amaZinc Türkçe Final Version

Sakura

Neo-Cps !
Kayıt Üyemiz
May 30, 2008
507
8
0
amaZiNc - Zinc Plus - A small ZiNc frontend - by Shingo
==========================================================

Kullandığım Visual C Basic ve Restorator programları ile Emuhype'den aldığım zinc kaynak kodlarını kırdım ve bu kodları sıfırdan düzenledim.Ayrıca birçok koduda ben ekledim.Amazing veya Zinc Plus şu ana kadarki en basit zinc diyebiliriz.İlk testlerin başarılı olmasının ardından 3 beta versiyonu çıkardım.Ama bunları piyasaya sürmedim.Çünkü 4-5 bilgisayar üzerinde deneme fırsatı buldum.Ve gördüğüm hataları onardım.Şu anda final versiyon ile karşınızdayız...

Emulatore kullanımı kolaylaştıracak dış menü eklendi.Bu menü aldığınız rom hatalarını size gösterecektir.Ayrıca sistemi kötü olanlarıda düşündüm ve Pentium Pro Class hızlandırıcısını ekledim.Bu hızlandırıcı tüm oyunlar için geçerlidir.Genelde birçok kullanıcının rom bilgisi yetersizdir.Bu yüzden her oyunun yanına sistem , bios ve rom adı bilgilerini ekledim.Birçok ana ayarı kendim varsayılan olarak entegre ettim.Hiçbir ana ayara ihtiyaç yoktur...

Pluginlerden D3D Renderer 'i tercih ettim ve tüm oyunlar için entegre edildi.Ses plugini ise normal zinc ile aynıdır.Yani hiçbir plugin ayarı yapmadan oyuna başlayabilirsiniz.İsteyen OPen GL2'de kullanabilir ama ayarları kullanıcının kendisi yapması gerekir.D3D pluginini seçmemin sebebi her ekran kartının OPEN GL2 destedğinin olmayışındandır.Direct X 9.0c programını yüklemenizi öneririm.Yüklerseniz görüntünün ne kadar iyi olduğunu görürsünüz...

Bu emulatorun kullanımı aşırı derecede basittir.Bioslar zaten emu ile birlikte hazır.Romları roms klasörüne atıp , emulatorumuzu çalıştırıyoruz.Listeden oyunu bulup çift tıklayıp açıyoruz.Oyun başladığı gibi hemen PAGE DOWN tuşuna basmamız gerekiyor.Basınca frame 60 olarak sabitlenecektir.Tüm oyunları fullscreen ile oynayacaksınız...

S11 ve S12 sistemleri için kontrolleri ayarlama problemini bizzat kendim çözdüm.Bu emulatorde tuşlar hazır olarak verilir.Yani size vereceğim tuş ayarlarını kullanmak zorundasınız.İşte tuş listesi:

F3=Konfigürasyon ve Reset

Player 1
=========
Coin=5
Start=1
Up=W
Down=S
Left=A
Right=D
Button 1= J
Button 2= K
Button 3= L
Button 4= N
Button 5= M
Button 6= Ö

Player 2
=========
Coin=6
Start=2
Up=Yukarı
Down=Aşağı
Left=Sol
Right=Sağ
Yukardaki tuşlar yön tuşları...
Button 1= numpad4
Button 2= numpad5
Button 3= numpad6
Button 4= numpad1
Button 5= numpad2
Button 6= numpad3

Tabiki oyun listesinde birkaç değişiklik yaptım.Elimden geldiğince bozuk oyunları fixlemeye
çalıştım.İşte oyun listesindeki değişiklikler:

Eklenen Oyunlar (Gizli Karakterli)
==================================
Street Fighter EX Asia 961219
Street Fighrer EX Plus USA 970311
Rival Schools Asia 971117

Güncellenen ve Fixlenen Oyunlar
Bloody Roar 2
Psychic Force
Raystorm
Soul Edge
Strider Hiryu 2
Tekken 2
Bazı S11 ve S12 sistemindeki oyunlar

Çalışmayan ve Silinen Oyunlar
Dunk mania
Tekken3 (Üzgünüm fixleyemedim)
Wedding Rhapsody
Hyper Athlete
Powerfull Basebal 96
Susume! Taisen Puzzle Dama

Son olarak iyi bir haber daha var.Tüm oyunlar için hile yapmanızı sağlayacak Trainer programını entegre ettim.Örneğin Sfex 2 Plus oyununda gizli karakterleri çıkarabileceğiz.Önce trainer'i açıp yapacağımız hileyi seçiyoruz.Sonra oyunu açıp oynuyoruz.Bu kadar basit...

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Dosya Şifresi :Shingo

Arşivde tüm bios ve pluginler - Yeni eklenen oyunlar bulunmaktadır...

Kaynak Kodlar :Emuhype ChickenDyna

Kurucu ve Geliştiren :By Shingo

Blog Sayfam:
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Not: Program tamamen ücretsiz.Eğer bir yerde paylaşacaksanız Alıntıdır yazmayı ve kime ait olduğunu lütfen yazın.Sonuçta o kadar emek harcandı.Yaklaşık 1 ay sürdü bu proje...

mctuna

PS3 - PS4 - Swicth Teknik Servis
Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
9,662
19,442
113
37
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
Bu emeğe ne desem azdır şükranlarımı sunuyorum Shingo,senin gibi emulatör ve roms bilgisi olan birini forumumda görmekten gurur duyuyorum

Vistada zinc emulatörü çalışmıyordu bunuda akşama deneyeceğim ve sonucu buraya yazacağım,teşekkürler

Sakura

Neo-Cps !
Kayıt Üyemiz
May 30, 2008
507
8
0
Vista ultimate kullanıyorsan çalışıyor dostum......

Diğer vistalar için ise özelliklerden wİn 95 modunda çalıştır....

Sakura

Neo-Cps !
Kayıt Üyemiz
May 30, 2008
507
8
0
GErçekten yazık olmuş...Benim akrabadaki ultimate çalıştırmıştı ama...viStanın kötü huylarından biri daha...

Bilmem xp veya 95 modunda çalıştırdın mı?....

Neyse belki bir gün xp ye geri dönersin.... :D

mctuna

Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
9,662
19,442
113
37
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
Her modda denemiştim çalışmamıştı,sistemimde xp ve vistada kurulu ikisindede çalışmadı nedense,acaba ekran kartı veya monitörün 22inc olmasındamı kaynaklanıyor,çünkü dos ekranı geliyor ve kapanıyordur,daha önceleri düşük ekran kartım ve 15-17 inc monitörlerde zinc emusunu sorunsuz kullanıyordum,neyse bunu bir deneyeyim bakalım

Sakura

Neo-Cps !
Kayıt Üyemiz
May 30, 2008
507
8
0
Amazinc yazanı çalıştırdığında emulator açılması lazım....Vista desteği yok evt....ama nedense benim denediğim vistada çalıştı.....

Özellikleri incelediğinizde ne kadar ince ayar yapıldığını anlayacaksınız.......Şu ana kadar yaptığım ilk ve en iyi zinc emulatoru....Başka emulatorler de olacak inşallah.....

mctuna

Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
9,662
19,442
113
37
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
Amazinc.exe dosyasına tıklayınca evet oyun listesi çıkıyor fakat oyyuna girmiyordu,söylediğin gibi fullscreen seçeneği kaldırdım ve pencere oyun açıldı,emulatörün performansı gerçekten çok ses ve görüntülerde hiç sorun yok mükemmel bir çalışma olmuş Shingo,başka emulatörlerinde senden gelmesi dileğiyle