PSP için Windows 8 RT

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Programlar kategorisinde doga.ozkaraca tarafından oluşturulan PSP için Windows 8 RT başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 30,800 kez görüntülenmiş, 98 yorum ve 8 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Programlar
Konu Başlığı PSP için Windows 8 RT
Konbuyu başlatan doga.ozkaraca
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan furkitorki

doga.ozkaraca

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 8, 2012
85
12
0
26
Siteye Git
PSP için Windows 8 RT v1.2 Beta [GUNCEL][07.01.2013]

Arkadaşlar,daha önce kapanan görevliydim(reklama girmez herhalde site kapandı problem olursa kaldırabilirim admin :) ) ama site kapandı ve uzun süredir paylaşım yapmıyorum.Bu siteyi yeni buldum.Burada projelerimi yayınlıyım diyorum ve LUA Programlama dilinde geliştirdiğim homebrew uygulamasını tanıtmak istiyorum.
Windows 8 çıktı biliyorsunuz bende Windows 8 RT/Pro'yu port etmeye başladım ve devam ediyorum şu anda :)
Türkçe Ve İngilizce Sunacağım. :)
17 Aralıkta...
Şimdiden bir Alpha versiyonumun videosunu youtube'da yayınladım.
2. Önemli Duyuru :

Windows 8 'de oyun çalıştıramayanlar

Recovery Moddan Configuration -> UMD Mode : ISO NP9660 Olarak değiştirsin.Sorun Çözülecek Bilginize 31.01.2012 İyi Seneler Herkese

[GUNCELLEME] = Yeni Versiyon yayınlandı 1.1 .... 17.12.2012
[GUNCELLEME] = 1.2 Versiyonu için son 4 gün... özel facebook uygulaması ile facebook a girme, video izleme ,opera miniyle internette gezinme ,oyundayken müzik dinleme gibi daha bir çok şey ekleniyor :) .... 25.12.2012
[GUNCELLEME] = Versiyon 1.2 Yayınlandı :) .... 28.12.2012
[GUNCELLEME] = Versiyon 1.2 Yayınlandı ama oyun sırasında müziği eklemeyi unuttum biraz bekleyin bi daha hazırlıyorum :D :D :) .... 28.12.2012
[GUNCELLEME] = Versiyon 1.2 Yayınlandı !! FULL herşey eklendi.. .... 29.12.2012
Websitem var.Orada Projelerimin hepsini dizmiş bulunmaktayım.İsteyen bakabilir diyeceğim ama reklama girer diye yazmadım.Admin izin verirse yazabilirim :wi: :18:
NOT :6.60 CFW Önerilir.Diğer CFW'lerde oluşacak hiçbir sorundan sorumlu değilim...FLASH0 'a yazma işlemi yapan bir komut bulunmamakta.
Projemi sununca kendi server'ıma bağlı bir linkle buraya bir indirme linki koyacağım :)

Saygılar,
Doğa Öz.
Video aşağıda nasıl yapmışım yorumlarınız bekliyorum :)

Kilit Ekranı (Lock Screen) : %100
Başlat Menüsü (Start Menu) : %67(bir sonraki versiyonda belki v1.3 te live tiles gelebilir :)
Windows Uygulamaları (Apps) : %70
Windows Masaüstü (Desktop): %30
Özelleştirilebilme(Personalizing) : %15
Çoklu Görev(Multitasking) : %55
Stabilite (Stability) : %99

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Fotoğraflar :

Yeni Pencere Sistemi 07-20 Şubatta çıkacak v1.3 ün görüntüleri :D [07.01.2013]

v1.3 ün çıkış tarihi problemler ve zaman olmaması dolayısıyla ertelenmiştir.

________KURULUM_______

Windows 8 RT For PSP'yi yüklediğiniz için teşekkürler...

PSP için Windows 8 Port Edildi.Şimdilik, Sadece GUI(Grafiksel Kullanıcı Arayüzü).
Daha Windows 8 Uygulamalarını Tam olarak Port Edemedim

PSmyrna klasörünü olduğu gibi hafıza kartınızın
ana dizinine(PSP'de USB CONNECTION 'ı açtığınız zamanki ilk karşınıza gelen klasör'e) kopyalayın.
seplugins içindeki prjctsmwin8pspauto.prx i , music.prx ve music_conf.txt yi kendi PSP'nizindeki seplugins klasörüne atın..
VSH.txt dosyanıza
ms0:/seplugins/prjctsmwin8pspauto.prx 0

satırını ekleyin..
GAME.txt dosyanıza
ms0:/seplugins/music.prx 1

satırını ekleyin..
Sonra PSP'nizin Recovery Menüsünden pluginleri aktifleştirin artık XMB'niz yerine Windows 8 Olacak....
Eğer Windows 8 i kullanmaktan vazgeçerseniz plugini Disable yapın.

Windows 8 açılmayacak ;)

SELECT + Sol tuş -- bir önceki müzik
SELECT+ Sağ tuş --bir sonraki müzik
SELECT + Uçgen -- CPU hızı arttırma
SELECT + X -- CPU Hızı düşürme
SELECT + [] --bütün bilgileri ekrana yığma..
SELECT + HOME --Oyun müziğini kapama
SELECT + START -- tekrarı açıp kapama

İyi Şanslar ve İyi Eğlenceler :D

Dil : Türkçe ve İngilizce
Port Edilen Windows 8 Versiyonu : Windows 8 RT
Özellikler : GUI ve Giriş Ekranının Tamamı Port Edildi Bazı Uygulamaların port işlemi tamamlandı..
Portlayan ve Oluşturan : Doğa Özkaracaabatlıoğlu(Project Smyrna)
v1.2 Build 107

Yukarı ,aşağı,sağa,sola tuşları ile ekrandaki mause ' u yönetiyoruz.
X = Çift Tık
Sistem dışı bazı Uygulamalarda START Butonu Başlat Menüsüne dönüş için kullanılmakta o kadar :)
L = Sistemi Kilitler - Kilit ekranına döner

v1.2 ****
Müzik Oynatıcı Güncellendi..
Video Player Eklendi...
Ayarlar Bölümü Eklendi,Güncellendi...
PSP Facebook Eklendi
PSP Opera Eklendi
JAVA Uygulama uyumluluğu eklendi...(JAVA uygulamaları yönetimi" [] = sol tuş , O = sağ tuş , X = Orta tuş" ve klavye yazılımı için orjinal SONY OSK ayarı...kolay kullanım için yeniden düzenlenmiştir...)
Masaüstü Güncellemesi
Wifi Kullanılabilir...
Sistem stabilizasyonu ve hızlandırma..
HOME tuşuyla çıkış yapıldığında Windows 8 start menüye geri dönme.. XMB devredışı bırakıldı...(XMB'yi aktifleştirmek için recovery menuden plugini devredışı bırakın yada sepluginsten dosyayı silin)
Tam Türkçe
UMD Disk başlatma eklendi.Bilgisayar bölümünde..
Oyun sırasında müzik dinlenebiliyor artık :D

v1.1 ****

Müzik Oynatıcı ve Fotoğraf Yöneticisi Eklendi.
Çoklu görev arttırıldı.
Artık Start Menüsünde vb. yerlerde (Müzik başlatıldıysa daha önce) çalmaya devam edecek...
Kontrol Paneli güncellendi.
Dosya Yöneticisi hataları giderildi..
Bilgisayar boş alanı artık doğru gösteriyor...ama hala maksimum alanı 16 gb bile olsa 4 yada 3 gösteriyor tek problem o şimdilik bu konuda..
Arkaplanlar güncellendi.

v1.0 ****

İlk versiyon çıktı..

1- Windows'ta Bilgisayar'a girince memory stick 'in ne kadar boş ne kadar dolu olduğunu gösteren yerde 4GB üstü hafıza kartlarında problem çıkarıyor,yanlış gösteriyor ama kullanmanızı engelleyen bir sorun olmuyor...
2- Arkaplanı değiştirme olayı daha tamamlanmadı o yüzden eğer masaüstü arkaplanını değiştirmek istiyorsanız : Memory Stick Dizini://8 -> Windows -> Themes -> Default -> img07.png /// dosyasını 480x272 boyutunda bir resimle değiştirmeniz yeterli olacaktır ve masaüstü arkaplanı değişecektir...
3-Müzik Oynatıcı Müzik butonu problemi - her zaman play butonu düzgün gösterilmiyor..
4-İngilizce ve Türkçe versiyonu karıştırdım biraz sanki bir sonraki versiyonlarda 2 farklı dile ayıracağım :D :D v1.0 ve 1.1 versiyonları biraz TÜRKilizce :D bundan dolayı özür dilerim düzelteceğim bir sonraki versiyonlarda :D
5-Bazı PSP'lerde Windows 8 Oyunlar bölümünde iso dosyalarına tıklandığında UMD'nin başlatıldığı gözlemlenmiş.Sorunun doğruluğu belirlenip çöülmeye çalışılacaktır..
6-RAM Problemi - Uygulamalar başlatılırken,ram kullanımı sırasında herhangi bir problem oldumu image.load ... hatası alınıyor.start'a basınca tekrar windows devam ediyor ama hatanın oluşması hoş olmadığından gerekli optimizasyon bir sonraki versiyonda yapılacak...

İnşallah problemsiz bir şekilde kurarsınız ve problem çıkmadan çalıştırırsınız :) :)
Geri bildirimlerinizi bekliyorum ki ona göre düzeltmeler ve geliştirmeler yapayım.
PSP'im PSP 2001 Slim TA085 v1 anakart 64GB RAM bilginize bende problemsiz çalışmakta psp 1000 ve 3000 dende aynı performansı bekliyorum :) :)

EDIT :pSP GO Versiyonu yayınlanmıştır(not betadır psp go olmadığı için deneyemedim) :

v1.1 İndirme Linki :

Konunun sağ altında bulunan teşekkür butonuna basarsanız sevinirim :)

Unknown

C/C++ Developer
Moderatör
Ağu 21, 2009
1,165
265
83
Çok başarılı olmuş görseller ve şu multi tasking özelliği dikkatimi çekti tebrikler :)

doga.ozkaraca

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 8, 2012
85
12
0
26
Siteye Git
Şu anda ISO ların listelendiği bir bölümü yapıorm start menusunde :) evet multitasking!i ilerletmeye çalışıcam daha güzel olcak :)

ChanCheinChoin

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Haz 25, 2012
161
8
0
34
Çok beğendim. Başarılarının devamını dilerim.
Gördüğüm kadarıyla denediğim bir çok bu tarz uygulamadan daha iyi :alkis:
Download linki varsa bana atabilir misin ?
PSP de Windows95, Vista, XP'yi denedim :) Sıra Win8'de :01:

doga.ozkaraca

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 8, 2012
85
12
0
26
Siteye Git
Yarın ilk alphayı bu siteye özel atayım bari :D Bir kaç application'u daha düzenleyeyim daha güzel gözüksün :D :D

Bump: MCPSP'ye özel yükleme dosyası yayınlanmıştır......... :) :) İyi kullanmalar :)

Konunun altındaki teşekkür butonuna ve mesajlarımın altındaki teşekkür butonları basarsanız sevinirim :)
İYİ ŞANSLAR :D

ChanCheinChoin

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Haz 25, 2012
161
8
0
34
Dosyaları PSP Anadizin'e attıktan sonra "Oyunlar Bölümünde" gözükmüyor. Ben mi hatalı bir şey yapıyorum ? PSP Model 2004 (CFW 6.60 PRO-B10)

doga.ozkaraca

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 8, 2012
85
12
0
26
Siteye Git
Dosyaları PSP Anadizin'e attıktan sonra "Oyunlar Bölümünde" gözükmüyor. Ben mi hatalı bir şey yapıyorum ? PSP Model 2004 (CFW 6.60 PRO-B10)
PSP/GAME bölümüne bir bakabilirmisiniz Win8ProjectSmyrna klasörü oradamı ??
Eğer oradaysa.. içinde EBOOT.PBP dosyası varmı ??
:)
CFW 6.60 ME-1.8 var bende :)
Saygılar

EDIT : PSP Recovery sinde Corrupted dataları gösterme diye bi ayar var aktifse o göstermiyor olabilir ama datanın corrupted olduğunu sanmıyorum :) bi kendi pspimde deneyeyim zipten çıkartıp :)
EDIT 2 : Oyunlar bölümü derken bütün isoları homebrew programları açtığın yer dimi pspdeki :) GAME bölümü yani :) ??

ChanCheinChoin

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Haz 25, 2012
161
8
0
34
PSP/GAME bölümüne bir bakabilirmisiniz Win8ProjectSmyrna klasörü oradamı ??
Eğer oradaysa.. içinde EBOOT.PBP dosyası varmı ??
:)
CFW 6.60 ME-1.8 var bende :)
Saygılar

EDIT : PSP Recovery sinde Corrupted dataları gösterme diye bi ayar var aktifse o göstermiyor olabilir ama datanın corrupted olduğunu sanmıyorum :) bi kendi pspimde deneyeyim zipten çıkartıp :)
PSP/GAME Kısmında değil "Win8ProjectSmyrna" dosyası. Taşıyayım mı ?

EDIT: TAMAM SORUN ÇÖZÜLDÜ. ŞİMDİ DENİYORUM. "Win8ProjectSmyrna" dosyasını PSP/GAME klasörüne atınız.

doga.ozkaraca

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 8, 2012
85
12
0
26
Siteye Git
PSP/GAME Kısmında değil "Win8ProjectSmyrna" dosyası. Taşıyayım mı ?

EDIT: TAMAM SORUN ÇÖZÜLDÜ. ŞİMDİ DENİYORUM. "Win8ProjectSmyrna" dosyasını PSP/GAME klasörüne atınız. Diğerleri MemoryStick Anadizin'inde durabilir.
diğerlerinin Anadizinde olması zorunlu hatta :) ;)

Evet Win8ProjectSmyrna klasörü PSP/GAME de olacak :) zaten zipten o klasörde olacak şekilde çıkmalıydı bir problem oldu herhalde :) klasörün üstüne yazma seçeneğine tıkladın herhalde :) neyse lafı uzatmadan geri bildirimini bekliyorum ve beğeneceğini umuyorum :)