PSP Slim ıçin Piyasadaki Bütün Kablolar ve Ayrıntılar

MCPSP REKLAM ALANI
Telefon Tamiri

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Psp Donanım kategorisinde ioriyagami tarafından oluşturulan PSP Slim ıçin Piyasadaki Bütün Kablolar ve Ayrıntılar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,640 kez görüntülenmiş, 28 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Psp Donanım
Konu Başlığı PSP Slim ıçin Piyasadaki Bütün Kablolar ve Ayrıntılar
Konbuyu başlatan ioriyagami
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan escobar53

ioriyagami

Reşadiyeli
Kayıt Üyemiz
Nis 7, 2008
2,261
24
48
37
Bütün komşulara selamlar  Sizler için saatlerce uğraşıp bütün dünyada PSP Slim için çıkmış kabloları ve özelliklerini araştırdım. şimdilik kısa kısa bilgiler ve birer resimle geçip daha sonra ince ayrıntılarıyla bu kabloları tek tek kurcalayacağız 

Amacım: PSP’mi TV’ye nasıl bağlarım diye düşünenlerin meraklarını gidermek ve rehber olmak.

PSP 2000 ve 3000 serisini hangi şekilde, hangi monitörlerde kullanabiliriz görelim:

1- VGA BOX

Bu kutuya PSP'mizi component kablo ile bağlayıp PC standart monitor ve LCD monitorlerimizde PSP lerimizden oyun oynayabiliyoruz. Plazma TV de yapabildiklerimizin hepsini yapabiliyoruz.

Aynı zamanda bu kutu PS3, Xbox360 ve Wii konsollarını da standart PC monitöründe ve LCD lerimizde kullanabilmemizi sağlıyor. Fiyatının yüksek olması dışında çok kullanışlı bir alet. Playasia fiyatı = 69 $ Belki ilerleyen zamanlarda çinli dostlarımız bu işe de el atarlarsa hepimiz birer tane edinebiliriz.:)

2- Standart AV Kablo:

Resim, müzik, video ve diğer özellikler aktif, oyun pasif. NTSC sistemine sahip bütün TV’lerde kullanılabilir. Bu kablo ile oyun oynanabilmesi için şu an CFW geliştirilmekte.

By
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
at 2008-04-01

3- Component AV kablo

Bütün özellikler aktif. Sadece component girişleri olan LCD ve PLAZMA TV’lerde kullanılabiliyor. Kaliteli şekilde oyun oynanabiliyor. Videoları neredeyse DVD kalitesinde seyredebiliyorsunuz.

By
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
at 2008-04-01

4- Composite AV Kablo:

Resim, müzik, video ve diğer özellikler aktif, oyun pasif. COMPOSıTE GıRışı OLAN BıLGıSAYAR MONıTÖRLERıNDE, LCD ve PLAZMA TV’lerde kullanılabiliyor.

By
at 2008-04-01

5- D AV Kablo/D Terminal Kablo

D terminal girişi olan bilgisayar monitörlerinde ve TV' lerde kullanılabiliyor. Oyun oynanabilmesi için TV nizin progresif scan desteğinin olması gerekiyor. Çok kaliteli görüntü akışı sağlıyor. (bilgiler, playasia.com adlı siteden alındı)

By
at 2008-04-01

6- D Sub Kablo:

Resim, müzik, video ve diğer özellikler aktif, oyun pasif. Sıradan bilgisayarınıza bunu destekleyen TV kartınız varsa bağlayabilirsiniz ki çoğu TV kartında D Sub çıkışı var.

By
at 2008-04-01

7- RGB Kablo:

Resim, müzik, video ve diğer özellikler aktif, oyun pasif. NTSC sistemine sahip bütün TV’lerde kullanılabilir. Bu kablo ile oyun oynanabilmesi için şu an CFW geliştirilmekte. Standart AV kablo ile tamamen aynı özelliklerde.

By
, shot with
at 2008-04-01

8- S Video Kablo:

Oyun hariç her şey kullanılabiliyor. S Video girişli LCD, PLAZMA ve BıLGıSAYAR monitörleri için.

By
at 2008-04-01

9- VGA AV Kablo:

Satıldığı sitede bütün özelliklerin kullanılabildiği yazıyor. HDTV ve BıLGıSAYAR monitörlerinde kullanılabiliyor.

By
at 2008-04-01

10- TV Download Kablo:

Bu kablo ile TV’deki yayının bir alıcı aracılığı ile aynen PSP’ye aktarıldığı yazıyor. Yazılımsal olarak nasıl yapıldığı, bende soru işareti bırakmakla beraber bu kabloya karşı merakım da düşündükçe artıyor.

By
at 2008-04-01

sendomi

Jtagged 360 Jasper Owner
Kayıt Üyemiz
May 30, 2008
275
0
16
44
d-terminal kabloyu bana anlatacak adamın 40 yıl kölesi olurum:)işin şakası tabi ama yav kardeşim bilen yokmu bu kabloyu bununla oyun oynanıyor ancak bu kablo japonyada çok yaygınmış yani giriş eeeee o zaman türekiyede ne işe yarıyor bende varda ondan yani

ioriyagami

Reşadiyeli
Kayıt Üyemiz
Nis 7, 2008
2,261
24
48
37
d-terminal kabloyu bana anlatacak adamın 40 yıl kölesi olurum:)işin şakası tabi ama yav kardeşim bilen yokmu bu kabloyu bununla oyun oynanıyor ancak bu kablo japonyada çok yaygınmış yani giriş eeeee o zaman türekiyede ne işe yarıyor bende varda ondan yani
Bilen olmamı beaf. 5 numaralı kabloya bir göz atarsan bilgi alabilirsin dostum. Bu listede PSP için çıkmış bütün kablolar var. Tabi 2 ay önceki araştırmam bu benim. 2 aydır inşallah değişik şeyler çıkmıştır.

sendomi

Jtagged 360 Jasper Owner
Kayıt Üyemiz
May 30, 2008
275
0
16
44
yanlış anladın ioriyagami kardeşim ben diyorum ki bu kabloyu nerede kullanacağım böyle bir girişi olan alet görmedim ve dönüştürücüde yok üstelik onu diyorum sen biliyorsan bana anlatıver burada zaten en işe yarar kablo vga olan kablo tüplü televizyonda bile kullanabilirsin s-video dönüştürücü kullanarak bide benim en uyuz olduğum karakter iori idi kof'da bende adımı HEıDERN olarak değiştireceğim:)

ioriyagami

Reşadiyeli
Kayıt Üyemiz
Nis 7, 2008
2,261
24
48
37
Dostum bu kablo çok pahalı plazma ve lcd lerde var ve aynı zamanda çok pahalı bilgisayar lcd monitörlerinde var. Yani component kablodan pek de farkı yok.

sendomi

Jtagged 360 Jasper Owner
Kayıt Üyemiz
May 30, 2008
275
0
16
44
bende 2 tane var satayım sana iori kardeşim:)nasıl olsa bir.... yaramıyor:)

sendomi

Jtagged 360 Jasper Owner
Kayıt Üyemiz
May 30, 2008
275
0
16
44
valla bu kabloya uyuz oldum çok fena ama yapacak birşey yok zaten sağol kardeşim bilgiler için

roverandom

Shinigami
Kayıt Üyemiz
Eki 13, 2008
828
23
18
41
japonya
psp yı LCD HD ozelıklıgı olan tv ye baglamak ıcın hangısı daha uygun?
bu ozel HD kabloları gordum , PSP ıcınde var mı?