PS3 EMULATÖR PSP2PS3 Rehber (PSP ISO, CSO Oyunlarını PS3 Formatına Çevirme) Resimli Anlatım %100

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PS3 - PSP Emulasyon kategorisinde byercanx tarafından oluşturulan PSP2PS3 Rehber (PSP ISO, CSO Oyunlarını PS3 Formatına Çevirme) Resimli Anlatım %100 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,258 kez görüntülenmiş, 51 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PS3 - PSP Emulasyon
Konu Başlığı PSP2PS3 Rehber (PSP ISO, CSO Oyunlarını PS3 Formatına Çevirme) Resimli Anlatım %100
Konbuyu başlatan byercanx
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan roverandom

byercanx

Forum Destekçisi
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Kas 28, 2011
2,889
249
83
38
Örnek tanıtım video'su.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Evet arkadaşlar bugun size PSP oyunlarımızı nasıl PS3 üzerinde oynayabiliriz. Bunu basit bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Öncelikle ISO, CSO formatındaki oyunlarımızı Convert ederek gerekli paket dosyasını oluşturacağız.

İşlemlere başlamadan önce elimizin altında bulunması gerekenler ;

Birinci Adım

Yukarda indirmiş olduğumuz paketi masaüstünde bir yere klasör olarak ayıklıyoruz.

Örnek görüntü yukarıdaki gibi olmalı.

İkinci Adım

Dönüştürme işlemini yapacağımız oyuna ait ISO dosyasını ana dizine yukarıda gördüğümüz şekilde atıyoruz. Ayrıca ISO dosyasının adını oyunun ID numarası olarak değiştiriyoruz. Oyunun ID numarasını varsayılan (sallama) olarak atama yanlış bir seçimdir. Bu yüzden oyuna ait ID numarası neyse onu aynen girmeliyiz. Örnek görüntüye tamamen uyalım.

Üçüncü Adım

Şimdi daire içindeki 1b. ISO2EBOOT.bat ******'ine iki kere tıklıyoruz.

Karşımıza yukarıdaki gibi bir ekran sizi karşılamalı, buraya oyunumuza ait ID numarasını girmeliyiz.

ÖRN : ULES01164

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi yazarak enter tuşuna basıyoruz ve ardından çıkan soruya yazılımında önerdiği gibi EBOOT.PBP yazıyoruz.

ÖNEMLİ NOT : Burdaki soruya normalde Y sıkıştırmak istiyormusunuz diye soruyor. Ama bazı oyunlarda problem çıkarabilir. Duruma göre hareket edersiniz. Biz Y diyerek devam ediyoruz ve işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.

Yukarıdaki soruya N diyerek devam ediyoruz. Oyunumuz hazırlanıyor...

Şimdi oyun hazırlandıktan sonra bir Lisans kutusu çıkıyor. Normalde otomatik kendi lisanslar bazen yapmıyor ozaman siz resimdekini yapın sırasıyla.

Şimdi bu açılan konsola tekrar oyunumuzun ID'sini yazıyoruz ve işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.

ÖRN ULES01164

SONUÇ BU ŞEKİLDE BİTERSE ARTIK OYUNUMUZ HAZIR.

Artık oluşan PKG oyunumuzu Install Packages Files aracılığıyla kurabilir ve PS3 üzerinde sorunsuz bir şekilde oynayabiliriz.

NOT : Bu rehber Scene methodur daha zahmetsiz versiyonuda bulunmaktadır. Ama oyunların birçoğunda sorun yaratmaktadır.

İPUCU : Convert ediceğiniz. Oyunun ISO dosyasını tools klasörü içerisinde bulunan UMD gen ile açarak UPDATE dosyasını silerseniz. Convert sırasında hata veren oyunları sorunsuz çevirebilirsiniz. Testlerimde 30-40 oyun denedim hepsi sorunsuz çalışmakta.

Yine Paket içerisinde bulunan CSO2ISO CSO oyunlarımızı ISO formatına çevirir.

İyi Forumlar...

gungrave

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eki 27, 2012
121
0
0
en sonunda bide sağlam bir rehber oluştuursan daha iyi olur

ferhanANK

Forum Destekçisi
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Tem 23, 2008
5,919
872
113
37
PSLAND:)
Ercan abi oyunlar iso seklindemi olack yoksa aynen ps2 oyunlarini yaptigimiz gibimi olacak:)Tesekkurler saygilar sevgiler:)

Отправлено с моего GT-N7100 через Tapatalk

byercanx

Forum Destekçisi
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Kas 28, 2011
2,889
249
83
38
Ercan abi oyunlar iso seklindemi olack yoksa aynen ps2 oyunlarini yaptigimiz gibimi olacak:)Tesekkurler saygilar sevgiler:)

Отправлено с моего GT-N7100 через Tapatalk
Şu an PKG yakın zamanda çıkacak manager programı ile PS3 oyunları gibi olucak @ferhanANK

nss

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
May 10, 2010
2,372
154
83
ahh ahh dur cddeki psp oyunlarımı çıkarıyım:D

portagas

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eki 30, 2011
471
1,627
93
29
Ben bir kaç psp oyun çevirdim ama görüntü hiç iyi değil yapabileceğimiz bir ayar var mı acaba ps2 oyunlarındaki pürüzsüzleştirme gibi?

tosunpasha26

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
May 28, 2009
120
1
0
Bunlar güzel gelişmeler. Ps3 ler artık tam anlamıyla oyun makinası oluyor desenize:)