PS3 WinSCP ile FTP Server Baglantisi (Kolay Ve Hizli)

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PS3 Geliştirme CFW + APPS kategorisinde glovehasan tarafından oluşturulan PS3 WinSCP ile FTP Server Baglantisi (Kolay Ve Hizli) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 53,855 kez görüntülenmiş, 153 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PS3 Geliştirme CFW + APPS
Konu Başlığı PS3 WinSCP ile FTP Server Baglantisi (Kolay Ve Hizli)
Konbuyu başlatan glovehasan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan roverandom

glovehasan

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eyl 25, 2010
898
63
0
42
Arkadaşlar anlatım resimli ya da videolu olmamasına ragmen, kolayca yapabıleceğiniz ve Pc'den Ps3'e yapılan dosya (oyun) transferi oldukça hızlı olan bir program paylaşacağım.

Bu işlemi yapabilmemiz için:

-Ethernet Kablosu (Pc ve Ps3 baglantısı için)
-WinSCP (Pc kurulum)
-Ftp Server 1.1(Ps3 kurulum)
-Usb Flash Disk ve ya Usb Hdd

ihtiyacımız var...

WınCSP ve Ftp Server download
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

DOSYALARI İNDİRDİKTEN SONRA

Rarlı dosyanın içinden çıkarttığımız ''ftpserver_11.pkg'' adlı dosyamızı Usb flash disk ya da Hard Diskimize atıyoruz. Daha sonra usb aygıtımızı bilgisayardan çıkartıp, Ps3'ümüze geçiyoruz.

PS3'DE ADIM ADIM YAPACAKLARIMIZ

-İlk önce Jailbreak ile Ps3 ümüzü açıyoruz.

-Pc ve Ps3 baglantısı için ethernet kablomuzu bağlıyoruz. (Bu baglantı Ps3 ile bilgisayarımızın internet girişlerine takılıyor)

-Bilgisayardan ''ftpserver_11.pkg'' adlı dosyayı yüklediğimiz usb cihazını Ps3 e baglıyoruz.

Daha sonra oyun kolumuzu alıp, aşağıdaki düzenlemeleri yapıyoruz.

- ''Network Settings'' e geliyoruz. Buradan ''Internet Connection Settıngs'' i seçiyoruz. Karşımıza çıkan uyarıya OK deyip geçiyoruz.

- Önümüze gelen yönlendirmelerde sırası ile ''Custom'', ''Wired Connection'', ''Auto detect'' i seçiyoruz. Bundan sonraki yönlendirmeleri değiştirmeden sadece sağ yön tuşunu kullanarak son sayfaya kadar devam ediyoruz. Son sayfaya geldiğimizde ''o'' tusuna basıp kaydediyoruz. Daha sonraki ekranda text connection yapmadan ''x'' ile çıkıyoruz.

- Geri çıktığımız sayfadaki ''Media Server Connection''u ''Enabled'' yapıyoruz.

- Şimdi System Settings'in içinde bulunan, System Information'a giriyoruz(Ps3'ünüzün Pc ile baglandıgından emin olun). Biraz bekledikten sonra özel bağlantı için IP vericek(5-10 sn kadar). Bu Ip'yi not alıyoruz.

- Ps3 ile işlemimiz bitmek üzere... IP'mizi not ettikten sonra, Game klasörü içinde bulunan ''Install Package Files'' a girip Usb aygıta attığımız ''ftpserver_11.pkg'' nin kurulumunu yapıyoruz ve daha sonra yine ''Game'' klasörü içinde oluşan FTP 1.1 Server Programını çalıştırıp, bilgisayarımıza gecıyoruz. Ps3 FTP Server acık olarak beklesin...

BİLGİSAYARA GEÇİYORUZ BAĞLANTIYA ÇOK AZ KALDI:)))

- Rar'lı dosyadan çıkan WinSCP yi bilgisayarımıza kuruyoruz. Kurulum bittikten sonra programı açıyoruz.

-Karşımıza gelen ekranda ''Host Name'' yazan yere Ps3'un bıze vermiş oldugu IP numarasını yazıyoruz. IP numarası kesinlikle aynı yazılmalıdır,yanlıs not almışsak bağlantı olmayacaktır. Onun için noktasına kadar iyice not alalım.

-IP numarasını yazdıktan sonra, yanındaki port numarasını 21 yapıyoruz. Username ve password yazan yerlere istediğinizi yazabilirsiniz. Atıyorum Username-Mehmet, Password-1... Aklınıza bir şey gelmediyse yazın bunu:)))

-''Private Key File'' yazan yere dokunmayalım boş kalsın. Hemen altındaki ''file protocol'' u da, FTP seçip LOGIN diyelim.

-Şimdi ps3 ile bağlantımız yapıldı. Çıkan ekranın solu bilgisayarımıza, sağ tarafı ise Ps3'ümüze ait sistemi göstermektedir. (Baglantı yapmadan önce ps3'e baglı Hard disk varsa çıkartın, eğer HDD varsa baglantıyı ps3 ile değil, hard disk ile yapmıs olursunuz...

-Sağ taraftaki ps3 sistemine ait dosyalarda bizim ihtiyacımız olan ''/dev_hdd0'' adlı dosyadır. Diğer dosyalar sistem dosyaları olduğu için zarar verebilirsiniz. SAKIN DİĞER DOSYALARLA UĞRAŞMAYIN!!!

- ''/dev_hdd0'' adlı dosyayı açalım, daha sonra ''game'' klasörü içine girelim.Burdan da LAUN12345 içine girelim. LAUN12345'in içine GAMEZ adında bir klasör açalım (Sag tuş-New-Directory) (New Folder Name'in altına ''GAMEZ'' yazıyoruz).

-Oluşturduğumuz GAMEZ Dosyasının içine giriyoruz(Kayıt yapılacak yer burası olacak)

_ Şimdi sol taraftaki bölümden ''my documents'' yazan yerden girip, bilgisayarınızda neredeyse ps3 oyununu bulup secıyoruz. Oyun sol taraftaki bölümde gözüktükten sonra üstüne bir kere tıklayıp, aşağıda bulunan ''f5 Copy'' butonuna tıklıyoruz ve cıkan pencerede Copy diyoruz.

-Ve sonunda oyun aktarımı başladı:))) Tebirkler!!!

- Oyun aktarım hızı çok yüksek. Benim pc ile Ps3 ayrı odalarda ve 10 metrelik ethernet kablosu kullanıyorum. Ne kadar farkeder bilmiyorum ama saniyede ortalama 20 MB ile aktarımı yapıyor.

-Ps3'unuzde Ftp server 1 yuklu ise onu kaldırıp, burada paylaşmış olduğum 1.1 sürümünü kullanın. 1'de denedim ama bağlantı sağlanamadı.

Yeni bilgisayar ve klavye yüzünden türkce karakterde sıkıntı yasıyorum.. Umarım yazım yanlışları ve karakter sorunu yüzünden çıkan hatalardan dolayı kusuruma bakmazsınız...

Youtube'da görmüş olduğum bir videodan alıntı yaptım. Denedim ve dediğim gibi jet gibi oyunlar ps3'e akıyor. Video'da çok fazla reklam olduğu için burada paylaşamıyorum. Sözlü anlatım tamamı ile bana aittir:)))

Takıldığınız yer olursa lütfen yazın, elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım...

mali76

Erişim Engelli
Haz 6, 2008
6
0
0
48
ethernet kablosunun bir ucunu pcye diğer ucunuda ps3e taktım ip adresini aldım.winscp ye girdim ama bağlantı yapılamıyor bi türlü.2. yöntem olarak ethernet kablosunun bir ucunu modeme diğerinide ps3e bağladım ve pcyide yine başka bir ethernet kablosuyla aynı modeme bağladım.bu sefer bağlantı sağladım ama hız 11 MB/sn.sizdeki gibi 20 MB değil

glovehasan

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eyl 25, 2010
898
63
0
42
İyide hocam 700 KB geçmiyor aktarımda
Erlsn adli bir uyemizin diger bir konuda paylastigi mesaji size aktaricam. Umarim sorunu giderir. Dedigim gibi en az 6-7 oyun attim ve 14 MB altina hic dusmedim.

Ersln rumuzlu uyemizin mesaji... arkadaşlar ftp hızınızı artırmak istiyorsanız ps3 ün internet kurulumunu manuel yapın orda hız seçeneklerinden 100 full dublex i seçin 9 mb / s ye filan oluyor neredeyse usb kadar eğer otomatik kurarsanız ps3 network u 1 mb/ s de kalırsınız şimdiden kolay gelsin

ethernet kablosunun bir ucunu pcye diğer ucunuda ps3e taktım ip adresini aldım.winscp ye girdim ama bağlantı yapılamıyor bi türlü.2. yöntem olarak ethernet kablosunun bir ucunu modeme diğerinide ps3e bağladım ve pcyide yine başka bir ethernet kablosuyla aynı modeme bağladım.bu sefer bağlantı sağladım ama hız 11 MB/sn.sizdeki gibi 20 MB değil
Normalde ps3 ve pc ile ethernet kablosu taktiginizda, baglantinin yapilmasi lazim. Media server connection'u enabled yaptiniz degil mi? Ps3 e yuklenen ftp server versiyonu da 1.1 olmali. Daha once versiyon 1'i kullaniyorsaniz ve winscp baglantisini ona yapmaya calistiysaniz hata verir. Bu dediklerimi yaptiginiz halde hata aldiysaniz lutfen ozel mesaj atin, size videolu anlatimini gondereyim...

Bu arada saniyede 11 mb gayet iyi gibi. Belki ethernet kablosundan kaynaklanan bir fark olabilir. Benim en dusuk 14 mb, en fazla 25 mb oldu transfer hizim...

fatihaksoy

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 12, 2009
120
18
18
Bağlantılar aynen dediğiniz gibi yaptım ama dediğim gibi 700 kb geçmedi mutlaka biyerde yanlış yapıyorum ama bulamadım

mali76

Erişim Engelli
Haz 6, 2008
6
0
0
48
tamamdır.pc ile ps3 arasında direk bağlantıyı kurdum.21 MB a ulaştım.

oscar07

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eki 2, 2010
1
0
0
kardeş bana videolu anlatım varmış elinde onu bana yollayabilirsen sevinirim bağlantı kurmayı başaramadım pc ile ps3'ü