Jailbreak yapamıyorum.!

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Play Station 4 Yardım kategorisinde niksarli1979 tarafından oluşturulan Jailbreak yapamıyorum.! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 679 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Play Station 4 Yardım
Konu Başlığı Jailbreak yapamıyorum.!
Konbuyu başlatan niksarli1979
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan espiyano

niksarli1979

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 15, 2010
214
25
28
Ps4 pro 7.55 sürümdeyim. Hiç bir şekilde cihaza kırma işlemi yapamıyorum. Sürekli yetersiz hafıza uyarısı alıyorum.
Denediğim siteler ;al azif-karo-gamerhack
Hepsinde ya kapanıyor yada yetersiz hafıza döngüsüne giriyor. Düzgün bir yöntem önerisi olan var mı?

Sayqho

PS3 Moderatörümüz
Yönetici
Super Moderatör
Eki 27, 2012
4,345
11,245
113
Pro Oyun Salonu / Zonguldak
Siteye Git
Usb bellek zorunluluğu kalktı mı?
Hayır kalkmadı 9.0 için usb bellek gerekli.
Web sayfasını açıp ayarlardan çerezleri, web sitesi verilerini, geçmişi silip tekrar kırma işlemini deneyin. 7.55 şuan ne durumda bilemiyorum, eski hali gibiyse zaten kırma işlemi baya uğraştırıyordu.

bayraktutan

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eyl 6, 2018
405
1,027
93
28
7.55 düzelecek gibi değil, en kötü sürüm. Hemen 9.00 a geçmelisin. USB sorun değil, bir tane USB uzatma kablosu al. Tak çıkar yapa yapa PS4'ün soketi bozulmasın. Dark USB uzatma kabloları kaliteli oluyor.

niksarli1979

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 15, 2010
214
25
28
Peki kırma işlemi yaparken İnternete bağlanıp önbellek yapıp daha sonra offline kırıyoruz, cihazı kapatınca kırma işlemi için tekrar interneti açmak gerekiyor mu?

niksarli1979

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 15, 2010
214
25
28
İlgin için teşekkür ederim. Geçiş yapıyorum. 1 saat kırma işlemi için uğraşmaktan sıkıldım. Keşke 5.05ten yükseltme yapmasaydım.

captaintommix

Aktif Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ocak 2, 2022
140
117
43
İlgin için teşekkür ederim. Geçiş yapıyorum. 1 saat kırma işlemi için uğraşmaktan sıkıldım. Keşke 5.05ten yükseltme yapmasaydım.
Merak etmeyin 9.00 sürüme geçince ne 5.05 sürümü ararsınız ne de kötü olan 7.55 sürümü zaten ondan bahsetmeye bile gerek yok.
9.00 en son çıkan en fazla 50 oyunda backport gerektirir onun haricinde diğer paylaşılan binlerce oyunu backport'suz direk çalıştırır.
Ama 5.05 ise tam tersi yüzlerce oyun için backport gerektirir ve bazı oyunlarda backport bile yapılamıyor. O yüzden 9.00 sürüme bugüne kadar neden geçmemişim diyeceğinizi düşünüyorum. Tabi bunda USB ile 10-15 saniyelik bir kırma işlemi var o da çok basit bu 10-15 saniye zaten şöyle

Detaylı Anlatım:
Kırma menüsüne 5.05 te olduğu gibi girip bu sefer ondan farklı olarak,
- 9.00 goldhen düğmesine basılacak
- Yaklaşık 10 saniye içinde ekrana şu uyarı gelir;
"USB takın ve ekranın sol üst köşesinde (pop-up) bildirim şeklinde bir uyarı çıkınca OK düğmesine basın ve Jailbreak olunca USB'yi çıkartın"
yazısı çıkar. Ben buraya rahat anlayın diye bu uyarının Türkçesini yazdım ama ekranınızda bu uyarının İngilizcesini göreceksiniz.
- Üstte yazdığım gibi popup bildirim çıkınca yani ekranın sol üstünde "Bu USB depolama cihazının dosya sistemi desteklenmiyor" uyarısı çıkınca OK tuşuna basılır yani sadece gamepad X tuşuna basılır ve kırma gerçekleşir ekranda sol üst köşede yine goldhen kırması yapıldığına dair bildirim çıkar.

Detaylı yazdım ama zor değil yada kafan karışmasın çünkü çok basit toplam 15 saniyelik ve çoğu da beklemeyle geçen bir işlemdir.

Az detaylı kısa hali böyle;
- Kırma web menüsünden 9.00 goldhen kırma düğmesine bas
- 10 saniye bekleyip şimdi usb takın uyarısı çıkınca usb tak ve bekle
- Yaklaşık 5 saniye içinde bu usb tanınmadı benzeri uyarı çıkınca OK yani gamepad X tuşuna bas.
- Hayırlı olsun kırma işlemi bitti ve ekranda goldhen kırma gerçekleşti bildirimi de çıkmıştır. Hepsi bu kadar.

Tabi önemli bir hatırlatma. Önce bir USB bellek gerekli ve içine kırma dosyasını kendi özel programı ile atman gerekir. O işlemi de forumda nasıl yapılacağını bulabilirsin. Ayrıca başka işlemde kullanmayacağın kıyıda kenarda bekleyen küçük boyutlu basit bir USB flash bellek kullanabilirsin.
Eğer elinde tek bir USB var ise bunu sadece kırma işlemi için feda etmek istemem dersen aynı USB 'yi kullanarak hem kırma hem de bu USB belleği normal bilgisayarda da kullanma için ekstra ayrı bir işlem gerekiyor. Bunları artık kendin araştırmalısın. Kolay gelsin.

Son düzenleme: