PS3 DLC + YAMA Pes 2015 Stsl yaması

lexso

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eki 31, 2015
1
0
0
ben inderemiyorum neden bir şey bulunamadı diyor sayfada

jetwow

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 7, 2015
2
0
0
[sıze=5]zorla üye yapıyorsunuz linkler ölü. Düzelttin kardeşim.[/sıze]

Rizzoli34

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eyl 2, 2015
5
4
3
PC yi kurcalarken dosyaların bende mevcut olduğunu öğrendim ve hayır sevap olsun diye upload edeyim dedim
Yanlız 16 varken insanların neden hala 15te takılı kaldığını anlayamıyorum
Yakın bir zamanda 16nın da süperligi çıkar illaki

İNDİRME LİNKİ Tek Link:
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Şimdi indireceğiniz link 800MB civarıdır, rardan çıkarttığınız zaman 1.7 GB gibi birşey olacak
Ve içinde ilk mesajda konuyu açan arkadaşın PS3 için paylaştığı herşeyi ekledim
Bu yama sadece BLES02088 kodlu Ps3 oyunu içindir.
BLUS versiyon için uyarlar mısın diye sormayın bilmiyorum

İçindekiler şunlar:
Konami Resmi datapack 1-2-3-4 ve gayrı resmi datapack4 ex diye bir klasör var
PS3/SAVEDATA klasörü( bunu mutlaka usb belleğin ana dizinine atın , multimanin üstlerinde kayıtlı kullanıcı verisinden direk kopyalayacaksınız
3 tane update dosyası 102 103 104 nolu sırasına göre kurulacak(bilmeyenler için söylüyorum bu rakamlar dosyaların sonlarına doğru görünüyor)
Ve son olarak da TR Spiker v2

KURULUM da şöyle

ADIM:1
2GB boş alanı olan bir usb belleğe rar içinden çıkanları olduğu gibi kopyalayın
MUltimane giriyoruz ,Start+ Select birlikte basıp açılan sayfada sol üstte PS3Root a giriyoruz
dev_hddusb00 ya da dev_hddusb001 (usbyi taktığınız yere göre değişir) giriyoruz ve usbnin içindeyiz
DATAPACk1-2 klasörüne giriyoruz BLES02088_DATAPACK klasörüne O tuşu ile tıklayıp kopyalıyoruz
Bakın datapack1-2 klasörünü değil içindeki BLES02088_DATAPACK klasörünü kopyalıyoruz
Geri geliyoruz, bu sefer ortalarda dev_hdd0 klasörü var ona giriyoruz
Küçük harflerle game yazan klasöre giriyoruz(GAMES değil)
Yanlış kopyalama yapmamak kazara başka bir dosyanın üzerine tıklayıp onun üzerine yazmamak için yukarıdaki................noktalı kısıma O tuşuna basarak yapıştır diyoruz
Ve ayriyeten dikkat edin bazen bir sayfaya tıklayıp girince kazara fazladan tıklayabilir ve bir dosyayı genelde 2. sıradaki dosyayı seçili hale getirebiliyoruz
Buna dikkat edin ve eğer böyle olursa ona tekrar tıklayıp seçili olmayan hale getirin
Bu kopyala yapıştır işleminin aynısını datapack 3 ve 4 klasörlerinin içindeki BLES02088_DATAPACK dosyaları içinde yapıyoruz
4 Datapacki bu şekilde hallettikten sonra konuyu açan arkadaş emeğine sağlık oyun açılırken kasmasın 2-3 dk takım logoları yüklenmesin diye kendi özel bir datapack hazırlamış
Bu klasörün adı DATAPACK4 ex diye yazdım ben ,bunun içine giriyoruz içinde biri 4KB biri de 600MB olan iki dosya var ikisini de kopyalıyoruz
Bunu aynı yere kopyalamıyoruz biraz daha derinlere giriyoruz
Bu sefer dev_hdd0/game/BLES02088_DATAPACK/USRDIR içine kopyalayacağız

ADIM:2
Veri tabanını yeniden oluştur(Rebuild Database)

USb belleği çıkarıyoruz
Şimdi PS3te Recovery menu(safe menu) ye gireceğiz
Şu videoda ing. anlatımı var ama görerek de yapılmayacak bir şey değil
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Makine kapalıyken parmağımızı hiç çekmeden makine tekrar kapanana kadar kırmızı ışığa basılı tutacağız ve makine kapanacak
Elinizi çekin ve yeniden basılı tutun
Açılış biip 5-7 sn sonra bir biip, bir kaç sn daha sonra da 2li bipp sesi gelecek o zaman elinizi çekin
Kablosuz kolu kablosuyla makineye bağlıyoruz , kolu açtığımız zaman 6 menüsü olan recovery menü geliyor
Bizim işimiz 4. seçenek rebuild database(Veri tabanını yeniden oluştur)
Tıkladık mı kardeşim makine bir kaç sn sonra kapanıp yeniden açılacak
2 kez yes diyeceğiz ve sonra X tuşuna basıp işlemin bitmesini bekleyeceğiz, bitince yeniden açılacak

ADIM:3
Update ve save kayıtlarını yükleme
Şimdi bilmeyenler için söylüyorum XMb menü nedir
Xmb menü multimane tıklayacağımız sayfaya yani kullanıcı seçtikten sonraki gelen sayfa Xmb menüsüdür
USb belleği yeniden takıyoruz, Multimenin 2 ya da 3 üstünde install file packages menüsü var tıklıyoruz
Karşımıza Pes15e ait updateler gelecek , yükleyeceğiniz her updatein üzerinde 3-4 sn bekleyin ve seri numarasını kayan dosya adının üzerinden görün
102 -103 -104 updatelerini sırayla yükleyin
Sonrasında 1 ya da 2 yukarı çıkarak save data PS3(tm)(kayıtlı kullanıcı verileri Türkçesi olması lazım) yazan yere giriyoruz burada usbye girerek oyun kayıtlarını teknik direktörlerin resimlerini görüyoruz
Üçgene basıp copy all diyerek hepsini seçip makinemize kopyalıyoruz
Ve Tr spikeri eklemek için yine multimane girip Start+Select basıp PS3Roota giriyoruz
Önce Usb belleğin olduğu yere grip Spiker dosyası içindeki dt41 dosyasını kopyalıyoruz
Sonra buradan geri çıkıp dev_hdd0/GAMES/PES2015(adını siz bileceksiniz oyunu hangi isimle attıysanız artık)/USRDIR ........... yere yapıştırıyoruz

Tüm işlemler bu kadar

ADIM:4
Sağlama

Şimdi direk zart diye multimanden oyuna girmeyin
Yine XMb menüsünde en yukarıdan 2.sıradaki Game Data Utility(Kayıtlı oyun verileri emin değilim) giriyoruz
Eğer burada 2 tane Pes15 dosyası olup birinin üzerinde veri paketi PES 2015 diyorsa doğru yaptık
2 dosya olup da birinin adında Veri paketi ifadesi yazmıyorsa yanlışımız var boşuna oyuna girmeye çalışmayın donacaktır
2. adımı yeniden yapın ve olması için dua edin ama dediğim şekilde yaptıysanız zaten olmuştur
Son olarak oyunu açıp PEs 2015 mavi logosuyla karşılaşınca ekranın ortasında Datapack 4 ve veri sürümü 1.04 (1.03) de oluyor yazısının oldugundan emin olun varsa işlem tamamdır

SSS
Beyan1: Aga ben yaptım hem de herşeyi sırasıyla yaptım ama olmadı
Cevap1: Oluyor kardeşim hem de çok güzel oluyor
Beyan2: Ben de BLUS versiyonu var onda işe yarar mı
Cevap2: Hayır
Beyan3: Aga bu işlemler makineye zarar verir mi
Cevap3: Hiç bir şekilde zararı yoktur ama bu biraz da kader işte bazen kopyalama yaparken takılma kasma olabiliyor, 100 makinede 1 kişiye olabilir sorumluluklar sizin
Beyan4: Siyah ekranda kaldı
Cevap4: PEs14 15 16 nın genel sorunudur ve bilinen bir cevabı yoktur, katlanacaksınız
Beyan5: Aga Allah senden razı olsun
Cevap5: Amin cümlemizden razı olsun

Yazana kadar ömrümden ömür gitti, sadece mouse kullanıp online oyun başından kalkmayan kardeşim bile bunu okuyarak yaptı.