Direct X 12 Xbox One İçin Onaylandı

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde XBOX One Donanım kategorisinde ankboy tarafından oluşturulan Direct X 12 Xbox One İçin Onaylandı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,761 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı XBOX One Donanım
Konu Başlığı Direct X 12 Xbox One İçin Onaylandı
Konbuyu başlatan ankboy
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ankboy

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
275
0
Bildiğiniz gibi Microsoft, AMD'nin Mantle hamlesine karşı yeni bir DirectX sürümünü önümüzdeki dönemde Game Developers Conference'da tanıtacak. Şu an için çok fazla bir şeyi belli olmayan DirectX 12 adına yepyeni bir detay paylaşıldı.

Yapılan açıklamalara göre DirectX 12, Xbox One için de gelecek. Yani Microsoft'un yeni nesil konsolu, PC'ye de çıkan bir API desteğini sunacak. Bir önceki nesilde Microsoft, Xbox 360 için özel bir DirectX sürümü kullanıyordu. Mimari her ne kadar aynı olsa da, bazı şeylerde farklılıklar bulunuyordu.

Ancak bu kez firma, özellikle multiplatform yapımcıları için oldukça önemli bir kolaylık sunmaya niyetli gibi duruyor. DirectX 12, Xbox One için oyun optimizasyonunu da kolaylaştırmak için geliyor.
Microsoft video oyunları başta olmak üzere çoklu ortam yazılımlarını rahat, hızlı ve uyumlu şekilde hazırlayabilmek için oluşturduğu API yazılım programlama arayüzü DirectX 12'yi 20 Mart'ta başlayacak Oyun Geliştirici Konferansı'nda duyurmaya hazırlanıyor. Etkinlikte yeni grafik API'nin en son sürümüne yakından bakmamıza olanak sağlayacak. Microsoft ayrıca gelişim sürecinde AMD , Intel , NVIDIA ve Qualcomm gibi dünyanın önde gelen CPU ve GPU üreticileriyle sürekli iletişim halinde olmuştur.

Microsoft kendi web sitesinde yeni nesil DirectX'e özellikleri açıklamadı ancak platformun AMD'nin oyun dünyası gelişimini dönüştürmeyi ve PC oyunlarını daha hızlı bir hale dönüştürmeyi vaat eden yenilikçi grafik API ürünü AMD Mantle'a erişim sağlaması bekleniyor.DirectX 12 bu ay ilan edilecek olsa da, bir süre üretici ve geliştiriciler tarafından kullanılması beklenmiyor. Microsoft genellikle Windows'un yeni sürüm tanıtımlarında DirectX'in yeni API'ini kullanıma sunuyor. Bu sebeple DirectX 12'nin Windows 9 ile gelmesi bekleniyor. DirectX 12 ayrıca Windows Phone'un gelecek sürümlerinde de yer alacak ve Windows masaüstü sürümünde yer alan tüm özellikleri destekleyecek, böylece Windows DirectX 12 için yapılmış bir oyun teknik olarak Windows Phone üzerinde de çalışacak.
 
Üst