PS4 Türkçe YAMA Türkçe Yamalarda Yeni Dönem (OKUYUNUZ)

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PS4 Oyun Türkçe Yama kategorisinde Castellanos tarafından oluşturulan Türkçe Yamalarda Yeni Dönem (OKUYUNUZ) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 544 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 15 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PS4 Oyun Türkçe Yama
Konu Başlığı Türkçe Yamalarda Yeni Dönem (OKUYUNUZ)
Konbuyu başlatan Castellanos
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Castellanos

Castellanos

Moderator
Yönetici
Moderatör
Şub 19, 2019
224
2,765
93

Sevgili mcpsp üyeleri, yeni bir duyuru ile daha karşınızdayım. Öncelikle, herkese hayırlı ramazanlar diliyorum. Biliyorsunuz, bir konsol yaması karşılığında para, bağış ve oyun cd'si isteyen arkadaşlar yüzünden zarar görmüştüm, ama artık zarar görmek istemiyorum. Daha büyük sorunlar yaşanmaması için oyun çevirisi yapan çeviri ekiplerine ve çevirmenlere özel mesaj yolu ile bu işlerle bir alakamın olmadığını anlattım ve ayrıca önceden çıkardıkları ve bundan sonra çıkartacakları yamalar için de (ücretli yamalar hariç) izin almaya başladım. Ücretli yamalar ücretsiz paylaşılınca onların da PS4 yaması gelecek, merak etmeyin :) Yeni bir döneme geçtik ve artık hiçbir sorun yaşamak istemiyorum. Burada para ile yama satmıyorum. Bundan herhangi bir kazancım da yok. Herkes anlayarak oynasın, konsol oyuncuları yamasız kalmasın diye yama çıkartıyorum. Başka da bir amacım yok zaten. Eski nesilde böyle bir sorun yoktu mesela, istediğim yamayı port edip paylaşabiliyordum, hatta birkaç gün önce de böyle bir sorun yoktu. Yukarıda başlıca sebepleri yazdım gerçi.

Kopyala yapıştır yapıyorum, ama ben de uğraşıyorum sonuçta. Yama port ediyorum, patch dosyası hazırlıyorum, video çekiyorum, bunlar da uğraştırıcı işler. Son olarak, dileyen çeviri grupları, kendilerine ait port etmiş olduğum yamaları sitelerinde de paylaşabilirler. Bunda hiçbir sıkıntı yoktur. Böylelikle yamalar daha çok kitleye ulaşmış olur.

NOT
Şu zamana kadar açmış olduğum bütün konularda da, yama yapımında emeği geçmiş ekiplerin ve çevirmenlerin adını eksiksiz bir şekilde hem açıklama kısmında hem de emeği geçenler kısmında yazmışımdır. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın.

BİLGİLENDİRME
OYUN ÇEVİRİ EKİBİ - Kendilerine ait olan yamaları sitelerinde de paylaşacaklar.

Sitelerinde de kendi yamalarını paylaşmak isteyen Ekipler/Çevirmenler olursa, listeyi güncelleyip isimlerini konuya ekleyeceğim..

İzin vermeyen ekiplerin ise yamaları bundan sonra port edilmeyecektir.

İzin alınan ekiplerin ise mevcut ve bundan sonra çıkartacakları yamalar port edilecektir.

Cevap beklediğim çevirmen arkadaşlar var, cevap gelince onlarında ismini konuya ekleyeceğim.

İZİN ALINAN ÇEVİRİ EKİPLERİ VE ÇEVİRMENLER (izin veren, vermeyen ekiplere ve çevirmenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.)
OYUN ÇEVİRİ EKİBİ

TG YAMA EKİBİ
TECHNOGAME EKİBİ
ANIMUS ÇEVİRİ EKİBİ
ANONYMOUS ÇEVİRİ EKİBİ
PLUS ÇEVİRİ EKİBİ
APEX ÇEVİRİ EKİBİ
BAĞIMSIZ ÇEVİRİ EKİBİ (SERHAT ÇAVUNT)
OUTSIDER ONE
TANER SAYDAM
QNOOPS
LENNON54
KARAPATHIAN
BLOGKAAN
JACK SPARROWW
SINNERCLOWN
JEPALION
FREEMAN1930
FRANKCHESTEIN
KAZUMA

REASON
AJIRA
ADOL125
YAMACI17 (SERGEANTDUFFIN)
ÇEVİRİ CANAVARI

İZİN VERMEYEN EKİPLER VE ÇEVİRMENLER
U-CREW
TÜRKÇE OYUN MERKEZİ
TR GAME STUDIO
CROFTRUSTT

U- CREW EKİBİ: U-crew ekibinin en son bir sene önce RE6 yamasını port etmiştim. En son onun için izin vermişlerdi bana. 1 sene önce, artık çıkaracakları yamaları port etmememi istediler. Bende buna saygı duydum ve konuşmamızdan sonra U-CREW çatısı altında çıkardıkları hiçbir yamayı port etmedim. Yama çalışmalarında kendilerine başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

TÜRKÇE OYUN MERKEZİ: Türkçe Oyun merkezi de birkaç gün önce mesaj çekmiş. Bana değil, çok sevdiğim bir abime. İzin vermedikleri için onlarında bundan sonra yamaları port edilmeyecek. Ama Yeni nesile çıkan WOLF OLD BLOOD, THE SWAPPER, RE REVELATIONS 2 (ÇEVİRİNİN YARISI ONLARDAN ALINMIŞ) yamalarını da kaldıramayacağımı bilmelerini isterim. Bu yamaları sitelerinde paylaşmak isterlerse benimle özelden iletişime geçebilirler. Yamaları seve seve onlara da atarım. Yama çalışmalarında kendilerine başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

TR GAME STUDIO: Bu sitenin de çevirileri artık port edilmeyecektir. Yama çalışmalarında kendilerine başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

CROFTRUSTT: PC yamalarının konsola uyarlanmasını istemediler. Bu yüzden, Croftrustt ve ekibinin çıkarmış olduğu yamalar port edilmeyecektir. Yama çalışmalarında ona ve ekip arkadaşlarına başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

Son yaşanan olaylardan sonra psikolojik olarak yıprandığım için ve bir daha bu tür sorunları yaşamamak için artık sadece thisrock84 @thisrock84 burak abi ile birlikte çalışacağız. Çalışıyoruz da :) Desteğin için teşekkürler Burak abi :)

Bu zamana kadar bana yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Port işi uğraşan diğer arkadaşlara da kolaylıklar diliyorum. Herkese iyi forumlar dilerim. :)

Son düzenleme:

mad_080

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ocak 12, 2019
76
30
18
hayirlisi olsun diyelim. keske bu tur durumlara gerek kalmasa da herkes uyum icinde birbiriyle calissa daha cok yama ciksa.emeklerinize saglik.

Castellanos

Moderator
Yönetici
Moderatör
Şub 19, 2019
224
2,765
93
İzinler için bile baya uğraşmışsındır.Teşekkür ederiz.
Yukarıda da yazmıştım gerçi. Buradan da yazmayayım :)
Rica ederim :)
Mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

hayirlisi olsun diyelim. keske bu tur durumlara gerek kalmasa da herkes uyum icinde birbiriyle calissa daha cok yama ciksa.emeklerinize saglik.
Selamlar :) Ben ve burak abi elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışacağız. Böylesi bizim için daha iyi. Neler yaşadığımı kısaca yukarı da anlattım zaten. :) Yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Son düzenleme:

one41

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
May 3, 2015
47
3
8
Elinize Emeğinize Sağlık ÇOK TEŞEKKÜRLER sayenizde 45 yaşından sonra ingilizce öğrenmeme gerek kalmadan anlayarak oyun oynuyoruz. Çok SAĞOLUN..

melih2010

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 14, 2008
300
73
28
Emeğine sağlık forumdaş o kadar uğraşıyorsun emek veriyorsun çabalıyorsun üstelik ücretsiz paylaşıyorsunuz.
Engel olan çıkacakdır muhakkak meyve veren ağacı taşlarlar ata sözü gibi. Teşekkürler.

Castellanos

Moderator
Yönetici
Moderatör
Şub 19, 2019
224
2,765
93
Elinize Emeğinize Sağlık ÇOK TEŞEKKÜRLER sayenizde 45 yaşından sonra ingilizce öğrenmeme gerek kalmadan anlayarak oyun oynuyoruz. Çok SAĞOLUN..
Rica ederim :) Allah uzun ömürler versin :)
Mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Emeğine sağlık forumdaş o kadar uğraşıyorsun emek veriyorsun çabalıyorsun üstelik ücretsiz paylaşıyorsunuz.
Engel olan çıkacakdır muhakkak meyve veren ağacı taşlarlar ata sözü gibi. Teşekkürler.
Rica ederim :) Artık izin alarak yolumuza devam edeceğiz. İzin vermeyenlerin yamalarını port etmeyeceğiz artık.
İzin veren ekipler olduktan sonra hiç kimse bir şey diyemez, merak etmeyin :)