PC'de Wii Oyunlarını Wiimote İle Oynayın !

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Game Cube and Wii Emulation kategorisinde pofpor tarafından oluşturulan PC'de Wii Oyunlarını Wiimote İle Oynayın ! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,036 kez görüntülenmiş, 37 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Game Cube and Wii Emulation
Konu Başlığı PC'de Wii Oyunlarını Wiimote İle Oynayın !
Konbuyu başlatan pofpor
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan acemiii

pofpor

Arsenal
Moderatör
Eki 7, 2008
727
2
18
Siteye Git
Evet arkadaşlar yanlış okumadınız. Dolphin emulatörünü kullanırken Wii oyunlarında gerçek Wiimote kullanabilirsiniz ("sensor bar" gerektirmeyen oyunlarda). Tarafımca denenmiş olup sorunsuz birşekilde çalışmaktadır. Şimdilik NewSuperMBros (35 üzeri fps) ve Wario Dimension (sabit 47fps) ile denedim ve birebir tepki verdiler (titreşim ve hareket algılama dahil.)
Wiimote dışında ihtiyacınız olan olan tek şey bluetooth adaptör (wiimote bluetooth ile iletişim kuruyor).
Kurulum:
(Bluetooth adaptörünüzün yazılımı da aynı işi görüyor. Tek yapmanız gereken "yeni aygıt ekle" demek 1ve2 tuşlarına basarak cihazı tanıtmak.)

Emulatörümüzü açıp Wiimote seçeneklerinde değişiklikler yapıyoruz. Resimdeki 1.bölümden gerçek Wiimote seçiyoruz ve "refresh" tuşuna basıp kolu görmesini sağlıyoruz.Sonra "pair" tuşu ile kolu emulatör ile eşleştiriyoruz. 3. bölümde ise tuş ayarlaması yapabilirsiniz.

"Rumble seçeneği ile titreşimi açabilirsiniz.(oyun kolu bende "unknown" olarak göründü. Sizde de böyle olacaktır muhtemelen.)

Son fotoğrafta da oyunu çalışırken görüyorsunuz :)

Eğer bu emulatörü sorunsuz bir şekilde kullanıyorsanız anlattıklarımı başarıyla uygulayabilirsiniz. Konu tarafımca hazırlanmış olup, MCPSP ailesine aittir, alıntı değildir. MCPSP dışında paylaşan olursa kafasına tebeşiri yer! :22:

........................................................................
Evet arkadaşlar. Sonunda beklediğim "Wii Sensor Bar" (kablosuz, 4.7$) elime ulaştı ve bilgisayarda denedim. Orjinali gibi çalışıyor, hiç bir sıkıntı yaratmadı. 60-70 cm'den çok rahat kullandım. 4 tane AAA pil ile çalışıyor ve üzerinde açma-kapatma düğmesi yer alıyor.Wiimote+motion plus+nun chuck+kablosuz senbor bar aynı anda sorunsuz bir şekilde çalışıyor:

afavar_tr

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eki 28, 2008
194
0
0
Eline sağlık güzel bir rehber olmuş.Bende bir ara bakmıştım bu emu ya monster hunter oynamayı denedim.Oyun açıldı fakat kontroller zor geldi ve sıktı o yüzden kapattım.Bir yerden bulursam deniyeceğim.

pofpor

Arsenal
Moderatör
Eki 7, 2008
727
2
18
Siteye Git
Önemli değil. Umarım bu emulatörü kullananların işine yarar. Wii kolu ile oynamak çok farklı. Bugün Wiisports oynadım :)

bluder

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Haz 1, 2008
160
2
18
sensör bar olmadan mario galaxy 2 yi başlatamıyoruz.
Sensor bar şart.
Bluetooht ile bağladıktan sonra sadece sensor barı açıp tv nin üstüne koyup wii nin eşsiz keyfine erişebilirsiniz bn suan resident evil dark cronicles oynuyorum 2 aydır elımde var kontroller bi kotu yanı var ama wii monition isteyen oyunları oynıyamıyoruz mesele red steel 2 wii sport 2 yi felan oynıyamıyoruz monition kontrol istiyor

Refleton

Forum Admini
Forum Admini
Eki 27, 2008
1,042
82
48
40
Öncelikle emeğine sağlık ama resim boyutları çok büyük sayfaya girince kasma yapar.

pofpor

Arsenal
Moderatör
Eki 7, 2008
727
2
18
Siteye Git
Öncelikle emeğine sağlık ama resim boyutları çok büyük sayfaya girince kasma yapar.
En yakın zamanda küçültüyorum.

sensör bar olmadan mario galaxy 2 yi başlatamıyoruz.
Sensor bar şart.
Bluetooht ile bağladıktan sonra sadece sensor barı açıp tv nin üstüne koyup wii nin eşsiz keyfine erişebilirsiniz bn suan resident evil dark cronicles oynuyorum 2 aydır elımde var kontroller bi kotu yanı var ama wii monition isteyen oyunları oynıyamıyoruz mesele red steel 2 wii sport 2 yi felan oynıyamıyoruz monition kontrol istiyor
USB girişli sensor bar'ı nereden ve hangi fiyatla bulabildin?

bluder

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Haz 1, 2008
160
2
18
En yakın zamanda küçültüyorum.

USB girişli sensor bar'ı nereden ve hangi fiyatla bulabildin?
Geç cevap yazdım kusura bakma.
Bndeki usb senser değil wireless li sensor bluetooth ile bağladıktan sonra sadece sensor ü monitıorun üstüne koyuyorum ve tusuna basıyorum hiç bi sorun olmuyo.
uSB SENSOR bar a gerek yok yani ayrıca sahibinden de 20 ytl ye aldım onu =)

Yalnıs soyle bi sorun var ilk aldığımda çalışmıyo sandım mesela wii home tusuna basıyorum orda kontrol edebildiimiz el var bi tane mouse gibi o işlemiyodu sonradan çözüm biraz mesefa uzak olucak yani klavyenin olduğu yerden kontol etmicez biraz uzaklaşın sorun olmuyo 6-7 metre uzaktan kumanda edin.

Faradrim

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Tem 11, 2008
505
16
18
32
Wii motion plus alsam işimi görür mü ? 6 ay kadar wii kullandım ps3 için satmıştım zamanında kontrol olayı çok hoşuma gitmişti hazır emulator çalıştırcak sistemi toplamışken wii mote ile rahatça oynamak isterim. Tam olarak almam gereken apart parçalar nedir bilgilendirirseniz sevinirim.

pofpor

Arsenal
Moderatör
Eki 7, 2008
727
2
18
Siteye Git
Wii motion plus alsam işimi görür mü ? 6 ay kadar wii kullandım ps3 için satmıştım zamanında kontrol olayı çok hoşuma gitmişti hazır emulator çalıştırcak sistemi toplamışken wii mote ile rahatça oynamak isterim. Tam olarak almam gereken apart parçalar nedir bilgilendirirseniz sevinirim.
İhtiyacın olan tek şey Wii Mote (wii oyun kolu) ve bilgisayar için bluetooth adaptörü. Eğer sensor bar isteyen oyunları da çalıştırmak istersen Dealextreme'de 9-10$ civarında kablosuz sensor bar çeşitleri(4XAAA pil ile çalışan) var.