PS3 EMULATÖR RetroArch v1.0.0 CEX/DEX/COBRA ODE -- MAME 2003

MCPSP REKLAM ALANI

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PS3 - Retro Emulasyon kategorisinde mctuna tarafından oluşturulan RetroArch v1.0.0 CEX\/DEX\/COBRA ODE -- MAME 2003 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,824 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 51 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PS3 - Retro Emulasyon
Konu Başlığı RetroArch v1.0.0 CEX\/DEX\/COBRA ODE -- MAME 2003
Konbuyu başlatan mctuna
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan (PS63)

mctuna

PS3 - PS4 - Swicth Teknik Servis
Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
11,003
28,174
113
39
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git

Emulatör ile atari salonları günlerimize geri dönmemiz mümkün :)

Emulatörün güncellenmiş sürümünde daha önce hiç bir emulatörde çalışmayan Mortal Kombat serilerini oynayabilirsiniz, emulatöre eklenen MAME 2003 Source ile bu mümkün hale gelmiştir

Aşağıdaki linklerden makinenizin versionuna uygun olan emulatörü indirebilirsiniz

[HIDE-THANKS]CEX Version
:download:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

DEX Version
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

ODE Version
[/HIDE-THANKS]​

devilx

Xbox 360 Prof.
Kayıt Üyemiz
Ağu 31, 2008
291
17
18
37
pc forever
[video=youtube;z4viDiAqEG4]http://www.youtube.com/watch?v=z4viDiAqEG4[/video]

Moderatör tarafında düzenlendi:

alaturcamavzer

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 4, 2012
6
0
0
34
Tuna bey COBRA ODE sistemi için indirdim.. ISO Formatında 140 MB bir dosya indi.. Herhangi bir değişiklik yapmadım.. Direk COBRA ODE oyun listesine ekleyip Genextra ile tanımlaması yaptım.. Uygulama çalıştı yalnız ROMS ve BIOS dosyasını nasıl tanımlama yapıcam.. Çünkü her yolu denedim ama faydalı olmadı.. Harici HDD içine ayrıca ROMS diye bir dosya açıp NEO GEO,SNES,MAME,SEGA oyunlarını tek klasör altında topladım.. Ama Emülatör uygulaması açtığımda dosya görünmüyor.. Acaba ISO dosyasını açıp ROMS dosyasına mı atıcam yoksa farklı bir yol mu izlicem.. yardımlarınız için teşekkürler saygılar

mctuna

Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
11,003
28,174
113
39
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
Tuna bey COBRA ODE sistemi için indirdim.. ISO Formatında 140 MB bir dosya indi.. Herhangi bir değişiklik yapmadım.. Direk COBRA ODE oyun listesine ekleyip Genextra ile tanımlaması yaptım.. Uygulama çalıştı yalnız ROMS ve BIOS dosyasını nasıl tanımlama yapıcam.. Çünkü her yolu denedim ama faydalı olmadı.. Harici HDD içine ayrıca ROMS diye bir dosya açıp NEO GEO,SNES,MAME,SEGA oyunlarını tek klasör altında topladım.. Ama Emülatör uygulaması açtığımda dosya görünmüyor.. Acaba ISO dosyasını açıp ROMS dosyasına mı atıcam yoksa farklı bir yol mu izlicem.. yardımlarınız için teşekkürler saygılar
ISO dosyasının içerisine roms klasörü açınız ve oyunları roms klasörüne atınız, emulatörü çalıştırdığınız vakit oyunları otomatik olarak görecektir

Yada roms klasörünü harici hard diske atıp emulatörü çalıştırdığınızda karşınıza gelen browser ekranından roms klasörünün içerisine girip oyunları görebilirsiniz

Son düzenleme:

alaturcamavzer

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 4, 2012
6
0
0
34
ilginiz için teşekkür ederim birkaç sorum daha olacaktı..
1.ISO dosyasının içinde tam olarak nereye ROMS dosyası klasörü açmam gerekir.? PS3_GAME Klasörüne mi, USDIR Klasörünün içine mi yoksa CORES diye alt klasör içinde BORDERS,SHADERS, SRAM, SYSTEM dosyaları var içinde onun içine mi atmalıyım.. Ayrıca BIOS dosyalarını da atmam gerekli mi aynı şekilde..?
2.Emülatör oyunları Winrar formatında direk aynı şekilde atsam sorun olmaz dimi.?
3.SEGA,MAME,NEOGEO,SNES oyunlarının Winrar formatında aynı klasör içinde mi atayım yoksa ROMS dosyasının içinde ayrıca bir klasör olarak mı atayım.?
4."Yasa roms klasörünü harici hard diske atıp emulatörü çalıştırdığınızda karşınıza gelen browser ekranından roms klasörünün içerisine girip oyunları görebilirsiniz" söylemiş olduğunuz çözümü denedim ama fayda sağlamadı.. Dev_hdd0 yada farklı bir klasörde malesef ki görmedi. Acaba direk ana dizine ROMS olarak değilde farklı bir Klasör adı altında olarak mı atmam lazım.?

Son düzenleme:

mctuna

Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
11,003
28,174
113
39
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
ilginiz için teşekkür ederim birkaç sorum daha olacaktı..
1.ISO dosyasının içinde tam olarak nereye ROMS dosyası klasörü açmam gerekir.?
2.Emülatör oyunları Winrar formatında direk aynı şekilde atsam sorun olmaz dimi.?
3.SEGA,MAME,NEOGEO,SNES oyunlarının Winrar formatında aynı klasör içinde mi atayım yoksa ROMS dosyasının içinde ayrıca bir klasör olarak mı atayım.?
4."Yasa roms klasörünü harici hard diske atıp emulatörü çalıştırdığınızda karşınıza gelen browser ekranından roms klasörünün içerisine girip oyunları görebilirsiniz" söylemiş olduğunuz çözümü denedim ama fayda sağlamadı.. Dev_hdd0 yada farklı bir klasörde malesef ki görmedi. Acaba direk ana dizine ROMS olarak değilde farklı bir Klasör adı altında olarak mı atmam lazım.?
Browser ekranında sadece dev_hdd0 mı görünüyor yoksa dev_usb0'da görünüyormu ?

Eğer sadece dev_hdd0 görünüyor ise oyunları cobra ode'ye uygun olan multiman programını kullanın ve bu multiman programının file manager özelliği ile roms klasörünü dev_hdd0 ana dizine atın ve emulatör browser ekranından oyunları seçin

Oyunlarınız zip uzantılı olmalı ve bütün oyunları aynı klasöre atabilirsiniz

alaturcamavzer

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 4, 2012
6
0
0
34
dev_hdd0 ,dev_hdd1, dev_usb0, 1, 2, 3, 4, 5 gibi birçok klasör çıkıyor ama sadece Dev_hdd0 içinde save, data, game, sample gibi klasörleri görmekte diğer dosyaların içinde bir veri yok.. ISO nun içine atarak denemeye çalışcam ama hangi Klasör içine atacağımı bilmiyorum..

mctuna

Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
11,003
28,174
113
39
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
dev_hdd0 ,dev_hdd1, dev_usb0, 1, 2, 3, 4, 5 gibi birçok klasör çıkıyor ama sadece Dev_hdd0 içinde save, data, game, sample gibi klasörleri görmekte diğer dosyaların içinde bir veri yok.. ISO nun içine atarak denemeye çalışcam ama hangi Klasör içine atacağımı bilmiyorum..
Roms klasörünün içerisine oyunları at ve multiman manager ile bu roms klasörünü dev_hdd0 içine at, emulatörü çalıştır karşına gelen browser ekranından roms klasörü içerisine gir ve oyunlarını çalıştır hepsi bu kadar :)

Demekki emulatörün usbhdd desteği bulunmuyor