PS5 Yardım PS5 ortak kullanıcı.

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Playstation 5 Yardım I Soru Cevap kategorisinde A_B tarafından oluşturulan PS5 ortak kullanıcı. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 143 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Playstation 5 Yardım I Soru Cevap
Konu Başlığı PS5 ortak kullanıcı.
Konbuyu başlatan A_B
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan A_B

A_B

Forum Destekçisi
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Ağu 2, 2011
208
91
28
40
Merhaba arkadaşlar.

PS5 ortak hesap ile ilgili bir takım sorularım olacak. Rica etsem bilgi sahibi olanlar cevaplayabilir mi?

1- Farklı şehirlerde yaşayan farklı kullanıcılar, hesap paylaşımı yaparak bir oyunun maliyetini paylaşabilir mi?
2- Bu kullanıcılar, bu oyunu bir hesaptan satın aldıklarında kendi hesaplarında oynayabilirler mi yoksa satın alınan hesapta mı oynamak zorunda?
3- Bu iki ya da daha fazla oyuncu, satın alınan bir adet oyunu sanki aynı ağa bağlıymış gibi oynayabilirler mi? Örnek; "Sackboy: A Big Adventure" oyununu A hesabı ve B hesabı ortak olarak A hesabından satın aldı. Sonra bu oyunu B ile paylaştı. Başka şehirlerde iken oyunu aynı ağa bağlı gibi bir arada oynayabilirler mi?
4- Hesap paylaşan kullanıcılar farklı PSN paketlerine sahipse (A hesabı Deluxe B hesabı essential gibi) bu kullanıcılar yukarıda bahsettiğim şekilde, deluxe hesabından indirilen oyunu co-op olarak farklı noktalardan oynayabilirler mi?

PS5 ortak hesap ile ilgili şimdilik aklıma takılanlar bunlar. Konu hakkında bilgi sahibi biri açıklayabilirse sevinirim.

Herkese iyi oyunlar.

bayraktutan

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eyl 6, 2018
405
1,024
93
28
Şehirlerin önemi yok. Bir hesap ana hesap oluyor. Diğer hesap yan hesap. Ana hesaptaki oyunlar diğer hesaplarda görünüyor. Senin PS' inde arkadaşın ana hesap olacak. Onun PS 'inde ise o seni ana hesap yapacak. PSN plus ana hesaptaki kullanılır. 1 PSN almanız yeterli. Oyunları ana hesaptan indirdikten sonra kendi hesabından giriş yaparak aynı anda aynı oyunu oynayabilirsiniz. Şartlar değişti mi bilmiyorum birkaç yıl önce böyleydi PSN kardeşliği. :)

A_B

Forum Destekçisi
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Ağu 2, 2011
208
91
28
40
Selam.

Bende PSN hesabı var. Birkaç gün önce PSN hesabı olmayan kardeş bir hesap ile Rayman Legends oynamaya çalıştık. Takım kurup diğer kullanıcıyı takıma çektim ve oyuna sokmaya çalıştım. Fakat anladığım kadarıyla onda PSN hesabı olmadığı için oynayamadık. Nette biraz araştırdım, PS3'de bu hizmet kullanıcılara bedava olarak veriliyormuş. Fakat PSN Plus ile birlikte artık paralı hale gelmiş. Yani online özelliği olmayan co-op oyunları aynı ağdaymış gibi oynayabilmek için her kullanıcının PSN hesabı olması gerek diye düşünüyorum. Başka bir yolu varsa ve anlatabilrseniz sevinirim.

İyi oyunlar.