Playstation 2'ye FreeMcBoot Yükleme!!

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde HD Loader kategorisinde Keops tarafından oluşturulan Playstation 2'ye FreeMcBoot Yükleme!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,539 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı HD Loader
Konu Başlığı Playstation 2'ye FreeMcBoot Yükleme!!
Konbuyu başlatan Keops
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hamz06

Keops

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 3, 2009
217
78
28
39
mrb elimde eski kasa var ama özelikle youtube da gösterilenlerin aynısı yaptım,iso yu yazdım ps2 taktım ama maalesef ne cd nede dvd 'ler çalışmadı.Cd markası princo en düşük hız ile yaptım olmuyor nedense..

kaç tane cd yaktım olmadı,yardım olacak var mı :((

deli98

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Haz 17, 2012
232
17
28
Green Hill Zone
Selamun aleyküm arkadaşlar bugün ben de başardım size elimden geldiği kadar anlatayım.
Gerekenler:
1.Çipli PS2 (SCPH9000x'lerde yapılamayabiliyor. PS2'nin altına bakın eğer 8A ise oluyor 8B ise olabilir veya olmayabilir. 8C ve 8D olmuyor.)(NOT:Benimki SCPH90004 8B idi ve oldu.)
2.uLauncherElf programı ISO olarak
3.FreeMcBoot Installer (Tavsiyem noobie package ama diğerleri de oluyor)
5.Orijinal 8mb Memory Card (birinci slot'a takılı olması gerekiyor)
6.USB (sanırım harici hard disk de oluyor ama emin değilim)

İndirdiğimiz programların hiç bir dosyasını silmiyoruz.
1.USB'ye Free McBoot klasörünü atıyoruz.
2.Elimizden gelen en düşük hızla uLauncher ISO'sunu CD'ye yazıyoruz(Burn seçeneği ile veya yakmak da olabilir)(Önerim ImgBurn ile yazın). Ve CD'yi takıp açılacak mı açılmayacak mı deniyoruz.(Açılırsa 5.adımdan devam edin) Açılmazsa CD'yi çıkarıyoruz fakat PS2'yi kapatmıyoruz.
3.PS2'nin ana menüsünde üçgene basıyoruz. Çıkan ekranda Console'a gelip tekrar üçgene basıyoruz, Diagnosis'i ''on'' yapıyoruz. Aynı ekranda Disc Read Speed'i ''fast'' yapıyoruz.
4.ana menüye gelip CD'yi takıyoruz. Açılmazsa browsera gelip CD'yi seçiyoruz.
5.uLauncher açılıyor, USB'mizi takıyoruz.
6.Sonra çıkan ekranda yuvarlağa basıyoruz. Yuvarlak seçme tuşu, oradan da mass'ı seçiyoruz. mass klasörü USB oluyor. Buradan Free McBoot'u attığımız yere gidip. FMCBInstaller.elf'i seçiyoruz
7.Eğer başka hafıza kartlarına atmayı düşünmüyorsak sadece kendimize kurmak istiyorsak ''Installation''ı seçiyoruz. Oradan ilk seçeneği seçiyoruz. (''Multi-Install''ı SEÇMİYORUZ.)
8.Bitince bize bildirecek tamam diyoruz ve programın ana menusune kadar çıkıyoruz.
9.PS2'nin reset tuşuna basıyoruz veya kapatıp açıyoruz.
10.Hazır!

Dediğim programları şuradan indirin (kurallara aykırı mı bilmiyorum bu siteyi paylaşmak): PSX-SCENE

Bu arada yıllardır korsan oyun oynadık Allah affetsin hala oynuyoruz imkanınız varsa orijinal alın:(

Son düzenleme:

Hamz06

Aktif Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ara 29, 2019
159
27
28
İstanbul
Selamun aleyküm arkadaşlar bugün ben de başardım size elimden geldiği kadar anlatayım.
Gerekenler:
1.Çipli PS2 (SCPH9000x'lerde yapılamayabiliyor. PS2'nin altına bakın eğer 8A ise oluyor 8B ise olabilir veya olmayabilir. 8C ve 8D olmuyor.)(NOT:Benimki SCPH90004 8B idi ve oldu.)
2.uLauncherElf programı ISO olarak
3.FreeMcBoot Installer (Tavsiyem noobie package ama diğerleri de oluyor)
5.Orijinal 8mb Memory Card (birinci slot'a takılı olması gerekiyor)
6.USB (sanırım harici hard disk de oluyor ama emin değilim)

İndirdiğimiz programların hiç bir dosyasını silmiyoruz.
1.USB'ye Free McBoot klasörünü atıyoruz.
2.Elimizden gelen en düşük hızla uLauncher ISO'sunu CD'ye yazıyoruz(Burn seçeneği ile veya yakmak da olabilir)(Önerim ImgBurn ile yazın). Ve CD'yi takıp açılacak mı açılmayacak mı deniyoruz.(Açılırsa 5.adımdan devam edin) Açılmazsa CD'yi çıkarıyoruz fakat PS2'yi kapatmıyoruz.
3.PS2'nin ana menüsünde üçgene basıyoruz. Çıkan ekranda Console'a gelip tekrar üçgene basıyoruz, Diagnosis'i ''on'' yapıyoruz. Aynı ekranda Disc Read Speed'i ''fast'' yapıyoruz.
4.ana menüye gelip CD'yi takıyoruz. Açılmazsa browsera gelip CD'yi seçiyoruz.
5.uLauncher açılıyor, USB'mizi takıyoruz.
6.Sonra çıkan ekranda yuvarlağa basıyoruz. Yuvarlak seçme tuşu, oradan da mass'ı seçiyoruz. mass klasörü USB oluyor. Buradan Free McBoot'u attığımız yere gidip. FMCBInstaller.elf'i seçiyoruz
7.Eğer başka hafıza kartlarına atmayı düşünmüyorsak sadece kendimize kurmak istiyorsak ''Installation''ı seçiyoruz. Oradan ilk seçeneği seçiyoruz. (''Multi-Install''ı SEÇMİYORUZ.)
8.Bitince bize bildirecek tamam diyoruz ve programın ana menusune kadar çıkıyoruz.
9.PS2'nin reset tuşuna basıyoruz veya kapatıp açıyoruz.
10.Hazır!

Dediğim programları şuradan indirin (kurallara aykırı mı bilmiyorum bu siteyi paylaşmak): PSX-SCENE

Bu arada yıllardır korsan oyun oynadık Allah affetsin hala oynuyoruz imkanınız varsa orijinal alın:(
Merhaba Playstation 2 slim'e yüklemek için Freemcboot indirme link'i var mı?

Son düzenleme: