Analog Stick Tamiri (Resimli Anlatım)

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknik Servis kategorisinde darth_sidious tarafından oluşturulan Analog Stick Tamiri (Resimli Anlatım) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,805 kez görüntülenmiş, 35 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknik Servis
Konu Başlığı Analog Stick Tamiri (Resimli Anlatım)
Konbuyu başlatan darth_sidious
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan summerjam97

aaafff

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 15, 2013
3
0
0
24
oldu bitti artık ulas kardşim :D tek telle calısırmı diye bende dusundum ardından kapattım psp yi topladım fakat tellerimi cok kaldırdım nedir analogun oynaması için bi hayli kuvvet gerekiyodu bugün verdim tamirciye :D bide ben onu yaparken analogu elmden dusurdum butun parcalar cıktı youtube den yardım alarak tekrar topladım eger dagılmasaydı belkıde yapmıstım sans işte ama gelsin psp bidaha bozulsun analog yine denerim no fear :D

Felixess

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ağu 22, 2013
1
0
0
Benim psp pim de 1004 benimde üstte vida yok alltta 1 tane var bataryanın altındakileri söktüm ama nasıl çıkarcam ön kapağı kardeş nolur yardım et . Şimdiden teşekkürler . :S :(

bllcvk

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 4, 2015
1
0
0
Tornavidanin ucu cok kalin olmuyo ya cevirmiyo vidalar cok kkucuk :|

summerjam97

Yeni Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Eki 14, 2019
1
0
1
Eğer analog stickiniz sağa basınca sol algılıyorsa, yukarı basınca aşağıya algılıyorsa, oyunlarda ileri gidecekken geri gidiyorsanız, peste istemeden topu taça çıkarıyorsanız, kısacası analog stickiniz bozulmuş ise doğru yerdesiniz. Bu rehberde analog stickteki temassızlığı nasıl düzelteceğinizi anlatacağım. Pspyi açarken herşeyi nasıl yaptığımızı aklınızda tutun. Kapatırken aynı işlemleri tersten yapacağız. Bu işlemler için pspnin vidalarını açabilen küçük bir yıldız tornavida ve düz uçlu tornavida yeterlidir.Düz uçlu yoksa bıçakda olur. Eğer uygun tornavida yoksa Tekzen gibi büyük marketlerden set halinde alabilir yada saatçiden ödunç alabilirsiniz. .
Pspnin yukarısındaki 2 ve altındaki 1 vidayı açalım. Sonra arka taraftaki 2 ve bataryanın altındaki 2 vidayıda açalım. Ve ön kapağı çıkaralım.
[ATTACH]2548[/ATTACH]
Resimde gördüğümüz yeşil plakayı çıkarmalıyız önce bunun için 1 numaralı yerden düz tornavidayla gevşeterek çıkaralım. Sonra 2 numaralı yerden çıkaralım. Sıra ekrana geldi. Ekranın yanlarından tornavidayla gevşetelim (3 ve 4) ve ekranın yukarısındaki metal bölümden tornavida yardımıyla kurtaralım. Ekranı öne doğru katlayalım.
[ATTACH]2550[/ATTACH]
İşaretli vidayı açalım ve 2. işaretle gösterilen pini açalım, kabloyu çıkaralım. Sonra memory sticki çıkarıp analogstickin üstündeki plastik bölmeyi yukarı kaldıralım
[ATTACH]2551[/ATTACH]
Vidayı söküp joysticki çıkaralım. Ve altındaki metali çıkaralım.
[ATTACH]2552[/ATTACH]
Plastik tabakayıda sökünce geriye tek bir işlem kalıyor.
[ATTACH]2553[/ATTACH]
İşaretli metalleri düz tornavida ile hafifçe yukarı kaldırmak. Ve açtığımız gibi pspyi kapatalım. İşlem tamamlanmıştır. Artık rahatlıkla oyun oynayabiliriz.
Uyarılar: Tüm işlemler sırasında çok dikkatli olmalısınız. Özellikle ekranı ve altındaki tuşları pspye bağlayan kablolara dikkat edin. Ekranı çıkarırken dikkatli olun. Yön tuşlarını pspye bağlayan pini çıkarırken dikkat edin. Pinin üstünde siyah bir anahtar var. Onu düz tornavida veya bıçak ile açmadan kabloyu çekmeyin. Geri takarkense yavaşca yerine takın kablo zaten yerine kolayca giriyor. Dikkatli davranın ki analogsticki yapacağım derken başka bir şeyi bozmayın. Korkmanıza gerek yok. Herşey çok basit. Eğer daha önce bilgisayar anakartlarıyla haşır neşir olduysanız kolayca yapabilirsiniz. Rehberde anlamadığınız şeyler olursa denemeden önce sorun. Anlatımda gözden kaçan eksiklerim olduysa özür dilerim.
Resimler ve anlatım bana aittir.
1 yıl önce benimki bozulunca internette aradım. Fakat böyle bir rehber bulamadım. Sonra açtım pspyi uğraştım yaptım. Kendim buldum. Kesin sonuç verdi bende. İnşallah sizede yardım etmişimdir.
Mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Fotoğraflar gözükmüyor tekrardan yardımcı olabilir misiniz?