PS3 XCOM Enemy Unknown Ps3 Türkçe Yama

MCPSP REKLAM ALANI
Telefon Tamiri

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PS3 Oyunları Türkçe Yama kategorisinde barbar2 tarafından oluşturulan XCOM Enemy Unknown Ps3 Türkçe Yama başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,399 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 52 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PS3 Oyunları Türkçe Yama
Konu Başlığı XCOM Enemy Unknown Ps3 Türkçe Yama
Konbuyu başlatan barbar2
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan herofahri

barbar2

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 4, 2012
803
678
0
antarktika
[ATTACH=CONFIG]412[/ATTACH]

arkadaşlar Türkçe çeviri xcomceviriprojesi.blogspot.com a aittir ben sağdece ps3 e uyumlu hale getirdim.yapan kaynağı bilmediğimden belirtemiyorum ve şu an foto ekleyemiyorum ama yakın zamanda eklerim konuya.hatta yamayı yükleyen arkadaşlardan bana foto yollayan olursa sevinirim (konuya eklemek için).yama denendi çalışıyor ancak foto çekmeye zamanım olmadı ve ps3 şu anda xcom hastası olan bir arkadaşımda :)
yama BLES01711 sürümü için yapılmıştır fakat diğer sürümler de de çalışma ihtimali vardır
KURULUM:
öncelikle dosyanın yedeğini alın,
indirdiğiniz yama dosyasını (COALESCED_INT) PS3_GAME, USRDIR, XCOMGAME, klasöründe ki COOKEDPS3 klasörüne atın

Görevler: %100
Açıklamalar:%95
Talimat ve yardımlar: %100
Ara video alt yazılar: %100
Oyun içi asker konuşmaları: %0 (Dosya xxx dosyası olduğundan müdahele edilemiyor)

oyunun büyük kısmı Türkçedir.Denediğim kadarı ile hata yok denecek kadar az.eğer bir hata ile karşılaşırsanız konuya mesaj yazabilirsiniz

indirme linki;
İçeriği görebilmek için mesaj yazmalı ve beğenmelisiniz. Saçma sapan mesaj yazarsanız forumdan uzaklaştırılırsınız.

Son düzenleme:

ferhanANK

Forum Destekçisi
Tem 23, 2008
5,920
859
113
35
PSLAND:)
Eve geçince dener sonucu, resimleri atarım inşallah kardeş :)

Отправлено с моего SM-N9000Q через Tapatalk

ferhanANK

Forum Destekçisi
Tem 23, 2008
5,920
859
113
35
PSLAND:)
Ferhan yamayı ben denedim çalışıyor sorun yok hatta bir saat kadar da oynadım.bana sağdece foto lazım.ps3 bende değil çünkü :)
Ayipsin kardeş engec 8e kadar foto elinde olur :)

Отправлено с моего SM-N9000Q через Tapatalk

hdr72

Erişim Engelli
Ara 26, 2013
1,275
1,594
0
barbar2 emeğine sağlık dostum far cry 3ü yapabilirmisin acaba oyunçeviri pc için olanı eğer başarırsan çok seviniriz

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

barbar2

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 4, 2012
803
678
0
antarktika
barbar2 emeğine sağlık dostum far cry 3ü yapabilirmisin acaba oyunçeviri pc için olanı eğer başarırsan çok seviniriz

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

yapılabilme ihtimali olan bi oyun farcry 3.ama uğraşmak gerekiyor.ben xcom unreal le yapıldığı için yani yaması kolay yapılabildiği için yaptım.zaten yama olayına ara verdiğimi söylemiştim hatta bırakmıştım bile çünkü zamanım olmuyor ve çoğu zaman pc de değilim :)
sonuç olarak kafa yorulsa daha onlarca oyuna yama yapılabilir.keşke daha çok kişi ilgilense bu konu ile
ben uzun bir süre yama çıkarabileceğimi sanmıyorum maalesef :(
bazen göz atıyorum oyunlara en kolay yaması olabilecekler unreal motoru ile yapılanlar

biraz daha detay vermek gerekirse; galiba farcry 3 dosyası sdat dosyasıydı.
ASMO00001 programı sdat dosyasını çıkarabiliyor.daha doğrusu o dosyanın uzantısını dat yapıyor
programın pkg ismi ise; EP0001-ASMO00001_00-SDATDECRYPTOR430
ama bu program sadece ps3 e kurarak kullanıyor.
programa dosyayı çıkaracağı konumu belirtip, sonrada yapılan dat dosyasını Türkçe yama ile düzenleyip, sdat creator ile de kapıyarak yama oluşturulabilir.
sdat dil dosyaları bu şekilde düzenlenir.örnek gerekirse; max payne 3 içinde bu geçerli yanlış hatırlamıyorsam castlevania 1 ve 2 de bu şekilde yapılabilir.dediğim gibi zaman ve uğraş istiyor.bunları yazmamın sebebi belki bu oyunlara yama yapmak isteyen olursa burdan yararlanabilir :)

her oyuna farklı program ve farklı yöntemler gerekiyor.umarım açıklayıcı olmuştur :)

Son düzenleme:

The_Darkness

Erişim Engelli
Eyl 14, 2013
0
1,064
0
Siteye Git
emeğine sağlık dostum Türkçe çeviri xcomceviriprojesi.blogspot.com ait bende oradan indirip X360'a düzenlemiştim :) [MENTION=121152]barbar2[/MENTION]