iPhone 1 Uygulamayı 2 Defa Kurmak ( iOS Tüm Sürümler )

MCPSP REKLAM ALANI
Telefon Tamiri

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde iPhone Version - Hack kategorisinde hazretidentist tarafından oluşturulan iPhone 1 Uygulamayı 2 Defa Kurmak ( iOS Tüm Sürümler ) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,667 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı iPhone Version - Hack
Konu Başlığı iPhone 1 Uygulamayı 2 Defa Kurmak ( iOS Tüm Sürümler )
Konbuyu başlatan hazretidentist
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mctuna

hazretidentist

Est Sularus Oth Mithas
Super Moderatör
Ocak 6, 2012
1,450
4,315
113
MotherBoard
Yurtdışında yaşadığımız için Türkiye numaramla yabancı numaramı aynı anda kullanamıyordum.Bu yüzden TR numaramla Whatsapp Viber gibi şeylerden mahrum kalıyordum.İşte bu yüzden şimdi sizlere 1 uygulamadan nasıl 2 tane yapabileceğinizi anlatacağım.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

-iFile'ı açıyoruz.

-Kopyasını oluşturacağımız uygulamaya gidiyoruz. ( Applications klasörü içerisinde )

-İçerisine girdikten sonra uygulamayı kopyalayıp ayrıca bir yerde ipa haline getireceğiz.İlgili uygulamayı seçiyoruz.Kopyala diyoruz.

-Ev simgesine basarak Ana menüye dönüyoruz.
-Ana sayfada klasör oluşturuyoruz.İlgili uygulamaya ne isim verecekseniz adını öyle girin.Ben TRViber diyeceğim.

-Oluşturduğumuz klasöre girip içerisine kopyaladıklarımızı yapıştıralım.

-İşlem bittikten sonra ipa yapabilmemiz için aynı klasörde Payload klasörü oluşturup Viber.app dosyasını oraya atacağız.
-Önemli bir detay burada başlıyor ; Viber.app dosyasına girip info.plist dosyasını plist düzenleyici ile açıyoruz.

-Açtıktan sonra ilk yapacağımız şey uygulamanın adını değiştirmek.Ne istiyorsanız onu yapabilirsiniz.Ben TRViber yapacağım.
(CFBundleDisplayName yazan yeri değiştiriyoruz.)

-Diğer önemli nokta ise uygulamanın sistem adını yani ID'sini değiştiriyoruz.(CFBundleIdentifier kısmını değiştiriyoruz.)

-Şimdi ipa yapacağız ;
Payload ve iTunesArtwork klasörlerini seçiyoruz ve altındaki zip simgesine basıp dosyayı oluşturuyoruz.

İşlem bittikten sonra zip uzantısı .ipa şeklinde değiştiriyoruz.

-Şimdi bu dosyayı ister iTunes,iTools üzerinden kurun ister farklı bir yükleyiciden.Ben AppAddict ile kuracağım.

-Yaptığımız ipa dosyasını kesiyoruz.

-AppAddict klasörünün içindeki Documents'in içine yapıştırıyoruz.

-Daha sonra AppAddict uygulamasını açın.AppCenter kısmında uygulamamız görünecektir.Üstüne gelerek Install edelim.

Ve uygulamamız hazır.