Ps vita Fat 100x Hafıza Yönetimi

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PSVita Teknik Destek kategorisinde mehmetkurt47474747 tarafından oluşturulan Ps vita Fat 100x Hafıza Yönetimi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 80 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PSVita Teknik Destek
Konu Başlığı Ps vita Fat 100x Hafıza Yönetimi
Konbuyu başlatan mehmetkurt47474747
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mehmetkurt47474747

mehmetkurt47474747

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Nis 3, 2020
35
0
6
Arkadaşlar şimdi fat kasa psvita orijinal kart ile kullanıyordum. Fakat 256gb bir kart alarak oyun arşivi kurmaya karar verdim. sd2vita adaptör ile kurulum yaptım. Kartım orijinal samsung. Öncelikle kartı exfat biçimlendirdim 64bit(256gb ve üstü kartlarda gerekiyormuş.) sonra zzblank ı kurdum disk manager ile ve son olarak tak çıkar yaptım ve birdaha biçimlendirdim kartı. Buraya kadar sıkıntı yok. Orijinal karttan kopyalamayı da yaptım. Vita üzerindenden uygulama yardımıyla sd kartımı ux:0 olarakta ayarladım. Sorun oyun yükleme başlarken farkedildi. Ben 1gb bir oyun kuruyorsam 1.5-2gb bir alan işgal ediyor. pkgj üzerinden indiriyorum oyunlarımı. Şimdi sorum şu pkgj üzerinden indirdiğimiz oyunlar vpk olarak mı iniyor ? Yani oyunlar kurulduktan sonra vpk dosyasını bulup kaldırmamız mı gerekiyor ? Eğer bu şekilde değilse hafızada extra yer kaplayan dosya nedir ve onu nasıl silebilirim ? Bir diğer teorim acaba pkgj den oyun indirirken güncel versiyonlarınıda patch olarak indiriyor acaba bu mudur diye kontrol ettim ama bu değil aradaki fark daha yüksek. Daha sonra cihaz hafıza yönetimine girdim ve indirmedeki kullanım her oyun indikten sonra artış gösteriyor. Yani oyun kurulduktan sonra bu kısmın düşmesi gerekmiyor mu ? Yardımlar için şimdiden teşekkürler. Çözüm olmasa bile fikirlerimize ihtiyacım var. Yazmaktan çekinmeyin.