PS Vita Batarya Tasarrufu İçin İpuçları

sefayksl

PSVita Media Mod
Kayıt Üyemiz
May 19, 2009
362
11
0


Sony, PlayStation Vita ile 3-5 saat oyun süresi vaat ediyor. Dikkatli kullanım ile bu süreyi uzatmak sizin elinizde. İşte batarya kullanım sürenizi uzatacak uygulamalar.

1- Bluetooth’u Kapatın

PS Vita’da 2.1 bluetooth donanımı bulunuyor. Kullanmadığınız zamanlarda ağ ayarlarından (Network Settings) bluetooth’u kapatabilirsiniz. Vita’da dahili mikrofon bulunuyor bu yüzden harici bir kulaklık almanıza gerek yok. Yeri gelmişken belirtelim PSP Go’da 3.0 bluetooth kullanılmıştı.

2- Uyku Moduna Dikkat Edin

Aynı PSP’de olduğu gibi Vita’da da uyku modu bulunuyor. Bu modun temel amacı, Vita’yı kullanmadığınız zamanlarda batarya tasarrufu sağlamak olsada, yine de bir miktar enerji kullanımı gerçekleşiyor, özellikle wifi bağlantısı açıksa. Vita’nın bildirim sistemi uyku modunda da çalışıyor ve yeni bildirimleri kontrol etmek amacıyla internet bağlantısını kullanıyor.

3- Ekran Parlaklığını Ortama Göre Ayarlayın

Vita’nın en çok güç tüketen bileşeni şüphesiz ki 5”lik ekranı. Bu durumda ekran parlaklık ayarı güç tüketimini en çok etkileyen faktör oluyor. Ekran parlak kullanıldığı mekana göre ayarlanırsa hem kullanım açısından sıkıntı yaşamazsınız hem de oyun keyfiniz uzamış olur.

4- Şarj

Bataryanın ayda bir kez tamamen boşaltılıp şarj edilmesi ömrünü uzatacaktır.

5- Wifi/3G

İnternet gereksinimi olmayan bir oyun oynadığınızı varsayalım, bu durumda wifi ve 3G bağlantınızı kapatmanız yararınıza olacaktır. Wifi herhangi bir ağa bağlı olmasa bile, çevredeki ağları kontrol eder ve güç tüketir.

Kullanım sürenizi daha da arttırmak isterseniz Sony’nin alternatif çözümünü kullanabilirsiniz. Harici şarj ünitesi nisan ayında satışa sunulacak.


Alıntı : by Skaty
 

adalar42

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 20, 2011
74
5
0
PSP'mi Satıp PS Vita Almayı Düşünüyordum.Ama Almıcam :D Oyunlar Çalışmıyo PS Vitada.(Korsan Oyunlar :kng:)
 

roverandom

Shinigami
Kayıt Üyemiz
Eki 13, 2008
812
18
18
39
japonya
psvita icin altarnetf guc uniteleri satilmaya basladi...5000 mah lik batarya lar satista.... 5000 en civari fiyati..bu tip seyler yakinda turkiyeye gelebilir....
cunku telefon icin jarj makinalari cok yaygin burda su anda
 
Üst