PS4 HACK 7.55 Stabil Jailbreak Yöntemi

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Play Station 4 Hack CFW kategorisinde sonkabonka tarafından oluşturulan 7.55 Stabil Jailbreak Yöntemi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,529 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Play Station 4 Hack CFW
Konu Başlığı 7.55 Stabil Jailbreak Yöntemi
Konbuyu başlatan sonkabonka
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan alter

sonkabonka

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Mar 15, 2021
58
31
18
Herkese selamlar.

Yüzlerce deneme, yüzlerce kernel panic ve daha bir sürü sayısız sorunların ardından nihayet başarı oranı oldukça yüksek, doğru düzgün bir yöntem buldum.

Yaptığım her 10 denemeden 7 tanesi mutlaka başarıya ulaşıyor.
Kullandığım konsolun modeli PS4 Pro CUH-7016 (ilk çıkan pro konsol). Dolayısıyla bu anlattıklarım söz konusu konsol üzerinden olacak. Sizin kullandığınız model farklıysa bu yöntem sizde işe yaramayabilir baştan uyarayım...

Başlamadan önce bir defaya mahsus uygulamanız gereken adımlar :

1 - Ayarlar > Güç tasarrufu ayarları > Dinlenme modunda kullanılabilen özellikleri ayarla > "Uygulamaları askıda tut" seçeneğinin açık olduğuna emin olun.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

2 - İnternet tarayıcısı seçeneklerinden tüm göz atma geçmişini temizleyin.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

3 - İnternet tarayıcısı ayarlarından tüm çerezleri ve web sitesi verilerini temizleyin. Yine aynı ayarlar bölümünde sadece "JavaScript'i etkinleştirin" seçeneği işaretli kalsın. Geri kalan tüm seçenekler kapalı olsun.

Yukarıdaki tüm adımları atlamadan yaptıktan sonra;

4 - Cihazın internet tarayıcısından aşağıdaki siteye girin.

5 - Web sitesinin cache işlemini bitirmesini bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra PS tuşuyla ana menüye dönün ve Ayarlar > Ağ > "İnternete bağlan" seçeneğinden cihazın internet bağlantısını kapatın.

Yukarıdaki işlemleri bir daha tekrar etmenize gerek yok.

Başlıyoruz.

1 - The PlayRoom uygulamasını başlatın ve "Bir Playstation kameram var" seçeneğini seçin. Yukarıdaki "Engellenen sahneye girdiğiniz için oyun kaydı duraklatıldı" mesajı ekrandan kaybolana kadar bekleyin ve PS tuşuyla ana menüye dönün. (The PlayRoom uygulamasını açmanız, cihazın jailbreak işlemi sırasında kernel panic moduna girmesini büyük oranda engelliyor. Dolayısıyla bu adımı kesinlikle atlamayın.)

2 - Ana menüdeyken PS tuşuna uzunca basılı tutarak hızlı menüyü açın. Seçenek çubuğunu The PlayRoom uygulamasına getirin ve hemen ardından PS tuşuyla hızlı menüden çıkın.

3 - Jailbreak işlemi için web tarayıcıya girin ve webkit exploit tetiklenene kadar ekranda çıkan "sistem hafızasında yeterli boş alan yok" hatasına "tamam" diyerek işlemin tekrarlanmasını sağlayın. Bazen 10 - 15 defa denemeniz gerekebilir. Sabırla "tamam" diyerek webkit exploit işleminin bitmesini bekleyin.

Hata almanız veya tarayıcının donması durumunda PS tuşuyla geri çıkın ve denemeye devam edin.

4 - Yukarıdaki işlem başarılı olduktan sonra 10 saniye kadar bekleyin. Akabinde ekrandaki "new exploit" seçeneğine tıklayın ve "Jailbreak Complete" yazana kadar bekleyin.

5/1 - Eğer hata aldıysanız maalesef kaçınılmaz olarak kernel panic moduna gireceksiniz demektir. Cihazı yeniden başlatmanız veya kapatmanız hiçbir şey değiştirmeyecek. Zaman kazanmak adına cihazın fişini çekip tekrar takabilirsiniz.

5/2 - Eğer işlem başarılı olduysa tebrikler. En problemli süreci atlattınız. Konsol artık imzasız yazılımları çalıştırabilir duruma geldi. Artık GoldHEN payloadını yükleyebilirsiniz. Bu işlem sırasında hata alma olasılığınız oldukça düşük. (Mira payloadı uyku modunu desteklemiyor ve bazı problemleri var. Tavsiye etmiyorum)

6 - Konsol artık yüklediğiniz oyunları çalıştırabilir durumda ama acele etmeyin. Çünkü az önce cihaz, web tarayıcısı aracılığıyla oldukça kompleks bir JavaScript kodu çalıştırdı. Bir de üstüne doğrudan işletim sisteminin çekirdeğine müdahale ettiniz ve imzasız bir payload çalıştırdınız. Yani kısaca konsol bu haliyle çökmeye oldukça müsait.
Peki ne yapacaksınız ?
İşletim sistemindeki muhtemel anomalileri en aza indirgemek için konsolunuzu dinlenme moduna alıp tekrardan başlatmanız gerekiyor. Öncelikle The PlayRoom uygulamasını kapatın, ardından cihazı dinlenme moduna alın. Konsolun önündeki turuncu ışık sabit yanana kadar bekleyin ve konsolu başlatın.

Hepsi bu kadar. Hazırsınız...

Bu işlemleri bir daha tekrar etmek istemiyorsanız oyununuz bittiğinde konsolu uyku moduna alın, tekrar oynamak istediğinizde uyandırın.
Cihazın elektriğini kesmediğiniz sürece (veya elektrikler kesilmediği sürece) jailbreak cihazda aktif kalacak.

Son düzenleme:

yhanova

Foruma Destek Olan Üyemiz
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Ocak 6, 2020
2,009
2,266
113
Ya haci kendi adima soyluyorum lutfen yanlis anlama ama cok zor ve karisik :)

Yani boyle ugrasacagima 6.72 de kalirim omur boyu

Ona gir buna gir soyle bekle boylr bekle
Yok aga ben neti aciyorum heni yukluyorun bitiyor :)

W4D3

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 19, 2017
141
29
28
Paradise
Çok detaylı anlatılmış tşkler. Ps3 hfw cihazlarda ki enable hen gibi bir eklenti ekleyemediler öyle bir şey olsada herkes kurtulsa

sonkabonka

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Mar 15, 2021
58
31
18
Ya haci kendi adima soyluyorum lutfen yanlis anlama ama cok zor ve karisik :)

Yani boyle ugrasacagima 6.72 de kalirim omur boyu

Ona gir buna gir soyle bekle boylr bekle
Yok aga ben neti aciyorum heni yukluyorun bitiyor :)
Şu anki en stabil yöntem bu maalesef. Evet biraz karmaşık ama konsolun 7.50, 7.51 ve 7.55 ise yapabileceğin başka bir şey yok.

Son düzenleme:

la7xl

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Tem 19, 2015
27
2
3
Dostum, dün çok sağlıklı bi şekilde işlem yaparken bugün running jailbreak ekranında konsol sürekli donup tepki vermemeye başladı. yeterli alan yok uyarısını geçmemek rağmen bu sefer de buna takılmaya başladım. ne zaman New exploite tiklasam please wait ekranında bekletiyor var mı bir bilgin?

sonkabonka

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Mar 15, 2021
58
31
18
Dostum, dün çok sağlıklı bi şekilde işlem yaparken bugün running jailbreak ekranında konsol sürekli donup tepki vermemeye başladı. yeterli alan yok uyarısını geçmemek rağmen bu sefer de buna takılmaya başladım. ne zaman New exploite tiklasam please wait ekranında bekletiyor var mı bir bilgin?
Yeni bir kullanıcı oluşturup tekrar dene. Kullanıcı verileri şiştiği zaman (save, trophy, vs.. ) hata alma oranı yükseliyor gördüğüm kadarıyla.

hakan0026

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eki 15, 2010
138
15
18
49
Ps4 kameram var deyince kamerayi baglayin ekrani geliyor kameram da yok
Mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Herkese selamlar.
Yüzlerce deneme, yüzlerce kernel panic ve daha bir sürü sayısız sorunların ardından nihayet başarı oranı oldukça yüksek, doğru düzgün bir yöntem buldum.
Yaptığım her 10 denemeden 7 tanesi mutlaka başarıya ulaşıyor.
Kullandığım konsolun modeli PS4 Pro CUH-7016 (ilk çıkan pro konsol). Dolayısıyla bu anlattıklarım söz konusu konsol üzerinden olacak. Sizin kullandığınız model farklıysa bu yöntem sizde işe yaramayabilir baştan uyarayım...

Başlamadan önce bir defaya mahsus uygulamanız gereken adımlar :

1 - Ayarlar > Güç tasarrufu ayarları > Dinlenme modunda kullanılabilen özellikleri ayarla > "Uygulamaları askıda tut" seçeneğinin açık olduğuna emin olun.

2 - İnternet tarayıcısı seçeneklerinden tüm göz atma geçmişini temizleyin.

3 - İnternet tarayıcısı ayarlarından tüm çerezleri ve web sitesi verilerini temizleyin. Yine aynı ayarlar bölümünde sadece "JavaScript'i etkinleştirin" seçeneği işaretli kalsın. Geri kalan tüm seçenekler kapalı olsun.

Yukarıdaki tüm adımları atlamadan yaptıktan sonra;

4 - Cihazın internet tarayıcısından aşağıdaki siteye girin.

5 - Web sitesinin cache işlemini bitirmesini bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra PS tuşuyla ana menüye dönün ve Ayarlar > Ağ > "İnternete bağlan" seçeneğinden cihazın internet bağlantısını kapatın.

Yukarıdaki işlemleri bir daha tekrar etmenize gerek yok.

Başlıyoruz.

1 - The PlayRoom uygulamasını başlatın ve "Bir Playstation kameram var" seçeneğini seçin. Yukarıdaki "Engellenen sahneye girdiğiniz için oyun kaydı duraklatıldı" mesajı ekrandan kaybolana kadar bekleyin ve PS tuşuyla ana menüye dönün. (bu adım gerekli. atlamayın)

2 - Ana menüdeyken PS tuşuna uzunca basılı tutarak hızlı menüyü açın. Seçenek çubuğunu The PlayRoom uygulamasına getirin ve hemen ardından PS tuşuyla hızlı menüden çıkın.

3 - Jailbreak işlemi için web tarayıcıya girin ve webkit exploit tetiklenene kadar ekranda çıkan "sistem hafızasında yeterli boş alan yok" hatasına "tamam" diyerek işlemin tekrarlanmasını sağlayın. Bazen 10 - 15 defa denemeniz gerekebilir. Sabırla "tamam" diyerek webkit exploit işleminin bitmesini bekleyin. Hata almanız durumunda PS tuşuyla geri çıkın ve denemeye devam edin.

4 - Yukarıdaki işlem başarılı olduktan sonra 10 - 15 saniye kadar bekleyin. Akabinde ekrandaki "new exploit" seçeneğine tıklayın ve hemen ardından hızlıca PS tuşuna uzunca basarak hızlı menüyü açın. Seçenek çubuğunun The PlayRoom uygulamasında olduğuna emin olun ve arkada "Jailbreak Complete" yazana kadar bekleyin. (PS tuşuyla hızlı menüyü açmanız, cihazın jailbreak işlemi sırasında kernel panic moduna girmesini engelliyor. Dolayısıyla bu adımı kesinlikle atlamayın.)

5/1 - Eğer hata aldıysanız maalesef kaçınılmaz olarak kernel panic moduna gireceksiniz demektir. Cihazı yeniden başlatmanız veya kapatmanız hiçbir şey değiştirmeyecek. Zaman kazanmak adına cihazın fişini çekip tekrar takabilirsiniz.

5/2 - Eğer işlem başarılı olduysa tebrikler. En problemli süreci atlattınız. Konsol artık imzasız yazılımları çalıştırabilir duruma geldi. Artık GoldenHEN payloadını yükleyebilirsiniz. Bu işlem sırasında hata alma olasılığınız oldukça düşük. (Mira payloadı uyku modunu desteklemiyor ve bazı problemleri var. Tavsiye etmiyorum)

6 - Konsol artık yüklediğiniz oyunları çalıştırabilir durumda ama acele etmeyin. Çünkü az önce cihaz, web tarayıcısı aracılığıyla oldukça kompleks bir JavaScript kodu çalıştırdı. Bir de üstüne doğrudan işletim sisteminin çekirdeğine müdahale ettiniz ve imzasız bir payload çalıştırdınız. Yani kısaca konsol bu haliyle çökmeye oldukça müsait.
Peki ne yapacaksınız ?
İşletim sistemindeki muhtemel anomalileri en aza indirgemek için konsolunuzu dinlenme moduna alıp tekrardan başlatmanız gerekiyor. Öncelikle The PlayRoom uygulamasını kapatın, ardından cihazı dinlenme moduna alın. Konsolun önündeki turuncu ışık sabit yanana kadar bekleyin ve konsolu başlatın.

Hepsi bu kadar. Hazırsınız...

Bu işlemleri bir daha tekrar etmek istemiyorsanız oyununuz bittiğinde konsolu uyku moduna alın, tekrar oynamak istediğinizde uyandırın.
Cihazın elektriğini kesmediğiniz sürece (veya elektrikler kesilmediği sürece) jailbreak cihazda aktif kalacak.
Kamerasi olmayan ilk adimi gecemeyecek mi? Bende de cok hata ve kapanma oluyor bu yontemide deniyeyim dedim ilk adimda kaldim

Son düzenleme:

sonkabonka

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Mar 15, 2021
58
31
18
Ps4 kameram var deyince kamerayi baglayin ekrani geliyor kameram da yok
Mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Kamerasi olmayan ilk adimi gecemeyecek mi? Bende de cok hata ve kapanma oluyor bu yontemide deniyeyim dedim ilk adimda kaldim
Bir şey bağlamana gerek yok dostum. PS tuşuyla geri çık ve işleme devam et.