PS2 Modchip söktükten sonra disk dönmüyor

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PS2 Teknik Servis kategorisinde Peganeo tarafından oluşturulan PS2 Modchip söktükten sonra disk dönmüyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 481 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PS2 Teknik Servis
Konu Başlığı PS2 Modchip söktükten sonra disk dönmüyor
Konbuyu başlatan Peganeo
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Alptekino

Peganeo

Yeni Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Nis 11, 2020
16
6
3
PS2 Slim konsoluma FMCB kurmak istediğim için modchipi söktüm. Söktükten sonra disk dönmemeye başladı. Göz lazer gönderiyor ama motor dönmüyor. Defalarca içini açıp lehimleri ve flex kabloları kontrol ettim fakat düzeltemedim. Bunu çözmek için bir fikriniz var mı?

Alptekino

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ocak 28, 2021
67
41
18
2 sensör çubuğuda sağlam mı? bana çubuklarda bi sorun var gibi geldi chipi sökerken sensörlere giden bi bağlantıda sorun da olabilir

Alptekino

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ocak 28, 2021
67
41
18
modchip sökümlerinde motor dönmeme arızası yabancı kaynaklarda gördüğüm bi sorundu bende 50 tane cd ve dvd var sadece 3ü çalışıyor diğerlerinde motor tam dönecekmiş gibi oluyor duruyor oysa chipe dokunmadım bile toxic chip takılı taktırdıktan sonra bi kaç yıl geçti bu sorun oldu diskleri okumuyor mod menü çıkmıyor işlerden dolayı vaktim olmadı uğraşmadım kaldı. bende sensör kapağı kırıktı onu tamir ettim lazer görmeye başladı normalde lazerde ses bile yoktu onu çözdüm derken bu seferde bu sorun oldu

Peganeo

Yeni Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Nis 11, 2020
16
6
3
modchip sökümlerinde motor dönmeme arızası yabancı kaynaklarda gördüğüm bi sorundu bende 50 tane cd ve dvd var sadece 3ü çalışıyor diğerlerinde motor tam dönecekmiş gibi oluyor duruyor oysa chipe dokunmadım bile toxic chip takılı taktırdıktan sonra bi kaç yıl geçti bu sorun oldu diskleri okumuyor mod menü çıkmıyor işlerden dolayı vaktim olmadı uğraşmadım kaldı. bende sensör kapağı kırıktı onu tamir ettim lazer görmeye başladı normalde lazerde ses bile yoktu onu çözdüm derken bu seferde bu sorun oldu
Çok sıkıntılı bir durum gerçekten. Günlerim sırf PS2 ile uğraşmak ile geçti. Düşünüyorum acaba Modchip'i tekrar takarsam okutabilir miyim diye.
Memorycard da şuan PS2BBL var fakat siyah ekranda kalıyor. Fortuna + modchip varken menüyü gösteriyordu fakat OPL girdiğim zaman veya herhangi bir ayara girdiğim zaman siyah ekran veriyordu.

Bende chipe dokunmadım ve hatta bendeki modelin modchip kurulumu o kadar basit ki, elektronik ile ilgisi olmayan birisi bile takıp çıkartabilir. Ama göz okumuyor. Şunu da söylememde fayda var. PS2 bir süre kapalı tutup o şekilde gözüne FreeDVDbBoot'u okutabiliyordum. Bir süre çalıştıktan sonra okumuyordu. Modchip söktükten sonra hiç motoru döndürmüyor, "Reading disc..." yazıyor 2 sn sonra gidiyor.

Sizce modchipi tekrar takarsam gözü okumaya zorlayabilir miyim?

Son düzenleme:

Alptekino

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ocak 28, 2021
67
41
18
Çok sıkıntılı bir durum gerçekten. Günlerim sırf PS2 ile uğraşmak ile geçti. Düşünüyorum acaba Modchip'i tekrar takarsam okutabilir miyim diye.
Memorycard da şuan PS2BBL var fakat siyah ekranda kalıyor. Fortuna + modchip varken menüyü gösteriyordu fakat OPL girdiğim zaman veya herhangi bir ayara girdiğim zaman siyah ekran veriyordu.

Bende chipe dokunmadım ve hatta bendeki modelin modchip kurulumu o kadar basit ki, elektronik ile ilgisi olmayan birisi bile takıp çıkartabilir. Ama göz okumuyor. Şunu da söylememde fayda var. PS2 bir süre kapalı tutup o şekilde gözüne FreeDVDbBoot'u okutabiliyordum. Bir süre çalıştıktan sonra okumuyordu. Modchip söktükten sonra hiç motoru döndürmüyor, "Reading disc..." yazıyor 2 sn sonra gidiyor.

Sizce modchipi tekrar takarsam gözü okumaya zorlayabilir miyim?
Bende çok uğraştım düzeltmek için ama ben sorunun kaynağını bulamadığım için bırakmıştım ama sizde durum farklı chipi söktükten sonra bu sorun oldu diyorsanız chipi tekrar takmanız belki bu sorunu çözebilir çünkü chipler bi nevi telefondaki root görevi görüyor sistem hakimiyetini chip üstleniyor isterseniz bi deneyin olmazsa ben size yabancı kaynaklardan bu sorunun çözümüne bakıp bi rehber sunarım

Peganeo

Yeni Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Nis 11, 2020
16
6
3
Bende çok uğraştım düzeltmek için ama ben sorunun kaynağını bulamadığım için bırakmıştım ama sizde durum farklı chipi söktükten sonra bu sorun oldu diyorsanız chipi tekrar takmanız belki bu sorunu çözebilir çünkü chipler bi nevi telefondaki root görevi görüyor sistem hakimiyetini chip üstleniyor isterseniz bi deneyin olmazsa ben size yabancı kaynaklardan bu sorunun çözümüne bakıp bi rehber sunarım
Çok teşekkür ederim. Lehim Teli siparişi verdim onun gelmesini bekliyorum. Elimde sadece 1.2mm lik tel kaldığı için onun ile lehimleyemiyorum. Geldiği zaman takacağım size buradan sonuçları yazarım.

Peganeo

Yeni Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Nis 11, 2020
16
6
3
Bendeki chip böyle olduğu gibi duruyor hiç ellemedim ama diskleri okumuyor işte sorun ne bilmiyorum bunu taktırdıktan sonra okumamaya başladı başlarda iyidi sonradan sorun çıkardı
Modchip gözü yakmıştır diye düşünüyorum. Modchipler gözleri çok fazla zorluyormuş diye okumuştum. Bende Mars Pro 805SL var ve kartı korumak için direnç takılıydı. Kaliteli bir modchip galiba. Modbo gibi menüsü olsaydı tadından yenmezdi :(

Alptekino

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ocak 28, 2021
67
41
18
Yok tuhaf olan kısım 3 tane disk okuyorda oynuyorumda ama diğer gerisini okumuyor disk ve motor gayet sağlam çözemedim gitti sanada kolay gelsin hocam bakalım ne olcak