden indirdiğimiz movable .sed dosyasını gösterelim. Ardından region bölgemizi seçelim. İşlem tamamlandığında oluşan dosyayı indirelim.

Sd kart içinde Nintendo 3Ds klasörü içinde ID0 klasörü içinde başka bir 32 karakterli klasör daha var bununda içine girin. Burada title klasörü olacak, içinde 0004000 klasörüne girin, içinde 8 karakterli oyun bölge koduna göre klasör olur.

EUR Region: 000d7e00

JPN Region: 000d7c00

USA Region: 000d7d00Bu şekilde bir klasör görmeniz lazım. Bu klasörün içinde data klasörü içinde save datanız olacak. En son indirdiğiniz data ile bunu değiştirin. Kartı konsola geri takıp çalıştırın.

Eğer her şeyi doğru yaptıysanız steeldiver oyununu çalıştırınca karşınıza homebrew launcher gelmesi gerekiyor.

Homebrew launcher çalıştıysa konsolu kapatın ve kartı tekrar bilgisayara takın. Şimdi ikinci olarak indirmemiz gereken dosyalar var.

Verdiğim torrent linkindeki dosyayı indirin.
[Gizli içerik]

Daha sonra frogtool indirin;
[Gizli içerik]

B9sTool indirin;
[Gizli içerik]

Son olarak Luma3DS indirin;
[Gizli içerik]

 • Daha önceden indirdiğiniz movable.sed dosyasını sd kart ana dizine atın.
 • Luma3DS.7z içinden boot.firm dosyasını sd kart ana dizine atın.
 • B9sTool olarak indirdiğiniz rar dosyası içinden boot.nds dosyasını sd kart ana dizine atın.
 • Frogtool.3dsx dosyasını 3ds klasörü içine atın.
 • Frogcert.bin dosyasını sd kart ana dizine atın.
Şimdi kartı konsola takın ve steeldiver oyununu açın. Homebrew launcher içinden Frogtool seçin. Açılan ekrandan INJECT patched DS Download Play seçeneğini seçin. Daha sonra BOOT patched DS Download Play seçeneğini seçin.

Şimdi bu kısım biraz karışık. Karşımıza gelen ekran Japonca, burada yapılacakları adım adım resimli anlatan bir sayfa vereceğim.
[Gizli içerik]

Açılan sitede her işlem adım adım anlatılıyor. İngilizce derseniz. Sayfanın en üstünde video linki var. Onu indirip bakabilirsiniz.

Eğer her adımı doğru yaptıysanız b9sTool yükleme ekranı gelecek. Install boot9strap seçeneğini seçin. Daha sonra b9sTool uygulamasından çıkın. Cihazı kapatın. Cihazı tekrar açarken Luma configuration menü karşınıza gelecek. Eğer gelmezse cihazı tekrar kapatın. Select tuşuna basılı tutarken konsolu açın. Şimdi karşınıza luma configuration menü gelmiş olmalı. Burada;

 • Enable game patching
 • Show NAND or user string in System Settings
 • Disable ARM11 exception handlers
Bu seçenekleri seçip start tuşuna basın ve kaydedip çıkın. Tekrar steeldiver oyununu açıp homebrew launchere girin.

İkinci kısımda indirilecek dosyalar;

Anemone3DS (tema yüklemek için gerekli) uygulamasını verdiğim linkten indirin. Ancak sadece cia uzantılı olanı indirin.
[Gizli içerik]
Checkpoint cia uygulamasını indirin. (Save yedeklemek için gerekli)
[Gizli içerik]
Homebrew Launcher cia uygulamasını indirin.
[Gizli içerik]
Godmode9 zip dosyasını indirin.
[[Gizli içerik]
DSP1 cia uygulamasını indirin.
[Gizli içerik]
FBI uygulamasını indirin. Cia ve 3dsx uzantılı olan iki uygulamayı da indirin.
[Gizli içerik]
Ctr time offset 3dsx uzantılı uygulamayı indirin.
[Gizli içerik]
Luma3ds Updater cia uygulamasını indirin.
[Gizli içerik]

Şimdi inen dosyalardan cia uzantılı olanları cias isimli bir klasör yapıp içine atın ve sd kartın ana dizine taşıyın. (6 uygulama olması gerek)

3dsx uzantılı dosyaları 3ds klasörü içine taşıyın. (FBI ve ctr-time-offset)

Eğer sd kart içinde yoksa luma diye bir klasör oluşturun. (tamamı küçük harf ile) daha sonra içine payloads diye küçük harflerle bir klasör oluşturun.

Godmode9 zip dosyası içindeki Godmode9.firm dosyasını luma/payloads klasörünün içine atın. Yine godmode9 içindeki gm9 klasörünü sd kart ana dizine atın.

Şimdi Download Play uygulamasını açalım. (Turuncu disket şeklinde simgesi olan uygulama.) Uygulama açıldıktan sonra L + Aşağı + Select tuşlarına aynı anda basalım. Karşımıza Rosalina Menu denen bir ekran gelecek.

Miscellaneous options yazan seçeneği seçin.

Switch the hb. title to the current app yazan seçeneğini A tuşu ile seçin. B tuşu ile continue deyin. Tekrar B tuşu ile rosalina menü ana ekranına gelin. B tuşu ile download play ekranına geri gelin. Home tuşu ile uygulamayı kapatıp ana menüye geri dönün. Tekrar Download Play uygulamasını açınca homebrew launcher açacak.

Homebrew launcher menüden ctr-no-timeoffset uygulamasını seçin. Press (A) to set the offset to 0 seçeneğini seçin. Start tuşu ile Homebrew launcher ekranına geri dönün.

Yine frogtool girin ve bu sefer RESTORE Clean yazan son seçeneği seçip DS Download Play uygulamasını düzeltin. Yoksa sürekli o japon uygulamasını açar.

Homebrew Launcher üzerinden FBI yazan uygulamayı seçin. Açılan ekranda sd kartı seçin. İçinden cias klasörünü seçin. Klasörün içindeki tüm uygulamaları Install and delete cia seçeneği ile yükleyip silin. Home tuşu ile homebrew launcher ekranına geri dönün. Buradan da çıkıp cihazın ana menüsüne dönün.

Yüklediğimiz uygulamalardan öncelikle DSP1’i çalıştırın. Yükleme sonunda B tuşu ile self-delete seçeneğini seçin.

Şimdi cihazı kapatın ve start tuşuna basılı tutarken cihazı çalıştırın. Karşınıza Godmode menü gelecek.

Essential files backup not found. Create one now? şeklinde size sorarsa A tuşu ile yes deyin.

RTC date&time seems to be worng. Set it now? şeklinde size sorarsa yine A tuşu ile yes deyin.

Home tuşuna basarak Action Menüyü açın.

Scripts… yazan seçeneği seçin.

GM9Megascript yazanı seçin.

Scripts from Plailect’s Guide yazanı seçin.

Setup Luma3DS to CTRNAND yazanı seçin. Onay için sorduğunda A tuşu ile onaylayın.

A tuşu ile unlock SysNAND (lvl2) writing şeklinde onaylayın. Ardından ekranda gelen tuş kombinasyonlarına basın. İşlem sonunda A tuşu ile devam edin.

Cleanup SD Card seçeneğini seçin. Program sorduğunda A tuşu ile devam edin. İşlem bittiğinde A tuşu ile devam edin. B tuşu ile ana menüye dönün.

Backup Options seçeneğini seçin.

SysNAND Backup seçeneğini seçin. A tuşu ile onaylayın. Bu biraz zaman alabilir. Ayrıca kartınızda en az 1.3 gb boş yer olması gerekiyor. İşlem sonunda A tuşu ile devam edin. B tuşu ile Main Menu’ye dönün. Exit yazan seçeneği seçin. relock write permissions şeklinde sorarsa A tuşu ile yes deyin.

[M:] MEMORY VIRTUAL seçeneğini seçin.

Boot9.bin seçeneğini A tuşu ile seçin.

Copy to 0:/gm9/out seçeneğini seçin.

Cihazı kapatıp sd kartı bilgisayara takın. Gm9 klasörü içindeki out klasöründe nand yedeğiniz bulunmakta. Bunu iyi bir yere saklayın. Eğer ileride cihazda bir problem olursa bununla geri yükleme yapabilirsiniz.

Artık indirdiğiniz cia uzantılı oyunları fbi aracılığı ile yükleyebilirsiniz.
Mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

bir tek ben yapamadım frogtoll yaptıktan sonra error veriyor
 
Son düzenleme:

teo16

Yeni Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Haz 21, 2019
1
0
1
Steelhax denilen yöntem ile 11.10 versiyondaki 3ds cihaza cfw yükleyeceğiz. Cihazın modeli ve bölgesi fark etmez. Yani new 3ds ya da old 3ds olabilir. Xl model olabilir. Ya da ntsc-u, pal ya da ntsc-j bölgesinden bir cihaz olabilir.
Cihazınızın sürümü 11.10 değilse öncelikle internete bağlanıp cihazı 11.10’a güncelleyin. (Şuan için son sürüm bu.)
Öncelikle eshop üzerinden steeldiver sub wars isimli dsiware oyununu indirin. Bu oyunun iki farklı versiyonu mevcut. Free olanı indirmemiz gerekiyor. Oyunu indirin ancak güncelleme yapmayın. Güncellemeyi yanlışlıkla yaptıysanız, 3ds system settings içinden data management 3ds yazan yere tıklayın, üçüncü sıradaki add on content kısmından oyunun güncellemesini silin.
Steeldiver oyununu çalıştırın ve Mii karakterinizi seçin böylece oyunun save dosyası oluşacak. Save bazen hemen oluşmuyor. O yüzden oyun başlayana kadar oynamaya devam edin. Daha sonra oyundan çıkın.
Konsolu kapatın ve tekrar sd kartınızı bilgisayara takın. Nintendo 3DS klasörü içinde 32 karakter uzunluğunda bir klasör göreceksiniz. Bu klasörün ismini kopyalayın. Bu cfw yükleme işleminde kullanacağınız ID0 kodunuz.
Kartı takıp konsolu çalıştırın. Ana ekranda Friend List uygulamasını çalıştırın. (Turuncu surat şeklinde olan uygulama.) Kendi Mii profilinizi bulun ve friend kodunuzu kaydedin. Konsol şu an açık dursun.
Bilgisayarda bruteforce sitesine girin.
[Gizli içerik]
Bu sitede friend kodunuzu arada – ya da boşluk olmadan girin.
Alt satıra ID0 kodunuzu girin. Captcha yapıp go deyin. Açılan sayfada size verilen friend kodu kendi cihazınıza arkadaş olarak ekleyin. Eklerken sizden isim isterse istediğiniz isimi girin. Sitenin yoğunluğuna göre biraz bekleyebilirsiniz. Ancak en sonunda movable.sed dosyasını indirin.

İlk kısımda indirilecek dosyalar;
Homebrew launcher indirin;
[Gizli içerik]
Bu github sayfasındaki boot.3dsx dosyasını indirin.

Daha sonra Steelhax dosyasını indirin;
[Gizli içerik]

Son olarak bu siteye girin;
[Gizli içerik]
Burada konsolunuzun model ve versiyonunu girin ve Download otherapp seçeneğini seçin.

Şuan için otherapp payload hala güncellenmedi, eğer siz rehberi kullanırken 11.10 sürümü için site güncellenmediyse aşağıda verdiğim linklerden 11.10 sürüm için payload dosyasını indirip rehbere devam edebilirsiniz. Bu payloadlar eski payloadlar editlenip yapıldı. Günceli gelene kadar kullanmakta bir sakınca yok.
New 3ds modelleri için 11.10 payloadlar;
Usa bölge için;
[Gizli içerik]
Euro bölge için;
[Gizli içerik]
Japon bölge için;
[Gizli içerik]

Old 3ds modelleri için 11.10 payloadlar;
Usa bölge için;
[Gizli içerik]
Euro bölge için;
[Gizli içerik]
Japon bölge için;
[Gizli içerik]

Şimdi konsolunuzu kapatın ve hafıza kartını bilgisayardaki kart okuyucuya takın. (New 3ds modellerinde hafıza kartını çıkarmak için arka kapağın iki vidasını sökün ve ardından kalemi çıkarıp arka kapağı sökün. Arka kapağı kolayca çıkarmak için 3ds kaleminin arka tarafındaki çıkıntı kısmı arka kapağın iki tarafında bu çıkıntıya uyan yerleri itmeye kullanın. Tasarımı gereği kapak böyle daha kolay çıkar.)

 • Hafıza kartının içine 3ds isimli bir klasör yapın.
 • Boot.3dsx isimli dosyayı sd kartın ana dizinine atın.
 • Steelhax.rar dosyası içinden steelhax klasörünü kopyalayın ve sd kart ana dizinine yapıştırın.
 • İndirdiğiniz otherapp payload dosyasını steelhax klasörünün içine atın ve ismini de payload.bin olarak değiştirin.
Şu siteye girin;
[Gizli içerik]
Burada önceden indirdiğimiz movable .sed dosyasını gösterelim. Ardından region bölgemizi seçelim. İşlem tamamlandığında oluşan dosyayı indirelim.

Sd kart içinde Nintendo 3Ds klasörü içinde ID0 klasörü içinde başka bir 32 karakterli klasör daha var bununda içine girin. Burada title klasörü olacak, içinde 0004000 klasörüne girin, içinde 8 karakterli oyun bölge koduna göre klasör olur.

EUR Region: 000d7e00

JPN Region: 000d7c00

USA Region: 000d7d00Bu şekilde bir klasör görmeniz lazım. Bu klasörün içinde data klasörü içinde save datanız olacak. En son indirdiğiniz data ile bunu değiştirin. Kartı konsola geri takıp çalıştırın.

Eğer her şeyi doğru yaptıysanız steeldiver oyununu çalıştırınca karşınıza homebrew launcher gelmesi gerekiyor.

Homebrew launcher çalıştıysa konsolu kapatın ve kartı tekrar bilgisayara takın. Şimdi ikinci olarak indirmemiz gereken dosyalar var.

Verdiğim torrent linkindeki dosyayı indirin.
[Gizli içerik]

Daha sonra frogtool indirin;
[Gizli içerik]

B9sTool indirin;
[Gizli içerik]

Son olarak Luma3DS indirin;
[Gizli içerik]

 • Daha önceden indirdiğiniz movable.sed dosyasını sd kart ana dizine atın.
 • Luma3DS.7z içinden boot.firm dosyasını sd kart ana dizine atın.
 • B9sTool olarak indirdiğiniz rar dosyası içinden boot.nds dosyasını sd kart ana dizine atın.
 • Frogtool.3dsx dosyasını 3ds klasörü içine atın.
 • Frogcert.bin dosyasını sd kart ana dizine atın.
Şimdi kartı konsola takın ve steeldiver oyununu açın. Homebrew launcher içinden Frogtool seçin. Açılan ekrandan INJECT patched DS Download Play seçeneğini seçin. Daha sonra BOOT patched DS Download Play seçeneğini seçin.

Şimdi bu kısım biraz karışık. Karşımıza gelen ekran Japonca, burada yapılacakları adım adım resimli anlatan bir sayfa vereceğim.
[Gizli içerik]

Açılan sitede her işlem adım adım anlatılıyor. İngilizce derseniz. Sayfanın en üstünde video linki var. Onu indirip bakabilirsiniz.

Eğer her adımı doğru yaptıysanız b9sTool yükleme ekranı gelecek. Install boot9strap seçeneğini seçin. Daha sonra b9sTool uygulamasından çıkın. Cihazı kapatın. Cihazı tekrar açarken Luma configuration menü karşınıza gelecek. Eğer gelmezse cihazı tekrar kapatın. Select tuşuna basılı tutarken konsolu açın. Şimdi karşınıza luma configuration menü gelmiş olmalı. Burada;

 • Enable game patching
 • Show NAND or user string in System Settings
 • Disable ARM11 exception handlers
Bu seçenekleri seçip start tuşuna basın ve kaydedip çıkın. Tekrar steeldiver oyununu açıp homebrew launchere girin.

İkinci kısımda indirilecek dosyalar;

Anemone3DS (tema yüklemek için gerekli) uygulamasını verdiğim linkten indirin. Ancak sadece cia uzantılı olanı indirin.
[Gizli içerik]
Checkpoint cia uygulamasını indirin. (Save yedeklemek için gerekli)
[Gizli içerik]
Homebrew Launcher cia uygulamasını indirin.
[Gizli içerik]
Godmode9 zip dosyasını indirin.
[[Gizli içerik]
DSP1 cia uygulamasını indirin.
[Gizli içerik]
FBI uygulamasını indirin. Cia ve 3dsx uzantılı olan iki uygulamayı da indirin.
[Gizli içerik]
Ctr time offset 3dsx uzantılı uygulamayı indirin.
[Gizli içerik]
Luma3ds Updater cia uygulamasını indirin.
[Gizli içerik]

Şimdi inen dosyalardan cia uzantılı olanları cias isimli bir klasör yapıp içine atın ve sd kartın ana dizine taşıyın. (6 uygulama olması gerek)

3dsx uzantılı dosyaları 3ds klasörü içine taşıyın. (FBI ve ctr-time-offset)

Eğer sd kart içinde yoksa luma diye bir klasör oluşturun. (tamamı küçük harf ile) daha sonra içine payloads diye küçük harflerle bir klasör oluşturun.

Godmode9 zip dosyası içindeki Godmode9.firm dosyasını luma/payloads klasörünün içine atın. Yine godmode9 içindeki gm9 klasörünü sd kart ana dizine atın.

Şimdi Download Play uygulamasını açalım. (Turuncu disket şeklinde simgesi olan uygulama.) Uygulama açıldıktan sonra L + Aşağı + Select tuşlarına aynı anda basalım. Karşımıza Rosalina Menu denen bir ekran gelecek.

Miscellaneous options yazan seçeneği seçin.

Switch the hb. title to the current app yazan seçeneğini A tuşu ile seçin. B tuşu ile continue deyin. Tekrar B tuşu ile rosalina menü ana ekranına gelin. B tuşu ile download play ekranına geri gelin. Home tuşu ile uygulamayı kapatıp ana menüye geri dönün. Tekrar Download Play uygulamasını açınca homebrew launcher açacak.

Homebrew launcher menüden ctr-no-timeoffset uygulamasını seçin. Press (A) to set the offset to 0 seçeneğini seçin. Start tuşu ile Homebrew launcher ekranına geri dönün.

Yine frogtool girin ve bu sefer RESTORE Clean yazan son seçeneği seçip DS Download Play uygulamasını düzeltin. Yoksa sürekli o japon uygulamasını açar.

Homebrew Launcher üzerinden FBI yazan uygulamayı seçin. Açılan ekranda sd kartı seçin. İçinden cias klasörünü seçin. Klasörün içindeki tüm uygulamaları Install and delete cia seçeneği ile yükleyip silin. Home tuşu ile homebrew launcher ekranına geri dönün. Buradan da çıkıp cihazın ana menüsüne dönün.

Yüklediğimiz uygulamalardan öncelikle DSP1’i çalıştırın. Yükleme sonunda B tuşu ile self-delete seçeneğini seçin.

Şimdi cihazı kapatın ve start tuşuna basılı tutarken cihazı çalıştırın. Karşınıza Godmode menü gelecek.

Essential files backup not found. Create one now? şeklinde size sorarsa A tuşu ile yes deyin.

RTC date&time seems to be worng. Set it now? şeklinde size sorarsa yine A tuşu ile yes deyin.

Home tuşuna basarak Action Menüyü açın.

Scripts… yazan seçeneği seçin.

GM9Megascript yazanı seçin.

Scripts from Plailect’s Guide yazanı seçin.

Setup Luma3DS to CTRNAND yazanı seçin. Onay için sorduğunda A tuşu ile onaylayın.

A tuşu ile unlock SysNAND (lvl2) writing şeklinde onaylayın. Ardından ekranda gelen tuş kombinasyonlarına basın. İşlem sonunda A tuşu ile devam edin.

Cleanup SD Card seçeneğini seçin. Program sorduğunda A tuşu ile devam edin. İşlem bittiğinde A tuşu ile devam edin. B tuşu ile ana menüye dönün.

Backup Options seçeneğini seçin.

SysNAND Backup seçeneğini seçin. A tuşu ile onaylayın. Bu biraz zaman alabilir. Ayrıca kartınızda en az 1.3 gb boş yer olması gerekiyor. İşlem sonunda A tuşu ile devam edin. B tuşu ile Main Menu’ye dönün. Exit yazan seçeneği seçin. relock write permissions şeklinde sorarsa A tuşu ile yes deyin.

[M:] MEMORY VIRTUAL seçeneğini seçin.

Boot9.bin seçeneğini A tuşu ile seçin.

Copy to 0:/gm9/out seçeneğini seçin.

Cihazı kapatıp sd kartı bilgisayara takın. Gm9 klasörü içindeki out klasöründe nand yedeğiniz bulunmakta. Bunu iyi bir yere saklayın. Eğer ileride cihazda bir problem olursa bununla geri yükleme yapabilirsiniz.

Artık indirdiğiniz cia uzantılı oyunları fbi aracılığı ile yükleyebilirsiniz.
tsk
 
Üst