Pcsx2 kasıyor ??

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Play Station 2 Emulation kategorisinde xteronur tarafından oluşturulan Pcsx2 kasıyor ?? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,012 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Play Station 2 Emulation
Konu Başlığı Pcsx2 kasıyor ??
Konbuyu başlatan xteronur
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan _giray_

xteronur

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 14, 2011
6
0
0
34
arkadaşlar god of war 2 yi laptopta oynamayı denedim ama new game yi 20 saniyede açtı o derece kasıyor işlemci intel pentium dual cpu t2330 1.60 Ghz (2 cpu), 1.6 Ghz
ram 3gb ekran kartı mobil intel 965 express chipset family 358 mb özellikler yetersizmi yoksa ayarlarımı yanlış yaptım sizce ne yapmalıyım ??

alones

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 9, 2009
43
0
6
42
Düşük sistem EN AZINDAN EKRAN KARTI 512 MB:hk: OLMASI LAZIM

gokoman

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 8, 2011
87
27
8
Bendede kasıyor

Sistem Özellikleri
3GB RAM
2GB EK.K
2.0 GHZ ÇİFT ÇEKİRDEK İŞLEMCİ
WİNDOWS 7 ULTİMATE 64 BİT

YARDIM EDEBİLCEK VARSA ÇOK MAKBULE GECER..​

chuck_schuldiner

Symbolic
Forum Admini
Nis 5, 2008
2,652
40
48
41
Eskişehir
Siteye Git
Ekran kartında RAM değerine bakılmaz. isterse ekran kartınız 10 GB olsun farketmez. Önemli olan bit değeridir. 256 bit ve üzeri olacak. Ayrıca ekran kartlarında soldan ikinci rakam baz alınır.

Örnek ATI 4850 ekran kartı Ati 5650 ekran kartından daha güçlüdür. 10 / 8 almıştır ilki performans konusunda diğeri 10 /6 almıştır.

NVIDIA ekran kartlarında ise 680xti 640xti den daha güçlüdür.

Emulatörler için ise en az 4 çekirdek işlemcide şarttır :)

@xteronur Bu durumda LAPTOP PC'lerde %90'ında performans aramayın hele ki tümleşik anakarta bağlı ekran kartlarında hiç aramayın ve esenin laptop yeni çıkan oyunların %90'ında performans vermez hatta bir çoğunu çalıştırmaz.

@gokoman sana yardım edeyim. Eğer laptop değilse RAM'ini 4 GB'a çıkar

Ekran kartını ATI Radeon HD 6850, 7850 ve üzeri seç

İşlemcidini 4 Çekirdek veya üzeri bir Intel işlemci yap. Kasmanın kalmadığını oyunun çok akıcı olduğunu göreceksin.

gokoman

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 8, 2011
87
27
8
Ekran kartında RAM değerine bakılmaz. isterse ekran kartınız 10 GB olsun farketmez. Önemli olan bit değeridir. 256 bit ve üzeri olacak. Ayrıca ekran kartlarında soldan ikinci rakam baz alınır.

Örnek ATI 4850 ekran kartı Ati 5650 ekran kartından daha güçlüdür. 10 / 8 almıştır ilki performans konusunda diğeri 10 /6 almıştır.

NVIDIA ekran kartlarında ise 680xti 640xti den daha güçlüdür.

Emulatörler için ise en az 4 çekirdek işlemcide şarttır :)

@xteronur Bu durumda LAPTOP PC'lerde %90'ında performans aramayın hele ki tümleşik anakarta bağlı ekran kartlarında hiç aramayın ve esenin laptop yeni çıkan oyunların %90'ında performans vermez hatta bir çoğunu çalıştırmaz.

@gokoman sana yardım edeyim. Eğer laptop değilse RAM'ini 4 GB'a çıkar

Ekran kartını ATI Radeon HD 6850, 7850 ve üzeri seç

İşlemcidini 4 Çekirdek veya üzeri bir Intel işlemci yap. Kasmanın kalmadığını oyunun çok akıcı olduğunu göreceksin.
Teşekkürler .. Bu bahsettiğim laptop Yatılı kaldığım için onda oynamak istemiştim neyse artık bende bayramda masaüstünde oynar bitiririm :)

_giray_

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
May 7, 2010
290
21
18
Bu arada sisteminiz ortalama bir şey ise japonların modifiyeli emülatörü PCSX 2 Extremum'uda deneyebilirsiniz.En az 10 FPS artışı veriyor.MGS Snake Eater oynarken kapalı alanlar 50 FPS'den aşağı hiç düşmüyor,ormanlık geniş alanlarda 25 oda çok büyük patlama falan olacak o zaman bu kadar düşüyor.
(Bir de The End'de iken Thermal Visions varken First Person'a geçtim bilgisayar kitlendi,açmaya korkuyorum,neden oldu,bilen var mıdır? :/ )