Playstation 2 Oyunlarda Donma Problemi

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PS2 Teknik Servis kategorisinde ronaldo714 tarafından oluşturulan Playstation 2 Oyunlarda Donma Problemi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,958 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PS2 Teknik Servis
Konu Başlığı Playstation 2 Oyunlarda Donma Problemi
Konbuyu başlatan ronaldo714
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ronaldo714

ronaldo714

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Mar 27, 2013
5
0
0
34
Öncelikle herkese merhaba.Playstation 2 alırken yanında 2 adet hediye oyun verildi.Bunların ikiside gayet düzgün çalışıyordu.Daha sonra kendi yazdığım oyun dvdlerini denedim ve sadece bir oyunu bir kez yaklaşık 1-1,30 saat oynayabildim.Diğer yazdığım dvd leri ya okumuyor,ya da oyun açılırken konsol donuyordu.Daha sonra,cihaz alınırken verilen oyunların birinde donma olmaya başladı,oyun açılıyor,menülerde gezilebiliyor ancak başlarken donuyor ve konsolu kitliyor.Buna rağmen verilen diğer oyunu çalıştırıyor.Sorun nedir,ne yapmamı önerirsiniz?Teşekkürler.

ferhanANK

Forum Destekçisi
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Tem 23, 2008
5,919
872
113
37
PSLAND:)
Kardeş oyunları DVD ye yazdırırken hızlı değilde yavaş hızda yazdır.Mesela 4x .Kopya oyun aldığın zamanda altı mor olmayan gmüş dvd ler kullan.

ronaldo714

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Mar 27, 2013
5
0
0
34
Yazdığım oyunları Alcohol 120 ile 4x hızında yazdırdım,kullandığım dvdlerden bir tanesi beyaz princo,diğerleri diamond R-.Konsol'u yaklaşık 5-6 saat kesintisiz kullandım,ondan olabilir mi acaba ?

ferhanANK

Forum Destekçisi
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Tem 23, 2008
5,919
872
113
37
Yazdığım oyunları Alcohol 120 ile 4x hızında yazdırdım,kullandığım dvdlerden bir tanesi beyaz princo,diğerleri diamond R-.Konsol'u yaklaşık 5-6 saat kesintisiz kullandım,ondan olabilir mi acaba ?

Kardeş konsoldan olacağını sanmam.Bizde zamanında 24 saate yakın aralıksız oynardık arkadaşlarla.Konsol banamısın demezdi.Bikaç tane daha oyun dene.eğer sorun devam ederse lens te bir sıkıntı olabilir.

ronaldo714

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Mar 27, 2013
5
0
0
34

Kardeş konsoldan olacağını sanmam.Bizde zamanında 24 saate yakın aralıksız oynardık arkadaşlarla.Konsol banamısın demezdi.Bikaç tane daha oyun dene.eğer sorun devam ederse lens te bir sıkıntı olabilir.
Kardeş dediğim gibi yazdığım oyunları açamıyorum.2 oyun var,Most wanted ve GT4.GT4 ü sorunsuz oynuyorum.Ama most wanted'ı dün oynayamadım,donma yapıyordu..Bugün açtı ama arasıra donmalar yaşıyorum ve yükleme ekranlarında hatırı sayılır bir süre bekliyorum.Ha konsoluda daha 2 gün önce aldım.

jaguars4

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 17, 2013
855
115
43
Princo ve Diamond PS2'de çalışmayabiliyor. Kaliteli DVD kullanmanı öneririm. Maxell veya Verbatim gibi ...

Faradrim

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Tem 11, 2008
511
21
18
36
DVD markasını Verbatim olarak alın yazma programı için IMGBURN kullanın.
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Burdan inidirp kurun elinizedeki dvdlerle bu program ile bir oyun yazmayı deneyin.

ronaldo714

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Mar 27, 2013
5
0
0
34
Tavsiyeler için teşekkürler.En kısa zamanda deneyip,sonuçları paylaşacağım.

Bump: Elimde bulunan bir Diamond R- ile God of War 1'i Imgburn kullanarak 1x hızında yazdırdım.Sonuç olarak,oyunu açıyor ilk bölüm oynanıyor,oyun sırasında konsoldan cd okuma sesi geliyor sürekli.İlk bölüm açıldıktan sonra herhangi bir loading ekranında(bir sonraki bölüme geçiş veya ana menüye geçiş yaparken) donma oluyor ve konsol kitleniyor.En kısa zamanda Verbatim ile deneyip,sonuçları paylaşacağım.

ferhanANK

Forum Destekçisi
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Tem 23, 2008
5,919
872
113
37
Tavsiyeler için teşekkürler.En kısa zamanda deneyip,sonuçları paylaşacağım.

Bump: Elimde bulunan bir Diamond R- ile God of War 1'i Imgburn kullanarak 1x hızında yazdırdım.Sonuç olarak,oyunu açıyor ilk bölüm oynanıyor,oyun sırasında konsoldan cd okuma sesi geliyor sürekli.İlk bölüm açıldıktan sonra herhangi bir loading ekranında(bir sonraki bölüme geçiş veya ana menüye geçiş yaparken) donma oluyor ve konsol kitleniyor.En kısa zamanda Verbatim ile deneyip,sonuçları paylaşacağım.

Kardeş GOW 1 PS2 de aynısı benmde başıma geliyordu.Orjinal oyunda sıkıntı yok.Türkiyedeyken birçok arkadaşımdan GOW 1 aldım hepside ya donuyordu yada açılmıyordu.Ama Rusya da iken aldığım kopya GOW 1 de hiçbi sorun olmuyordu.Bence dvd kalitesiyle deilgili olabilir.

ronaldo714

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Mar 27, 2013
5
0
0
34

Kardeş GOW 1 PS2 de aynısı benmde başıma geliyordu.Orjinal oyunda sıkıntı yok.Türkiyedeyken birçok arkadaşımdan GOW 1 aldım hepside ya donuyordu yada açılmıyordu.Ama Rusya da iken aldığım kopya GOW 1 de hiçbi sorun olmuyordu.Bence dvd kalitesiyle deilgili olabilir.
Sorunsuz oynadığım GT4'ün dvd si de Diamond R-.Aklıma takılan sıkıntı acaba kullandığım Dvd writer'dan kaynaklı olabilir mi ?