Greenpois0n (4.2.1 untethered) Windows - Mac OS

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde iPhone Version - Hack kategorisinde MeOMaN tarafından oluşturulan Greenpois0n (4.2.1 untethered) Windows - Mac OS başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,426 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı iPhone Version - Hack
Konu Başlığı Greenpois0n (4.2.1 untethered) Windows - Mac OS
Konbuyu başlatan MeOMaN
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bukalemuns

MeOMaN

Moderator
Moderatör
Nis 12, 2008
687
3
0

Download

:download:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

:download:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Desteklediği Cihazlar

iPod Touch 2G (all bootroms)
iPod Touch 3G
iPod Touch 4G
iPad 1G
iPhone 3Gs (all bootroms)
iPhone 4
iPhone 4 Verizon (Test Edilmedi)

Desteklediği Firmware Versiyonları

4.2.1

Notlar

Jb den önce temiz restore yapmalısınız.
Bilgisayarada internete bağlı olmalısınız işlem sırasında .
MacOSX 10.5 ve üstünü desteklemektedir. Ve VM üzerinden çalışan sisitemleri desteklememektedir.
Eğer Cydia gözükmese reboot yapmanız gerekebilir.
Activasyon Yapmamaktadır(this version of greenpois0n doesn't include a patched activation system. You'll need to activate your device using iTunes).

Anlatım

1. Cihazınız bilgisayarınıza bağlayınız.
  2. Eğer iTunes açılırsa kapatın.
  3. greenpois0n u çalıştırın.
  4. Programdaki talitmatları takip edip uygulayın.
  5. Cihazınız "verbose" boot gibi boot edilecek.
  6. Sonra bir reboot olacak bunda bir sorun yok normal bir olay.
  7. Son olarak Loader dan Cydia kurun.
1.adım : Greenpois0n ı çalıştırıyoruz.

2.adım : "Jailbreak" butonuna basıyoruz.

3.adım : Greenpois0n işlemlere hazırlanmamız için bize 5 sn süre veriyor.

4.adım : "Power(sleep)" tuşuna 3 sn boyunca basılı tutuyoruz.

5.adım : 10 sn boyunca "Power(sleep)" butonuna basılı tutmaya devam ederken ayrıca "Home" tuşuna da basılı tutuyoruz.

6.adım : 10 sn boyunca "Power(sleep)" butonundan elimizi çekip "Home" tuşuna basmaya devam ediyoruz.

7.adım : Ve Jailbreak işlemini başladı.

8.adım : Ve Jailbreak işlemini başarıyla tamamladı . Şimdi geri kalan işlemler cihazda gerçekleşecektir.

9.adım : Cihazınız açıldığında ekranında yeni bir uygulama göreceksiniz "Loader" . Şimdi bu uygulamaya giriyoruz.

Not : Konudaki resimler
tarafından hazırlanmıştır. Kendisine teşekkürü borç biliriz. Loader da su an sorun olduğu için buraya kadar anlatabiliyoruz. Loader greenpois0n sitesi açıldığında çalışmaya başlayacak o zamana kadar redsn0w 0.9.6rc8 den sadece install cydia seçeneği kullanarak kurabilirsiniz.

MAC da sorun yaşayanlar terminali açıp:
programın indiği klasöre gidiyorlar. örneğin bende Downloads klasöründe o zaman ben "cd Downloads" yazıp enter e basıyorum.
şimdi de programı çalıştırmak gerekiyor:
"sudo open greenpois0n.app" ve enter ve program çalışıyor.
Konu iPhone Yardim sitesinden Anchen Hocamdan alıntıdır.​

_efe_

TheVengefulSpartan
Kayıt Üyemiz
Ocak 30, 2009
63
0
0
benim ipod 4.nesilim var 4.2.1 şu an da buna sorunsuzca uygularsam olur dimi? ayrıca windows kullandığım için başka bir arkadaş hack bölümünde windows için olanını paylaşmış onu indirdim ben onu kullanacağım dimi? bir sorum daha olacak.şu anda burada benim bağlanabileceğim wireless yok.wireless olmadan yapabilir miyim? şimdiden teşekkürler :D

Coras

Pagani Lover
Kayıt Üyemiz
Haz 24, 2009
348
6
18
29
MeOMaN yine biz başka programlarla unlock yapabilirmiyiz iPhone'ları??

elgado

Kayıtlı Üye
ADMİN
Moderatör
FORUMSAHİBİ
Kayıt Üyemiz
May 11, 2008
556
2
18
Siteye Git
Teşekkürler MeO iki gün önce geçtim sorunsuz kullanıyorum

MeOMaN

Moderator
Moderatör
Nis 12, 2008
687
3
0
Unlock iPhone 4 için çıkmadı bu sadece jailbreak içindir

3g & 3gs
içinse Unlock sadece iPad baseband ile yapılabiliyor

Bunuda hatalarından ötürü tavsiye etmiyorum.

usonay

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 26, 2009
128
0
16
Arkadaşlar bir tane 3GS sahibi oldum. Bababm 4g alınca 3gs bana geldi. Neyse 3.1.3 versiyon vardı shsh kaydı olmadığı için 4.2.1 ile restore etmem gerekti.
Daha önce bağımlı JB falan vardı. Kullanmadığım için de pek araştırmamıştım konuyu. Bunu kullanarak normal JB yapıp kullana bilirim dimi?
Ayrıca yeni gelen 4G yide bununla sorunsuz JB yapabilirim. Deneyen arkadaşlar yada bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.
Teşekkürler

Bump: Gözümü karartık 3GS de denedim. Sorun çıkmadan JB yaptı, dfu da takılmadı açıldı.
Loader dan cydia yı da kurdum. Yüklemesini yaptı bir takılma olmada açıldı.
4G de henüz denemedim. Denediğim zaman onunda durumunu paylaşırım.

mahmutabbas

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Nis 29, 2009
35
0
0
Dostum öncelikle paylasimin icin tesekkürler. Sana sormak istedigim sorular var.

1- Suan iPhone 3G 4.1 jb kullaniyorum. 4.2.1 e gecmemi tavsiye edermisin?
2- Baseband yükseltmeden gecmek mümkün mü? Suan 5.14.02
3- Kulaklik fonksiyonlarim suan calismiyor. Örnegin gelen aramayi cevaplamiyor kapatiyor, Müzik dinlerken yada görüsme sirasinda ses acip kapatmiyor. Bu özellikler 4.2.1 jb de calisir mi?
4- Ne yaptiysam internetsiz GPS kullanamadim. JB de resmen GPS i engelleyen bi sey var ama cözemedim. GPS i internetsiz 4.2.1 de sorunsuz kullanabilecekmiyim?

Ayrica shsh kaydim var ve telefonda simlock yok.

Yardimci olursan sevinirim. Arastirmadan 4.2.1 e gecip kendime sorun acmak istemiyorum. PSP de düsünmeden update yaptigim icin aylarca oyun oynayamamistim :D

MeOMaN

Moderator
Moderatör
Nis 12, 2008
687
3
0
Merhaba ;

1 : 4.2.1 Ri tavsiye ederim yakın bir zamandada 4.3 gelcek gelmeden at bunu

2 : Eğer simlock değilse cihazın Baseband senin için önemli değil rahatça versiyon yükseltebilirsin

3: Kulaklık fonksiyonları eğer donanımsal değilse düzelmeli yok eğer düzelmesse donanım için tamire girmesi gerekebilir

4: İnternetsiz gps için tomtom gibi proğramlar kullanmalısın 4.2.1 de kullanabilirsin

mahmutabbas

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Nis 29, 2009
35
0
0
Merhaba ;

1 : 4.2.1 Ri tavsiye ederim yakın bir zamandada 4.3 gelcek gelmeden at bunu

2 : Eğer simlock değilse cihazın Baseband senin için önemli değil rahatça versiyon yükseltebilirsin

3: Kulaklık fonksiyonları eğer donanımsal değilse düzelmeli yok eğer düzelmesse donanım için tamire girmesi gerekebilir

4: İnternetsiz gps için tomtom gibi proğramlar kullanmalısın 4.2.1 de kullanabilirsin
Bilgilendirdigin icin tesekkürler dostum. En kisa zamanda 4.2.1 deyim. Cok sagol.

Bump: dostum 4.2.1 e gectim. Temiz restore yaptim ve kuruluma öyle gectim. Ama ne yaptiysam olmadi. Telefon kapaniyor ve öyle kaliyor programda da try again diyor. Her seyi denedim olmadi. Nerde hata yapiyorum acaba. iPhone 3g 4.2.1 kullaniyorum.