İnternet Radyosu Nasıl Kullanılır? [Rehber]

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Rehberler\/Yeni Başlayanlar kategorisinde emreky8 tarafından oluşturulan İnternet Radyosu Nasıl Kullanılır? [Rehber] başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,688 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Rehberler\/Yeni Başlayanlar
Konu Başlığı İnternet Radyosu Nasıl Kullanılır? [Rehber]
Konbuyu başlatan emreky8
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bLAstium

emreky8

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 25, 2008
16
0
0
Evet arkadaslar bu rehberde genelde fazla kişinin kullanmadığı internet radyosunun nasıl kullanıldığını anlatmaya çalışacağım.

NOT1: Rehberde ki anlatım ve resimlerin hepsi bana aittir.

NOT:2 Bu işlemleri yaptıktan sonra psp nizin MS sini usb veya normal bir şekilde bilgisayarınıza bağlarsanız karşınıza yeni dosylar çıkabilir.Bunlar İNTERNET RADİO nun dosyalarıdır.Sİlerseniz İNTERNET RADİO yu kullanmak için tekrar kurmanız gerekecektir.

ANLATIMA BAŞLIYORUM;

İlk adım olarak psp mizin İNTERNET RADİO sekmesine geliyoruz.Resimde görebilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Daha sonra simgeye tıklıyoruz ve internet bağlantısı ile internete baglanıyoruz.Karşımıza şu sayfa çıkacak ve oradan ADDİNG AN İNTERNET RADİO PLAYER sekmesine tıklıyoruz

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Karşımıza şöyle bir ekran çıkacak burada İNTERNET RADİO PLAYER 1 i gösteriyor.

Biraz daha aşağıya inersek İNTERNET RADİO PLAYER 2 yi görebiliriz.

Şimdi buradan isterseniz İNTERNET RADİO PLAYER 1 i isterseniz 2 yi isterseniz ikisinide indirebilirsiniz.
Ben daha gelişmiş ve radioları daha hızlı buldugu için İNTERNET RADİO PLAYER 2 yi indiriyorum isterseniz aynı işlemlerle İNTERNET RADİO PLAYER 1 i de indirebilirsiniz.

En son kaldığımız sayfayı biraz daha aşağıya indirirersek şu resmi göreceksiniz.Buradan ADD THE PLAYER TO MEMORY STİCK DUO MEDİA ya tıklayın.

Daha sonra karşınıza şu ekran çıkacak.Burada Lisans sözleşmelerini kabul etmeniz gerekiyor.

Sayfayı biraz aşağıya indirirseniz ACCEPT yazısını göreceksiniz.Ona tıklayın.

Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecek YES e tıklayın.

Dosyanın inmesini bekleyin.

Dosya indiğinde PSP nin İNTERNET RADİO bölümüne şöyle bir simge gelecek.

Aşağıda İNTERNET RADİO PLAYER e ait görüntüler vereceğim.Vereceğim 2. resimde müzik türleri var tıkladıgınızda yukarıda SCANNİNG... diye bir yazı cıkması gerek.

NOT:3 Bazı müzik türlerine tıklladığımda bulamadı.TURKİSH seceneğide bunlardan birisi ama genel olarak buluyor.

UMARIM İŞİNİZE YARAMIŞTIR...

ferhanANK

Forum Destekçisi
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Tem 23, 2008
5,919
872
113
37
PSLAND:)
Ben Rusyadayım.Mesela Rusyadayken Türk radyolarını dinleyebilirmiyiz?Yoksa sadece bulunduğumuz yerdeki radyolarımı dinleyebiliriz?Teşekkürler

emreky8

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 25, 2008
16
0
0
İnternet üzerinden olduğu için heryeri dinbleyebilirsin.Yalnız burada Pop jazz gibi secenekler var orbeğin POP a tıkladıgında POP şarkı çalan bir radyo gelıyor tamamen sansa gelıyor bu radyo TURKİSH seceneğine tıklarsan Türk rdayosu çıkar heralde ama ben denedım bulamamdı sende dene gayet güzel bir program

pofpor

Arsenal
Moderatör
Eki 7, 2008
727
2
18
Siteye Git
Maalesef Türk radyolarına girilmiyor. Ben denedim. Ama farklı müzik kanallarına girebiliyorsunuz. Bir kanalda polis telsizindeki konuşmaları dinledim ( ABD 'de bir eyalete ait polis radyosu).

emreky8

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Kas 25, 2008
16
0
0
Ben denediğim de de girilmiyodu Türk radyolarına ama İNTERNET RADİO PLAYER 1 ile denemedim belki onunla acılır diyicem ama 2 de acılmayanın 1 de acılmasıda cok zor

bLAstium

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 25, 2009
10
0
0
35
internet radio player 1 shoutcasttir. yani türkiyeden giriş kapalı shoutcaste. pspden dns ile girip shoutcastte girerseniz türk radyolarını dinleyebilirsiniz :) türk radyosu dediğim amatör shoutcast yayınları, büyük kuruluşlar değil :)