Format Failed (80220089) Hatası

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknik Servis kategorisinde fomoco3230 tarafından oluşturulan Format Failed (80220089) Hatası başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,345 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknik Servis
Konu Başlığı Format Failed (80220089) Hatası
Konbuyu başlatan fomoco3230
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mmorgara

fomoco3230

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 25, 2012
2
0
0
PSP 2004 üm var geçen hafıza kartını okumadı formatta atmadı bende sinirlendim attım ve yeni bi hafıza kartı aldım ama malesef onuda okumadı format at diyorum "format failed (80220089)" hatası veriyor usb ile pc ye bağlıyorum bağlanıyor gibi yapıyor ama bağlanmıyor hafıza kartı ışığıda deli gibi yanıp sönüyor. kart okuyucu ile karta format atıyorum ama psp bağlayınca yine "format failed (80220089)" diyor. arada da "there is no memory stick inserted" diyor yardımlarınız için teşekkürler

mmorgara

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ara 19, 2018
39
5
8
bendede ayn sorun var 2.el psp aldım bu kartı baska cihaz okuyor benim cihazım okumuyor lütfen yardım edin

mmorgara

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ara 19, 2018
39
5
8
Bu durumda memory kart girişinde problem var sanırım. Tamir gerekir.
Hafıza kartı girişinde memory stick yuvalarına değmeyen bir tel var mı ? Diye kontrol etmek için PSP cihazımı tamamen söktüm.

Kartın okuma bölgesinde bulunan tellerin hafıza kartına temas etmemesi durumu olmasın diye her teli tek tek kontrol ettim ve tornavidanın ucuyla dahada temasını artırıcı derecede ittim.

Sonuç aynı hafıza kartını görüyor ama 0 Kb olarak gözüküyor.
Aynı hafıza kartını psp 2006 ve psp 3004 ile 2 farklı psp de denedim çalışıyor.

(1 gb micro Sd hafıza kartı ile de denedim 2 gb micro Sd hafıza kartıyla da denedim)
(Hafıza kartım adaptörlü model yani 32 gb micro Sd hafıza kartını psp hafıza kartına dönüştüren adaptör ile kullanıyorum)

Hafıza kartı yuvasında temas etmemesinden kaynaklı bir problem değil acaba hafıza kartını okuyan bir ic chip mi arıza yaptı?

Hafıza kartı adaptörü ile micro sd hafıza kartını dönüştürücüyle deniyorum olmuyor.
Şimdi gidip orijinal psp hafıza kartı alacağım ve dönüştürücü adaptör olmadan hafıza kartıyla direk çalışacak mı onu deneyip sonucu buraya yazacağım.