PS3 3004a Disk Değişim Sorunu ve Kapanma.

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Play Station 3 Donanım Teknik Servis kategorisinde yusuftahirs tarafından oluşturulan 3004a Disk Değişim Sorunu ve Kapanma. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,751 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Play Station 3 Donanım Teknik Servis
Konu Başlığı 3004a Disk Değişim Sorunu ve Kapanma.
Konbuyu başlatan yusuftahirs
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yusuftahirs

yusuftahirs

Aktif Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Eki 14, 2018
137
225
43
Saçma sapan bir sorun yaşıyorum, cihazım sağlam eminim. 160 gb olan hard diski 500 gb disk ile değiştim. Çalıştı bir sorun yoktu. Sonra bu taktığım 500'lük diski PCde kullanmam icap etti. Çıkardım 160'lığı taktım yerine yine çalıştı. İşim bitince 500'lüğü yine taktım PS3'e ama çalışmıyor. Powera basıyorum 2-3 saniye çalışıyor ve elektrik tamamen çekilmiş gibi kapatıyor kendini. Denemek için 160'lığı taktım tekrar çalıştı. Sorun ne olabilir. Diskler sağlam bir problem yok.

mctuna

PS3 - PS4 - Nintendo Switch Teknik Servis
Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
11,767
42,311
113
42
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
Konsolu hard disk olmadan çalıştırın 10-15 saniye görüntünün gelmesini bekleyin, hard disk bulunumadı hatasını aldıktan sonra konsolu kapatın

Konsolunuzda sorun görünmüyor

500gb olan hdd yi konsola takın ve çalıştın eğer yine kapanırsa ve başka hdd lerde de konsol kendini kapatmıyorsa hard diskinizde bilemediğim bir problem vardır

500gb yi harici hdd olarak kullanırsınız en kötü

yusuftahirs

Aktif Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Eki 14, 2018
137
225
43
Tuna hocam teşekkürler. Onuda denedim, olmadı. Şöyle birşey yaptım 160lıkta şimdi çalışmıyor direk kapanıyor konsol. HAN Firmware'nı yükledikten sonra olmuş olabilir diye düşünüyorum bu sorun. 160lığı Windows üzerinden formatladım. Yine PS3'e taktım yine tık yok, anlamadım gitti. Dediğiniz gibi diski çıkarınca açılıyor makine, tabi hddsiz çöp :)

mctuna

Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
11,767
42,311
113
42
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
Peki siz bu diskleri pc ye bağlamadan önce sorunsuz şekilde kullanıyordunuz ne olduysa pc ye bağladıktan sonra oldu sanırım ?

Hfw konsola böyle bir zarar vermez ama en temiz yöntem yeniden daha önce pc ye takmadığınız bir hdd ile deneme yapmanız ☺

yusuftahirs

Aktif Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Eki 14, 2018
137
225
43
Tuna hocam sağolasın, başka disk yok elimde. Linux formatında biçimlendirip birde öyle deneyeceğim. Çözüm bulursam bilgilendiririm.

mctuna

Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
11,767
42,311
113
42
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
Tuna hocam sağolasın, başka disk yok elimde. Linux formatında biçimlendirip birde öyle deneyeceğim. Çözüm bulursam bilgilendiririm.
Rica ederim, dene ama format alakalı olduğunu düşünmüyorum

Ya ps3 hdd yuvasında şaşe yapıp kısa devre yapıyor yada kısa devre yapıyor ☺

Konsolu açabilirsen diş fırçası ve alkol ile hdd bağlantı noktalarını güzelce temizle belki faydası olur

yusuftahirs

Aktif Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Eki 14, 2018
137
225
43
Rica ederim, dene ama format alakalı olduğunu düşünmüyorum

Ya ps3 hdd yuvasında şaşe yapıp kısa devre yapıyor yada kısa devre yapıyor ☺

Konsolu açabilirsen diş fırçası ve alkol ile hdd bağlantı noktalarını güzelce temizle belki faydası olur
En kötü onuda denerim, bir ara yine böyle bir sorun olmuştu ama nasıl çözmüştüm hatırlamıyorum gerçekten. Teşekkür ettim Tuna abim tekrardan.

W4D3

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 19, 2017
142
29
28
Paradise
Dün görüşmüştük sizinle yusuf bey aklıma geldi bicimlenmeden once acilmiyorsa biçimlendirip takarsanız yine değişmez hddnizi pc nin hdd yuvasına takip windows kurun 2 dk yeterli geri kapatıp ps3 e takın düzeleceğini umut ediyorum sizin sorunun aynısı başıma gelmemişti ama benzer bir sorunu öyle çözmüştüm

adestim

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eki 4, 2010
309
76
28
41
Benzer sorunu daha önce defalarca yaşadım.Hdd yi başka bir makinaya takıp kurulumlarını yapın.Daha sonra hdd yi tekrar makinanıza takıp sorunsuzca kullanmaya devam edin.

yusuftahirs

Aktif Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Eki 14, 2018
137
225
43
Beyler ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Sorunu şöyle çözdüm, PS3 diskini PS4’e bağladım biçimlendirdim,dosya sistemi aynı olduğu için böyle aklıma geldi ve sorun düzeldi. Bilginize.