★ OFW 5.55, 6.00 , 6.10 ve 6.20 Oyunlarını CFW 5.00 M33-6 , 5.03 GEN A&B (PSP 300X) ve 5.50 GEN A&B&C'de Oynamak İçin 3 Yöntemli Resimli Anlatı

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Rehberler\/Yeni Başlayanlar kategorisinde TNT tarafından oluşturulan ★ OFW 5.55, 6.00 , 6.10 ve 6.20 Oyunlarını CFW 5.00 M33-6 , 5.03 GEN A&B (PSP 300X) ve 5.50 GEN A&B&C'de Oynamak İçin 3 Yöntemli Resimli Anlatı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 33,873 kez görüntülenmiş, 130 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Rehberler\/Yeni Başlayanlar
Konu Başlığı ★ OFW 5.55, 6.00 , 6.10 ve 6.20 Oyunlarını CFW 5.00 M33-6 , 5.03 GEN A&B (PSP 300X) ve 5.50 GEN A&B&C'de Oynamak İçin 3 Yöntemli Resimli Anlatı
Konbuyu başlatan TNT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan lynx_kedi

TNT

Yeni Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ağu 8, 2009
349
1
0
Önsöz(mutlaka okuyun...!)

1.Yöntem illa Game decryptor V2 yi kullanıp 5.00 M33, 5.03 GEN-A, veya 5.03 MHU. yüklü pspde bütün oyunları oynayacam diyenler için zahmetli yöntem..( 5.50 GEN-A, 5.50 GEN-B, 5.50 MHU kullanıcılarının bu yöntemle alakası yok)​

Bu Yöntem hem patchi hem decrypti sizden yapmanızı bekler her versiyon için ve her oyun için değildir tavsiye etmem...

2.Yöntem Game decryptor V3 veya Game decryptor V4 kullanıp : 5.50 GEN-A, 5.50 GEN-B, 5.50 MHU, 5.03 GEN-A, 5.03 MHU veya 5.00 M33. yüklü pspmde 5.55 , 6.00 veya 6.10 oyunlarını oynayacam diyenler için nispeten kestirme yöntem..(Game decryptor V4 fazladan 6.10 destekledir yani 'ys seven' ıda oynayabilirsiniz ayrıca V3den farklı olarak 5.00 M33, 5.03 MHU ve 5.50 MHU versiyonlarına da tam uyumludur.. )​

Bu Yöntemde patchide decryptide kendi pspniz üzerinden program ile yaparsınız eliniz alıştıktan sonra 5 dakika sürmez en garanti yöntemdir benim tercihim olan yöntemdir...

3.Yöntem ben bu eboot işinden pek anlamıyorum hazır eboot falan olsa da 2. yöntemden de o hazır ebootu ne yapacağıma bakarım oyunumu oynarım diyenler için extra yöntem.Hazır eboot kullanmak isteyenler için
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Bu yöntem biraz hazırcı yöntemdir Gamedecrytor kullanmanıza gerek yoktur ama hazır ebootun elinizdeki oyunun versiyonuyla uyuşması problem yaratabilir o yüzden riskli yöntemdir..

Pakette ebootu olan oyunlar;

428_Fuusa_Sareta_Shibuya_de_JPN_PSP-HR
AFL_Challenge_EUR_PROPER_PSP-BAHAMUT
Armored_Core_3_Portable_JPN_PSP-Caravan
Beaterator_EUR_MULTi5_PSP-BAHAMUT
Beaterator_USA_PSP-pSyPSP
Cloudy_With_a_Chance_of_Meatballs_USA_PSP-pSyPSP
DiRT.2.EUR.PSP-GLoBAL
DIRT_2_USA_PSP-pSyPSP
Disgaea_2_Dark_Hero_Days_USA_PSP-EMiNENT
Dissidia_Final_Fantasy_EUR_PSP-ZER0
FiFA.10.EUR.GERMAN.PSP-DNL
Fifa.10.EUR.PSP-WARG
Fifa.10.EUR.SPANiSH.PSP-Chorro
G.I.JOE.The.Rise.Of.Cobra.EUR.PSP-LoCAL
G_I_JOE_The_Rise_Of_Cobra_USA_PSP-PSPKiNG
Gendai_Daisenryaku_Isshoku_Sokuhatsu_Gunji_Balance_Houkai_JPN_PSP-BAHAMUT
Gran.Turismo.EUR.Multi5.PSP-NextLevel
Gran_Turismo_ASiA_PROPER_PSP-NRP
Gran_Turismo_JPN_PSP-Caravan
Gran_Turismo_USA_PSP-pSyPSP
Hakuoki_Portable_JPN_PSP-HR
Heart_no_Kuni_no_Alice_JAP_PSP-PLAYiT
IL_2_Sturmovik_Birds_of_Prey_EUR_PSP-ZER0
Jikkyou_Powerful_Pro_Yakyuu_Portable_4_JPN_PSP-Caravan
Kateikyoushi_Hitman_Reborn_Battle_Arena_2_JPN_PSP-Caravan
Konjiki_no_Corda_2_Forte_Encore_JPN_PSP-Caravan
Like_Life_Every_Hour_JPN_PSP-Caravan
Macross_Ultimate_Frontier_JPN_PSP-Caravan
Mana_Khemia_2_Portable_Plus_JPN_PSP-Caravan
Marvel_Ultimate_Alliance_2_USA_PSP-PSPKiNG
Minna_no_Sukkiri_JPN_PSP-Caravan
MotorStorm.Arctic.Edge.EUR.PSP-GLoBAL
Musou_Orochi_-_Maou_Sairin_Enhanced_Version_CHT_PSP-NRP
Musou_Orochi_Maou_Sairin_Plus_KOR_PSP-CLARE
Naruto_Shippuden_Legends_Akatsuki_Rising_Pal_Psp-OUTCAST
Ookamikakushi_JPN_PSP-Caravan
Rugby_League_Challenge_EUR_PSP-BAHAMUT
Saikyou_Toudai_Shougi_Deluxe_JPN_PSP-BAHAMUT
Samuraidou_2_Portable_JPN_PSP-Caravan
Shin_Megami_Tensei_Persona_USA_PSP-EMiNENT
Shinseiki_Evangelion_Battle_Orchestra_Portable_JPN_PSP-Caravan
Simple_2000_Series_Portable_Vol_12_The_Hohei_2_JPN_PSP-Caravan
Soul_Calibur_Broken_Destiny_JPN_PSP-Caravan
Soul_Calibur_Broken_Destiny_USA_PSP-pSyPSP
Sudoku_USA_PSN_PSP-HR
Taikou_Risshiden_V_JAP_PSP-GANT
Tales_of_VS_JPN_PSP-Caravan
Tantei_Jinguji_Saburo_Hai_to_Diamond_JPN_PSP-Caravan
Tenchu_San_Portable_JPN_PSP-Caravan
Tetris_USA_PSN_PSP-pSyPSP
Undead_Knights_USA_PSN_PSP-pSyPSP
Winning_Post_7_2009_JPN_PSP-Caravan
Yamamura_Misa_Suspense_Kyoto_Kurama_Sansou_Satsujin_Jiken_JPN_PSP-Caravan
Ys_Seven_JPN_PSP-Caravan
Yu_Gi_Oh_5Ds_Tag_Force_4_JPN_PSP-Caravan

Game Decryptor V4 kullanarak 2.yöntemi bütün adımlarıyla düzgünce yaparsanız oynayamıyacağınız hiçbir oyun yoktur.Oyunların 100% ü kesinlikle çalışır...

Tüm Dosyaların Rar şifresi:alpsolut

Kolay gelsin...

1.Yöntem; Manual patchleme...(Game decryptor V2 için)
Patch programı 5.00 M33-6,5.03 GEN-A,5.50 GEN-B...
Ebootu çıkartın...(daha önce yaptığınız gibi veya 2.yöntemdeki gibi)
Yoshihihorun Game decryptor V2 programıyla decrypt edin...(daha önce yaptığınız gibi)
Daha sonra bu programla patch edin tekrar atın isolayın oynayın...
Bu kadar basit...​

Yani extradan sadece bu programla patch edeceksiniz...​

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

RaR şifre:alpsolut

İçinde çok geniş mükemmel bir oyunların versiyonlara göre uygunluk listesi vardr.Hangi oyun sadece decrypt ederek hangi oyun extradan crackleyerek çalışır hangi oyun hangi usb modda çalışır hepsi mevcut..

GT ve naruto ,fifa 2010 tarfımdan denenmiştir....Eğer herşeyi doğru yapmanıza rağmen sizde bir problem çıkıyorsa problemin nedeni 100de 99 oyunun versiyonundan kaynaklanmaktadır uygunluk listesini kontrol edin..

Extra extra not:Arkadaşlar .bak dosyası unpatched backup file demektir yani orjinalinin yedeği...!Onun ismini değiştirip falan atıp onu kullanmaya çalışmayın onunla işiniz yok ismi değişmeyen diğer eboot.bin i kullanın...'

Arkadaşlar denediğiniz ve patchlenen oyunları bildirirseniz diğer arkadaşlarında fikir sahibi olmalarını sağlarsınız.​

Bu da örnek olarak fifa 2010 için hazır patchlenmiş eboot.bin

2.Yöntem :Yoshihiro gamedecyptor v3 veya v4(YS seven desteği vardır fazladan) ile Otomatik patchleme

Gerekli dosyalar

Yoshihiro�s Game Decrypter v4 ..İndirceğiniz dosyadan çıkacak GameZDecryptZ klasörünü PSP>GAME klasörüne atın..
umd gen 4 ü pcnize yükleyin..İşlem sırasında hiç kapatmayın..

ikiside

rar şifre:alpsolut

Game Decryptor V4 kullanarak bu yöntem bütün adımlarıyla düzgünce yaparsanız oynayamıyacağınız hiçbir oyun yoktur.Oyunların 100% ü kesinlikle çalışır...

1.Basamak;

Umd geni açın içine iso imajınızı atın

2.Basamak;

Umd gen 4 de File>File List>Export yapın...filelist.txt yi masaüstünde herhangi biyere kaydetin.

3.Basamak;

Umgen4 de anamenüde soldaki explorer kısmından aşağıdaki yolu takip ederek önce psp_game e girin sonra sysdirin içindeki eboot.bin dosyasını bulun.

4.Basamak

Usb kablonuzla pspnize bağlanın...UMDgen4de bir önceki basamkta seçtiğiniz eboot.bin dosyasına sağ tıklayıp ''Extract Selected...'' seçeneğini tıklayın.

Sonra pspnizin anadizinine atın.Herhangi bir dosyanın içine değil direk anadizine..!

5.basamak;

PSPnizde decryptor v4 programını çalıştırın...
Xe veya O a basmanızı isteyecek..Eğer versiyonunuz 5.00 M33 5.03 GEN-A veya 5.03 MHU. ise sizin hem decrypte hem de patche ihtiyacınız var dolayısıyla O a basın.5.50 GEN-A/5.50 GEN-B ise sizin için decrypt yeterli siz Xe basın...

Birkaç saniye sonra pspniz kendiliğinden anamenüsüne dönecek..

6.Basamak;

PSPnizi tekrar bilgisayara bağlayın...PSPnizin anadizininde yeni bir DECRYPTOR dosyası göreceksiniz.İçinde de decrypted EBOOT.BIN. bulacaksınız.

7.basamak;

UMDgene tekrar dönün..Eğer kapatmadısyanız umd4ü orjinal eboot.bini bulduğunuz yer hala seçili olmalı(psp_game..sysdir...in içindeki) ..Beyaz alanda sağ tıklayıp sırasıyla ''Add>Existing File(s)..'' ı seçin..

Buarada zaten eboot.bin var değiştirmek istediğnize emin misiniz? diye soracak,,

Evet diyin...

8.Basamak;

'' File>File List>Import...''a gidin ve daha önce kaydettiğiniz filelist.txt. yi seçin..Aşağıdaki gibi bir soru soaracak yes deyin.

9.Basamak;

Artık dosyanızı kaydetmeye hazırsınız..Gönlünüzden nasıl kaydetmek geçyorsa öyle kaydedin..

Bunu başka oyunlarda denemeden önce pspnizdeki anadizindeki DECRYPTOR dosyanızı ve eboot.bin dosyasını silin..

Bütün adımları başarıyla yaptıysanız oyununuz çalışacaktır şimdi sıra en son ve en kolay adımda o da aşağıdaki teşekkür butonuna sadece bir tık=p

Bu rehberi gamedecryptor v3 veya v4 kullanırken yukarıda da kırmızı renkli gördüğünüz i gerekli extra adımlardan dolayı hazırladım...Rehberler bana aittir tüm rar şifreleri alpsoluttur..

Sonsöz(İsterseniz okuyun...)

Ben ilk yöntemdeki patcherı bir ispanyol sitesinin ingilizce konuşulan kısmında buldum, onlar da bir rus sitesinden alıntı yaptıklarını söylüyorlar.Ruslarda bu patch programını bir japonun yoshihironun programını patchlemeye yönelik yapmış e şuan biz bir türk formundayız..Yani kısacası bi pspi için dünyanın dört bir yanından adamlar bişeyler yapmak için uğraşıyorlar ve kısa bir süre sonra hacklemeye en uygun firmware çıktıktan sonra onun psp 3000ler de ve psp go da da kullanılabilecek customunuda yapacaklardır ve yaptıkları anda da mcpsp.com da olacaktır işte o zaman bu rehberdekileri yapmanıza gerek kalmayacaktır az daha sabır...​

Lyre1907

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 17, 2008
50
0
0
45
FiFA.10.EUR.GERMAN.PSP-DNL
Fifa.10.EUR.PSP-WARG
Fifa.10.EUR.SPANiSH.PSP-Chorro

bunlarda bı etkısı varmı dostum ??
bide icindeki listede uyumlu oyun lıstesı var degılmı ?

ayrıca tesekkurler

pspgs

Erişim Engelli
Eyl 4, 2008
15
0
0
abi umd gen ile eboot çıkarsak sonra bu programla patchlesek sonrada iso=cso yapsak çalışır mı

Lyre1907

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 17, 2008
50
0
0
45
Fifa 2010 çalışır..
bak bu super bı haber oldu ıste dostum ayrıca acıklama da cok daha ayrıntılı ve guzel olmus bu konuda sabıtlenır sanırım

tekrar tekrar tesekkurler ama son bı soru ta88v3 5.03 Gen-a kullanıcısı olarak eboot alamıyorduk senın hazır eboot larda fıfa 10 da var mı acaba ?

varsa onu ındırıp bu programla patch yapıp yenıden ısoya cevırıcez dorumudur ?

TNT

Yeni Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ağu 8, 2009
349
1
0
bak bu super bı haber oldu ıste dostum ayrıca acıklama da cok daha ayrıntılı ve guzel olmus bu konuda sabıtlenır sanırım

tekrar tekrar tesekkurler ama son bı soru ta88v3 5.03 Gen-a kullanıcısı olarak eboot alamıyorduk senın hazır eboot larda fıfa 10 da var mı acaba ?

varsa onu ındırıp bu programla patch yapıp yenıden ısoya cevırıcez dorumudur ?

Zaten bu patcher'ın amacı yoshihironun progarmının yapamadığını yapmak için onun decrypt ettiği eboot.bin dosyasını patchleyip 5.03gen-a gibi bazı versiyonlara uygun hale getrmek...Yani elinizde her nerden olursa olsun düzgün bir decrypted ebootbin dosyası var ise onu bu programla patchleyerek oyununuzu oynayabilirsiniz ama tabi ki ebootbin dosyasının ve oyununuz versiyonlarının örtüşmesine dikkat etmek şartıyla.Patchlemek dışındaki yapılacak herşey aynı..

Tekrar söylüyorum oyunlarının bazı versiyonları patchlemeye uygun değil bu konudan indireceğiniz dosyanın içindeki uygunluk listesini kontrol etmeden patchleme veya decryp etme yapmayınız...

Bump:
Psp 3004 5.51 versiyonda Olan kullanıcılar Kullanabilecekmi bu Uygulamayı dostum?

Malesef filanca..Patch programı 5.00 M33-6,5.03 GEN-A,5.50 GEN-B...

5.51i hacklemek şuan için mümkün değil zaten biraz daha beklemek zorundasın..

Bump:
abi umd gen ile eboot çıkarsak sonra bu programla patchlesek sonrada iso=cso yapsak çalışır mı
Aynen öyle yapacaksın pspgs

mumumustafa

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
May 15, 2009
2
0
0
32
Yazdığın şekilde yaptım ama ............not be started (80010002) hatası çıktı

erhan27

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
May 31, 2009
6
0
0
37
walla daha sabah başka bi yerde gördüm fifa10 u çalıştıramıyodm 3000 v5.03 te sevindim çalıştıracam diye :( bu yöntemlede denedim çalışmadı çalıştıran bi arkadaş varmı acaba