3DS Gateway 2.1 Omega Güncellemesi Çıktı [ Rehber ]

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde 3DS GATEWAY Hack kategorisinde mctuna tarafından oluşturulan 3DS Gateway 2.1 Omega Güncellemesi Çıktı [ Rehber ] başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,783 kez görüntülenmiş, 80 yorum ve 8 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı 3DS GATEWAY Hack
Konu Başlığı 3DS Gateway 2.1 Omega Güncellemesi Çıktı [ Rehber ]
Konbuyu başlatan mctuna
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan profxxx

mctuna

PS3 - PS4 - Swicth Teknik Servis
Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
10,638
23,444
113
38
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git

[video=dailymotion;x1kreen]http://www.dailymotion.com/video/x1kreen_gateway-2-1-omega_videogames[/video]

Gateway kullanıcılarının merak ve sabırsızlıkla beklediği multirom ( çoklu oyun desteği ) nihayet geldi

2.1 Omega güncellemesi ile artık 1 microSD kartına 1 oyun atma zorunluluğumuz tamamen ortadan kalkmış bulunuyor, artık bir microSD karta kartımızın boyutu yettiği kadar oyun atabileceğiz ve sorunsuz şekilde dünyalar güzeli 3DS el konsolumuzda oyun keyfine varabileceğiz

Bunun yanı sıra 2.1 Omega güncellemesi yaptıktan sonra E-Shop oyunlarınıda indirip oynayabileceğiz ( bunu henüz denemedim, deneyen arkadaşlar konunun devamına yazabilirlerse hepimiz bilgilenmiş oluruz )

Rehberimiz iki kısımdan oluşacaktır,daha önce kartlarını 2.0b sürümüne güncelleyen ve güncellemeyenler için farklı rehberler bulacaksınız,yeni kart almak isteyen arkadaşlarımız da bu rehberlerden ikincisini kullanarak işlemleri yapabilecek ve oyun keyfine varabilecektir

2.0b KULLANANLAR İÇİN 2.1 OMEGA GÜNCELLEME REHBERİMİZ
Öncelikle aşağıdaki linkten gerekli dosyamızı indirelim
:download:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

İndirdiğimiz rar dosyasının içerisinde bulunan 3 adet klasörü masaüstüne çıkartalım,aşağıdaki resimlerde gördüğünüz 3 adet klasör

Bu 3 klasörden Blue Card (R4i) adlı klasörün içeriğini microSD kartımızın içerisine atalım, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi olmalı

Dosyalarımızı microSD kart içerisine attıkdan sonra microSD kartımızı mavi gateway kartımıza takalım ve 3DS menüde beliren oyun ikonuna tıklayarak çalıştıralım

Karşımıza aşağıdaki resimde görülen ekran gelecektir, burada GW INSTALLER sekmesine gelip A tuşuna basalım

Karşımıza gelen ekran da A tuşuna basarak devam edelim

Karşımıza gelen ekranda bölgemizi A tuşu ile seçip devam edelim

INSTALL işlemi bittiği zaman A tuşuna basıp çıkış yapalım

INSTALL işlemi bittikten sonra indirdiğimiz rar dosyasından çıkan 3 adet klasörümüzden GW_OMEGA_2.1_RELEASE isimli klasör içerisine girip Launcher.dat dosyasını kopyalayalım,3DS konsolumuzun içerisinde buluna SD kartımızı bilgisayara bağlayalım ve Launcher.dat dosyasını SD kartımıza atalım, eski Launcher.dat dosyasını siliniz, sonra yeni dosyayı atınız

3DS konsolunuza kırmızı beyaz Gateway kartınızı takıp cihazı ayarlardan Gateway moduna alalım ve karşımıza gelen ekranda Boot Gateway Mode sekmesi üzerine gelip A tuşuna basalım, burada Gateway kartımızı güncelleyeceğiz, güncelleme işleminin bitmesini bekleyelim , güncelleme bittiği vakit cihazı kapatıp açınız

MicroSD kartınızın formatını exFAT yaparak formatlayınız ve içerisine dilediğiniz kadar oyun atınız :D MicroSD kartınızı kırmızı beyaz gateway kartınıza takınız ve bu kartı 3DS konsolunuza takıp cihazınızı gateway mode alınız, sizi ana menüye atacakdır aaa o da ne oyun görünmüyor :D telaşlanmayınız, Select tuşuna bastığınız vakit oyunlarınız karşınıza gelecektir, dilediğiniz oyunu A tuşuna basarak çalıştırmanız yeterli

Her oyun değişimi için ana menüde select tuşuna basmanız yeterlidir

DİĞER REHBER EN KISA SÜREDE VERİLECEKTİR
Rehber hazırlanıyor ,lütfen bekleyiniz

Lütfen beklemede kalın​

Son düzenleme:

insan

Tanrı Türk'ü korusun*
Kayıt Üyemiz
Eyl 4, 2009
1,418
212
0
Diğer rehber ne zaman yayınlanır dostum?
v1.1a sahibi kullanıcılar için?

insan

Tanrı Türk'ü korusun*
Kayıt Üyemiz
Eyl 4, 2009
1,418
212
0
Dostum o güncellemeyi yapmıştım versiyonum 4.4 zaten.Ben ilk getaway güncellemesini yani GW Release_v1.1a yı yüklemiş olduğumuzu kastettim.

mctuna

PS3 - PS4 - Swicth Teknik Servis
Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
10,638
23,444
113
38
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
Dostum o güncellemeyi yapmıştım versiyonum 4.4 zaten.Ben ilk getaway güncellemesini yani GW Release_v1.1a yı yüklemiş olduğumuzu kastettim.
Aşağıdaki linkteki rehbere bakarak işlem yapman gerekiyor, hatta 2.1 dosyalarını kullanarak aşağıdaki rehberdeki işlemi yaparsan direkt olarak 2.1 omega kurmuş olursun

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

HD-WaTcHeR

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eyl 5, 2009
817
119
0
Mart'ın ortasında gelir diyordum ama sonunda geldi. Çok güzel bir gelişme oldu bu güncelleme. MicroSD kart depolarım bol bol. :)

insan

Tanrı Türk'ü korusun*
Kayıt Üyemiz
Eyl 4, 2009
1,418
212
0
Aşağıdaki linkteki rehbere bakarak işlem yapman gerekiyor, hatta 2.1 dosyalarını kullanarak aşağıdaki rehberdeki işlemi yaparsan direkt olarak 2.1 omega kurmuş olursun

Peki ilk mesajda belirttiğin ''hazırlanan 2. rehber'' bana yaramaz mı?onu beklemeyeyim mi?