PSN'siz Trophy Yedekleme/Geri Yükleme/Silme

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PS3 Geliştirme CFW + APPS kategorisinde berkayde tarafından oluşturulan PSN'siz Trophy Yedekleme\/Geri Yükleme\/Silme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,316 kez görüntülenmiş, 42 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PS3 Geliştirme CFW + APPS
Konu Başlığı PSN'siz Trophy Yedekleme\/Geri Yükleme\/Silme
Konbuyu başlatan berkayde
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GAMEMASTER

berkayde

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Mar 23, 2010
800
16
18
Size trophylerinizi nasıl yedekleyebileceğinizi, nasıl silebileceğinizi ve nasıl geri yükleyebileceğinizi gösteren bir rehber hazırladım. Umarım bu konu işinize yarar.

Trophy Yedekleme:

1)Öncelikle yapmanız gereken şey trophylerinizin bulunduğu klasörü belirlemek.
Oyununuzun bulunduğu klasöre ve oyunun trophy dosyasını bulunduran klasöre gidin. Örneğin dev_hdd0/GAMES/oyununuzunismi/PS3_GAME/TROPDIR/NPWXXXXXX. XXXXXX oyunun sisteme yazılan trophy klasörünün ismidir. Trophy klasörünüz şurada olmalı: dev_hdd0/home/0000001/trophy/XXXXXX
2)Bu XXXXXX klasörünü harici HDD nize veya flash belleğinize ya da direk pc nize FTP yoluyla atabilirsiniz. Trophyniz yedeklenmiştir. Önemli olan kısım ise geri yükleme.

Trophy Geri Yükleme:

1)Ps3' ünüzü açın.(Trophy'leri başka birinin ps3'üne yüklerken de bu yöntemi kullanabilirsiniz.)
2)Multiman ile dev_hdd0/home/0000001/trophy klasörüne gidin.
3)XXXXXX klasörünü buraya kopyalayın. Bu işlemleri FTP ile de yapabilirsiniz.
4)Ps3 'ü önce kapayıp sonra recovery modda başlatın. Recovery moda girmeyi bilmeyenler için söylüyorum: Ps3' ün açma düğmesine basılı tutun ta ki ps3 tekrardan kapanana kadar. Sonra yine basılı tutun. Önce bir bip sesi sonra da ard arda iki bip sesi gelecek. Elinizi çekin. Kontrollerinizi usb ile bağlayıp ps tuşuna basın.
5)Rebuild database' i seçin.(4. seçenek)
6)Trophylerinizi yeniden görmenin keyfini çıkarın :) Aynı yöntemle ps3' ünüzdeki saveleri yedekleyip geri yükleyebilirsiniz. Sadece adımlardaki trophy klasörleri yerine save klasörlerine gideceksiniz.

Trophy Silme:

1)Ps3' ünüzü açın.
2)Multiman ya da FTP yoluyla trophylerinizin bulunduğu klasöre gidin.
3)XXXXXX klasörünü silin.

Not:Bu adımdan sonrasında iki seçeneğiniz var:
1)Ps3 'ü önce kapayıp sonra recovery modda başlatın. Recovery moda girmeyi bilmeyenler için söylüyorum: Ps3' ün açma düğmesine basılı tutun ta ki ps3 tekrardan kapanana kadar. Sonra yine basılı tutun. Önce bir bip sesi sonra da ard arda iki bip sesi gelecek. Elinizi çekin. Kontrollerinizi usb ile bağlayıp ps tuşuna basın.
2)Rebuild database i seçin.(4. seçenek)

Alternatif yöntem:
1)Ps3' ü hiç kapatmadan direk trophy' sini sildiğiniz oyunu çalıştırın. Trophy' nin bozuk olduğunu söyleyip trophy' yi silecektir.

Takıldığınız nokta olursa sorun çekinmeyin :)

smyleface

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Nis 21, 2011
143
149
43
38
Son derece başarılı bir anlatım.

Tebrikler ve teşekkürler.

arif02

Kayıtlı Üye
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Eki 5, 2008
1,462
5,242
113
kardeş dediğin gibi yaptım ps3 hd sine format atı tüm veriler gitti oyunlar hepsi gitti bırak torphy görme
ön çekiler de gitti :01: arpaya giderken buğdaydan olduk :la::la:

berkayde

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Mar 23, 2010
800
16
18
kardeş dediğin gibi yaptım ps3 hd sine format atı tüm veriler gitti oyunlar hepsi gitti bırak torphy görme
ön çekiler de gitti :01: arpaya giderken buğdaydan olduk :la::la:
Rebuild database yaptigina emin misin rebuild database format atmaz restore system yapmis olmayasin

arif02

Kayıtlı Üye
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Eki 5, 2008
1,462
5,242
113
5 farklı bir sistem var senin yazdığın secenek 4 Rebuild database'

tamam 4 tıkladığında oldu

berkayde

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Mar 23, 2010
800
16
18
5 farklı bir sistem var senin yazdığın secenek 4 Rebuild database'

tamam 4 tıkladığında oldu
Karistirmisim ya ama ben rebuild database demistim hatirlatsaydin keske zaten restoreye basinca uyariyo ps3 e format atmak istiyo musunuz diye ondan dolayi yapmamaliydin senin icin uzuldum konuyu yeniden duzenliyorum

Bump: Konu yeniden duzenlendi daha fazla kisi magdur olmasin.@arif02 sistemin yedegini almis miydin daha onceden?

arif02

Kayıtlı Üye
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Eki 5, 2008
1,462
5,242
113
Peki restore ps3 systeme tikladiktan sonra gelen uyariyi okudun mu
yok ingilzçe yapmıştım okumdan direk onayladım gerçi delete hd gibi gördüm dedim belkisistemi yeniden yükleyeçek oda hepsini sıfırladı sorun deyil kardeş oyunları hd yedeği vardı zaten format atmıştım hd ye
sadece oyunları tekrar yüklüyeçeğim bide yamaları