PS3 EMULATÖR PS2 Oyunlarını PS3 İçin Konvert Etme ve PS3 Konsolunda PS2 Oyunlarını Oynatma Rehberi

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PS3 - PS2 Emulasyon kategorisinde mctuna tarafından oluşturulan PS2 Oyunlarını PS3 İçin Konvert Etme ve PS3 Konsolunda PS2 Oyunlarını Oynatma Rehberi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 41,150 kez görüntülenmiş, 141 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PS3 - PS2 Emulasyon
Konu Başlığı PS2 Oyunlarını PS3 İçin Konvert Etme ve PS3 Konsolunda PS2 Oyunlarını Oynatma Rehberi
Konbuyu başlatan mctuna
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan rocknow

mctuna

PS3 - PS4 - Nintendo Switch Teknik Servis
Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
11,761
42,041
113
42
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
[DM]xydsc6_mksm-by-mctuna_videogames#.UUuDEzu9FbM[/DM]

Merhaba değerli MCPSP kullanıcıları

Rehberde PS2 oyunlarını PS3 konsolunuzda nasıl çalıştırabileceğiniz anlatılacaktır, sizde bütün PS2 oyunlarını kendiniz konvert edip oynayabilirsiniz

ADIM 1
Lütfen aşağıdaki dosyayı indirin
:download:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

İndirdiğiniz dosya içerisinde extada - [PS2U10000]_PS2_Classics_Placeholder ve reActPSN_v2.23_CFW_340-4XX dosyaları olacaktır bu dosyaları ps3 konsolumuz için kullanacağız

ps2classics_GUI_v1.3
programı ile elimizdeki olan PS2 ISO dosyalarını convert edeceğiz

Öncelikle reActPSN dosyamızı konsolumuza kuralım
1. Reactpsn v2.23 programını fat32 formatlı diskin ana dizine atıp instale package files sekmesinden yükleyin...
2. Fat32 formatlı diske exdata klasörü açıp rap veya rif dosyasını bu klasöre atıp diski ps3'ün sağ usb girişine takın...
3. Oyun veya Pass code olan pkg uzantılı dosyayı diskin ana dizinine at instale package files sekmesinden ps3'e kurun...
4. Ps3'den yeni bir kullanıcı hesabı oluşturup adını ''aa'' olarak yapın...
5. Oluşturduğunuz kullanıcı hesabına giriş yapın...
6. Sonra reactpsn'yi çalıştırın ve R1 tuşuna basılı tutun...
7. Ps3 kapanıp açılacak sonra ekrana uyarı gelecek O tuşuna basıp geçin...

Sonrasında ps2classics_GUI_v1.3
programı ile PS2 ISO dosyamızı convert edelim

1.ps2classics_GUI_v1.3
programını çalıştırın, karşınıza gelen ekranda Encrypt sekmesine tıklıyoruz

2.Karşımıza gelen ekranda Decrypted Image: sekmesinden PS2 ISO dosyamızı seçiyoruz

ISO dosyamızı seçtikten sonra Content ID: bölümüne aşağıdaki kodları kopyala yapıştır yapıyoruz

2P0001-PS2U10000_00-0000111122223333

Klicensee: bölümüne aşağıdaki kodları kopyala yapıştır yapıyoruz

E4E54FD67C16C316F47829A30484D843

Sonrasında aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Add LIMG Sector
sekmesine tıklıyoruz ve sorulan soruya evet diyoruz

Sonrasında sağ alt köşede bulunan Encrypt sekmesine tıklayıp işlemin tamamlanmasını bekliyoruz

İşlem bitince oyunumuzun adı ISO.BIN.ENC olacaktır , ISO.BIN.ENC dosyasını /dev_hdd0/game/PS2U10000/USRDIR/ klasörüne atıyoruz ve menüden PS2_Classics_Placeholder uygulamasını açıyoruz ve oyunumuz karşımızda :)

Birden fazla oyun atmak isterseniz bütün oyunlarınızın Content ID: ve Klicensee kodları farklı olmak zorunda

İyi eğlenceler​

zaza24

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 7, 2009
978
15
28
sonunda buda oldu tuna sen nasıl bir hackersın arıyor tarıyor eksik ne varsa buluyorsun vallahi bravo seni ayakta alkışlıyorum
yakında ps vita için emulatör falan yapıp makina için çıkmış oyunlarınıda kırarsın heralde :kng:

zaza24

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 7, 2009
978
15
28
youtubeye neden video eklemiyorsun üyeliğinmi yok yoksa dailymotion dahamı sade

video çekimi esnasında yere bir şeymi düştü seri şekilde ses geldi sanki arcade tuşlarına basma sesi gibi

tuna bundan sonra senden sesli videolar bekliyoruz istersen yorumcun ben olurum :) yada güzel bir arkaplan müziği

-bu PS2 Oyunlarını PS3 İçin Konvert Etme olayını senin orda deneriz ok

- monster truk oyunu başka versiyonmu değişecek cevap yazmamıştın

-videodaki ayrıntı dikkatimi çekti ps3 de ledlermi var yeşil renkte modifiyemi yaptın dostum

Mavili__

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eki 27, 2010
254
5
18
38
yaptığı modifiye değil zaza24 kardeşim e3 takılı...

Bump: bu arada akşam hemen deneyeceğil dogs life var onu oynamak istiyorum geçekten süper oldu ve fatal frame 2 3 oynayacağım :)

ferhanANK

Forum Destekçisi
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Tem 23, 2008
5,919
871
113
37
PSLAND:)
Bendede indiripte biturlu oynamak nasip olmayan IS Closus var.insallah konudaki gibi yapar oynuyabilirim ps3 te:)

Отправлено с моего GT-N7100 через Tapatalk

Mavili__

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eki 27, 2010
254
5
18
38
inşallah işteyim bakamıyorum ama eve gidice hemen deneyeceğim deneyen olursa tuna dışında yazarsa burda süper olur yada aslında oyunları ps3 de oynanabilecek hale getirp yayınlansa süper olur ....

arif02

Kayıtlı Üye
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Eki 5, 2008
1,461
5,232
113
çevirdiği oyunu neraye atıyor açaba ben bitane denedim finiş dedi oyunu bulamadı nerde olduğunu

EmuMaster

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
May 21, 2010
799
50
28
43
Valla süper oldu bu.Belki yakında manager'lere bile entegre edilebilir bu olaylar.

Kof 98 um ve kof 2002 um'i oynamak istiyordum ps3 de.Eyvallah Tuna hocam.

Bump: Bir soru ;

Peki bu Content ID: ve Klicensee kodları rasgele kendimiz oluşturabilirmiyiz yoksa netten mi temin edeceğiz?