PS4 Yardım Resident Evil 4 RE Separate Ways DLC Dil Dosyaları Nerede ?

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Play Station 4 Yardım kategorisinde popoye tarafından oluşturulan Resident Evil 4 RE Separate Ways DLC Dil Dosyaları Nerede ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 724 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Play Station 4 Yardım
Konu Başlığı Resident Evil 4 RE Separate Ways DLC Dil Dosyaları Nerede ?
Konbuyu başlatan popoye
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ra65zan

popoye

Yeni Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ağu 3, 2023
17
6
3
Başlıkta belirttiğim üzere dil dosyaları nerede bulunuyor ve hangi program ile dosyayı değiştirip kapatabilirim?

Kimse elini atmıyor elini atanda işten güçten çok fazla ilgilenemiyor kaç gün geçti pc yaması bile çıkmadı.

Şimdiden cevaplarınız teşekkürler.

ra65zan

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eyl 24, 2010
67
72
18
Oyunun zaten 2 tane dosyası var re_chunk000.pak ve re_chunk001.pak dil dosyaları re_chunk000.pak da bulunuyor. Pak dosyasını çıkarabilmen için .list dosyasına ihtiyacın var. İnt biraz araştırma ile çok rahat bulabilirsiniz. Ben hangar cevirinin yamasini yaptım ama oyunun 1.10 güncelleme dosyasına port ettiğim ve sabit bir internetim olmadığı için maalesef paylaşmıyorum. Biraz araştırın yapamazsaniz birkaç gün bekleyin sixth sense çevirisi çıkınca port edilir.

popoye

Yeni Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ağu 3, 2023
17
6
3
Oyunun zaten 2 tane dosyası var re_chunk000.pak ve re_chunk001.pak dil dosyaları re_chunk000.pak da bulunuyor. Pak dosyasını çıkarabilmen için .list dosyasına ihtiyacın var. İnt biraz araştırma ile çok rahat bulabilirsiniz. Ben hangar cevirinin yamasini yaptım ama oyunun 1.10 güncelleme dosyasına port ettiğim ve sabit bir internetim olmadığı için maalesef paylaşmıyorum. Biraz araştırın yapamazsaniz birkaç gün bekleyin sixth sense çevirisi çıkınca port edilir.
Geri dönüşünüz için teşekkürler.

Hepsi halihazırda zaten bende var sorun şu. PS4 teki re_chunk000.pak dosyası mı yoksa Pc deki mi ? Aynı şekilde Ps4 deki .list dosyası mı yoksa Pc deki mi ?

Ek olarak bütün bu işlemleri yaptığınızda finalde ''re_chunk_000.pak.patch_007.pak'' 8mb lik bir dosyayı elde edersiniz.

Orbis ile de 1.10 versiyona ekleyip pkg formatına getirirsiniz.

8GB lik dosyayı istemiyorum 8mb lik çevirdiğiniz dosyayı ''re_chunk_000.pak.patch_007.pak'' upload edip özelden iletirseniz sevirim çünkü yama zaten burada.

Mod sebebi ile AFR kullandığımdan inject etmek benim için çok kolay.
Mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Ek olarak PC de bile reframework olmadan çalışmayan bir dosyayı ps4'e nasıl çevirdiniz acaba?

Çeviri sırasında onu bypass etmek istediğimde RE-PAK hata veriyor.

Bu dediğiniz doğru ise eğer sadece Türkçe Yama için değil bütün RE Engine kullanan oyunlar için ps4 te kullanılabilen mod sayısının haddi hesabı olmaz.

Son düzenleme:

ra65zan

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eyl 24, 2010
67
72
18
Tr yama işini yapmıyorum onu grupta yapan arkadaşlar var onlar port edince paylaşır zaten. O yüzden port ettiğim dosyayı maalesef gönderemem. Oyun modlama çok ayrı ve bilgi gerektiren bir konu. Tr yamaya geri dönersek, çeviri grupları oyunu çevirirken gerekli dosyaları paylaşılan dosyaya exe halinde ya da mod managerin okuyacağı şekilde paylaşılan dosyaya koyuyor zaten. örnek olarak size DM den ekran görüntüsü atarım. Tek sorun bazı oyunların PC ve PS4 Dosya sistemi farklı olabiliyor onları açmak içinde elinizde gerekli toolun olması lazım ama bu RE4 Remake için geçerli değil çünkü mevcut tool hem pc hem ps4 dosyalarını unpack ve repack yapabiliyor yani elinizde çeviri dosyaları varsa onu RE-PAK ile kolayca geri paketleyebilirsiniz.

Ayrıca bu oyun çevirisi olmayan bir oyun değil daha önce nasıl port edildiyse aynı şekilde DLC de port edilebilir. Eğer siz pak dosyası içinden dlc dosyalarını çıkarmak istiyorsanız dediğim gibi .list dosyasına ihtiyacınız var

Son düzenleme:

popoye

Yeni Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ağu 3, 2023
17
6
3
Tr yama işini yapmıyorum onu grupta yapan arkadaşlar var onlar port edince paylaşır zaten. O yüzden port ettiğim dosyayı maalesef gönderemem. Oyun modlama çok ayrı ve bilgi gerektiren bir konu. Tr yamaya geri dönersek, çeviri grupları oyunu çevirirken gerekli dosyaları paylaşılan dosyaya exe halinde ya da mod managerin okuyacağı şekilde paylaşılan dosyaya koyuyor zaten. örnek olarak size DM den ekran görüntüsü atarım. Tek sorun bazı oyunların PC ve PS4 Dosya sistemi farklı olabiliyor onları açmak içinde elinizde gerekli toolun olması lazım ama bu RE4 Remake için geçerli değil çünkü mevcut tool hem pc hem ps4 dosyalarını unpack ve repack yapabiliyor yani elinizde çeviri dosyaları varsa onu RE-PAK ile kolayca geri paketleyebilirsiniz.

Ayrıca bu oyun çevirisi olmayan bir oyun değil daha önce nasıl port edildiyse aynı şekilde DLC de port edilebilir. Eğer siz pak dosyası içinden dlc dosyalarını çıkarmak istiyorsanız dediğim gibi .list dosyasına ihtiyacınız var
Yalan söylemenin ne gereği vardı şimdi hocam ? Ne güzel heyecanlanmıştım reframework bir şekilde çalışıyor diye.

İlk mesajda hangar çevirinin yamasını yaptığını söylemiştiniz ama ekran görüntüsünde sixt sense'in eski pc yamasının ekran görüntüsü var ve çevrilmiş pak dosyası bile yok ortada ? :D :D

Pak dosyasını ftp ile çekip atman 2 dakikanı alırdı AFR kullanmasan dahi ortalama 14 mb lik bir dosya olucaktı. Atamazsın çünkü elinde hangar'ın çevirdiğini söylediğin yaması hiçbir zaman olmadı!

Reframework gerektiren ve ona bağlı olan bir natives klasöründeki herhangi bir dosyayı RE-PAK ile ps4 için çe-vi-re-mez-sin!

Oyun modu (silah skini,karakter kiyafeti vs) yapımı ile dil yamasının yapımcı tarafından yapımı farklı olsa da son aşamada PS4 için RE-PAK kullanıldığında bütün işlemler aynı hiç bir fark yok.

Tabi bazı port yapan bu işe gönlünü vermiş arkadaşlar küçük düzelme ile Playstation 4 yazar sitenin adını kendi portu olduğuna dair adını yazar oraya girmiyorum onlara saygım büyük çünkü bütün oyunlar için emek harcıyorlar ben ise sadece RE oyunları ile ilgileniyorum yanlış anlamasınlar lütfen.

Burada da bilginiz yok anlaşılan. Aynı şekilde ps4 için .list dosyası çıkmadı ve pc için çıkan .list dosyası ps4 için çalışmıyor.

Her neyse size bol kendinizi kandırmalı günler dilerim. Bundan sonrasını konuya daha fazla bilgi almak isteyenler için yazıyorum.

Dediğim gibi gönderilen bana eski bir yamanın görüntüsü bu ve güncel değil ve 1.4 versiyona ait zaten pc yamasını kendim için portlamıştım uzun zaman önce aynı zamanda bugün test amaçlı hırvatça versiyonu da son çıkan yama olmayınca denemiştim dosyalarımda sorun mu var diye çünkü kısa süre önce formatlamıştım pc yi.

Elimde açmak içinde kapatmak içinde tool var fakat re_chunk000.pak dosyasını pc mi yoksa ps4 mü ve hangi .pak veya .list uzantısı diye kararsız kalmıştım.

Hiç dosya açıp bakmak gibi bir derdim olmadı bu zamanada kadar ve pc modlarını bulup PS4 e çeviriyordum.

Şimdi kontrol ettiğimde PS4 ün buna kapalı ve PC den yapılacağını gördüm eğer sıfırdan kendim çevirmiş olsaydım bunu kullanacakmışım.

İşte bu dosyayı pc versiyonunu açmak için .list dosyasına ihtiyaç var.

Aynı şekilde bilmeyenler arkadaşlar için CUSA kodunuz yada update sürümünüz ne olursa olsun düşük olmadığı taktirde update versiyonunuz gidipte 1.10 versiyon için türkçe çıkan 1.04 yamasını portlayıp ya da portlanmış .pak dosyasını ister AFR ile isterseniz .pak dosyasını kullandığınız yada kullanmak istediğiniz update dosyasına rahatlıkla gömebilirsiniz.

Bu bütün RE Engine Moturu kullanan Resident Evil Oyunlarının hepsinde geçerlidir.

Pc modlarının bazılarının hatta çoğunun PS4 sürümdeki RE oyunlarında çalışmamasının hata vermesinin sebebinin başlıca nedeni Reframework tür. Aslında bu modlar reframework olmasa aynı şekilde pc de dahi çalışmaz bu eklenti sayensinde bazende pc nin desteklediği poligon sayısı ya da ona benzer şeyler sayesinde çalışır.

Aklınızda bulunsun reframework bulunan yada ihtiyaç duyan bir modu yada metin dosyasını RE-PAK ile çeviremezsiniz mutlak bir yerde hata ile karşılaşırsınız.

[ATTACH]2134[/ATTACH]

ra65zan

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eyl 24, 2010
67
72
18
O çeviri dosyalarını ''Örnek'' olarak attım. Hangar çevirisi de aynı dosyalara sahip. kimseye birşey kanıtlamak zorunda değilim. Beni yalancılıkla suçlamanız hiç iyi değil. 2010 dan beri bu siteye üyeyim. Kesin bilgim olmayan hiç bir konu hakkında bir yorum yapmadım. Dediğim gibi ben tr yama işi yapmıyorum. Yapmış olsaydım şimdi sizin bu konuyu açmanıza bile gerek kalmadan yamayı paylaşmıştım. Sadece çevirisi olmayan oyunları kendimce ''Bana özel'' olarak ps4 port ediyorum. Örneğin AC Mirage da port ettim ama paylaşmıyorum çünkü gerek yok arkadaşlar birkaç güne port eder zaten. Oyun modlama konusunda az çok bilgiye sahibim ama hiç bir zaman re4 ya da diğer oyunlar için yapılan en ufak bir modu kullanma ihtiyacım olmadı. .list dosyasını olduğu gibi kullanmaya çalışırsanız çıkaramazsınız tabi ki. Neyse hocam dediğiniz gibi konuyu uzatmanın anlamı yok. İyi Günler.

popoye

Yeni Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ağu 3, 2023
17
6
3
O çeviri dosyalarını ''Örnek'' olarak attım. Hangar çevirisi de aynı dosyalara sahip. kimseye birşey kanıtlamak zorunda değilim. Beni yalancılıkla suçlamanız hiç iyi değil. 2010 dan beri bu siteye üyeyim. Kesin bilgim olmayan hiç bir konu hakkında bir yorum yapmadım. Dediğim gibi ben tr yama işi yapmıyorum. Yapmış olsaydım şimdi sizin bu konuyu açmanıza bile gerek kalmadan yamayı paylaşmıştım. Sadece çevirisi olmayan oyunları kendimce ''Bana özel'' olarak ps4 port ediyorum. Örneğin AC Mirage da port ettim ama paylaşmıyorum çünkü gerek yok arkadaşlar birkaç güne port eder zaten. Oyun modlama konusunda az çok bilgiye sahibim ama hiç bir zaman re4 ya da diğer oyunlar için yapılan en ufak bir modu kullanma ihtiyacım olmadı. .list dosyasını olduğu gibi kullanmaya çalışırsanız çıkaramazsınız tabi ki. Neyse hocam dediğiniz gibi konuyu uzatmanın anlamı yok. İyi Günler.
Hahaha öyle mi ? .list dosyasını kullanılmıyor PS4 ile RE-PAK işleminde :D (Şuan RE4 RE için)

PS4 için .list dosyası yok PC de mevcut o dosyalar ve pc de işlem yaparsın PS4 ü etkilemez.

En başında dosyayı çıkartmayı istediğimde Hangar'ın çevirisini PS4 için kullandığınızı söylediğiniz an nasıl bypass ettiğinizi sordum reframework'u ve artık ilgilenmedim dil dosyasıyla farkettiyseniz.

Hangar 1.10 versiyon çevirisini kullandım diyip örnek olarak 6 ay önce çıkmış Sixt Sense nin 1.04 yaması indirip ekran görüntüsü atmak biraz tuhaf.

İkisi aynı şeye sahip değil en başından Hangar reframework kullanıyor ve çevirisine ek olarak dlc yide kapsadığını iddaa ediyor.

Benim istediğim ise zaten en başından dlc oyunun dosyasıydı ana oyunun değildi. Sixt Sense 1.04 yamasında sadece ana hikayeye sahip bu versiyonda.

Ortada oluşturulmuş .pak uzantılı dosya dahi yok üstelik. Neyin örneği anlamışta değilim.

Bu arada ne modu ve hangi oyunlara yapıyorsunuz ? Rica etsem modlarınızı görebilir miyiz ? Mod yapıyorsanız paylaşmışsınızdır elbet Nexus benzeri yerlerde kullanıcı isminiz nedir? Tanıyorumdur belki sizi konuşmuşluğumuz geçmişimiz vardır?

Bir çok yerli yabancı mod yapan arkadaşlarla konuşmuşluğum var.

Yoksa bu modlar yine ''Bana özel'' şeklinde mi ? :D

Zaten ilk başta üyelik tarihine aldanıp kaale aldım da fakat ne ortada .pak dosyası var onu da geç görüntüsü bile yok :D

Unutmayalım ki iddaa sahibi iddaasını kanıtlamakla mükelleftir.

Küçük bir hatırlatma en ufak RE-PAK kullanmış olsaydınız finalde size ''re_chunk_000.pak.patch_007.pak'' adlı bir dosya değil ''re_chunk_000.pak.patch_001.pak'' ve ''re_chunk_000.pak.patch_002.pak'' adlı 2 tane dosya çıkardı.

Eğer RE4 için .list dosyası olmuş olsa idi PS4 versiyonda o zaman ''re_chunk_000.pak.patch_001.pak'' adlı tek dosya çıkardı.

Bütün bunlar eldeki son .pak dosyasına bakılıp üzerine +1 ekleyerek yama ilave edilir.

Hangar çevirinin yaması da 1.10 indirip ps4 e çevirdiğini söylediğiniz 8MB boyutunda değildi .pak dosyası iki türlüde size tabiri caizse yem attım zaten tastiklediniz yalanınızı.

İşin en komik kısmı ise yamanın PC de crash verdiği ve çoğu kişi tarafından kullanılmadığının söylenmesi.

Asıl çalışması gereken PC de bile doğru düzgün çalışmayan bir şeyi PS4 e portlayıp üstüne üstlük reframework'u RE-PAK ile bypass etmek büyük yetenek :D

Reframework isteyen bir dil yaması RE-PAK haricinde Port işine iyice sıkı sıkı sarılmış biri tarafından başka bir Pak Paketleyicisi ile çevrilebilir mi ?

Olabilir hatta yapılıyordur. Çalışacağı şekilde dosyayı tekrardan düzenleyip bir şekilde paketleyip çalıştırabilir. Ama gidipte daha en başında hata veren orijinal hali bile hatalı olan yamaya birşey yapabilir mi ? Hiç sanmıyorum. Yaparsa da helal olsun diyorum!

Ben haklı olmayı seven bir insanda değilim. Bu kadar söze rağmen ''Bana özel'' diyip MİT havasına girip sanki devlet sırrı korurcasına cümleler kurmak yerine şunu beklerdim bak sen bana bunu bunu dedin ama al kardeş ekran görüntüsü çatır çatır türkçe yamalı 1.10 da dlc de oynuyorum diye belli edicek 1 tane görüntü.

Bende özrümü dileyeyim ve en önemlisi bunun başka şekillerde çevrilebileceğini öğreneyim kısa günün bana karı olsun.

E tabi ortada Hangar'ın 1.10 dlc yaması olmayınca gösterecek birşey de olmuyor.

Lütfen konumu daha fazla yalanlarınla kirletme ve en önemlisi bunu okuyup en ufak bilgi almak isteyen insanları yanlış yönlendirerek etkileme.

Siz Kıdemli rütbeli vatanı kurtarmış çoook eski üye olarak kendi kendinize ''Bana Özel'' şeklinde bir kenarda anlatın yalanlarınızı teşekkürler.

ra65zan

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eyl 24, 2010
67
72
18
Sorularınıza tek tek cevap verecek olursam.
RE-PAK işleminde .list dosyası kullandığımı söylemedim. RE-PAK için sadece oyunun 2 ana dosyasına ihtiyaç var.
.list dosyasında değişiklik ile PS4 dosyaları için de kullanılabilir.
Hangarın çevirisinin diğer gruplardan farklı olduğunu biliyorum. Bende önce RE-PAK ile denedim ama hata verince çeviri dosyalarını kontrol ettim ve sorunu çözdüm.
Ayrıca hangarın 1.10 sürümü diye birsey yok ben oyunun 1.10 sürümüne port ettiğimi söyledim. Hangarın ve sixth sense çeviri dosyalarına bakarsanız ikisinin de aynı olduğunu görürsünüz sadece hangar grubu çeviri dosyalarının içeriğini şifrelemiş.
Birkaç gün sonra sixth sense de çeviriyi tamamlayıp yayınlayacak reframework olmadan PS4 port edilmeyecek mi yani. reframework PC dosyası PS4 ile herhangi bir alakası yok.
.list dosyasında tanımlanan dosyaların tamamınını PS4 ile de çıkarabilirsiniz ama .list dosyasında değişiklik yapmanız lazım.
DLC dosyalarını _AnotherOrder/Message/ yolundan bulabilirsiniz. PC ve PS4 aynı yolu kullanıyor.
Pak dosyasını göndermeyeceğimi zaten size söyledim.
Ben mod yapıyorum falan demedim modlama konusunda az çok bilgiye sahibim ama yapılan hiç bir oyunun modunu kullanmadım dedim. sadece ps4 portu olmayan yamaları ''Bana Özel'' olarak port ediyorum. Her şeyi yanlış anladığınız gibi bunu da yanlış anlamışsınız.
Daha önce de söylediğim gibi hiç kimseye birşey kanıtlamak zorunda değilim. konuyu açarken bir soru sordunuz bende ona cevap verdim. hepsi bu.
Ben size oluşturduğum yama hakkında herhangi bir dosya bilgisi vermedim. Sadece Oyunu 1.10 update dosyasına port ettğimi söyledim.
Dediğiniz şeyleri zaten AFR kullanarak yamayı kontrol etmek için uyguluyorum. siz kendi kendinize birşeyler söylüyorsunuz.
Yamanın PC de çalışıp çalışmadığı beni ilgilendirmiyor çeviri dosyası var mı? var. Başka da birseye gerek yok.
O görüntüyü paylaşacağım zaman da inanmayacağınızı bildiğim için paylaşmıyorum. Paylaşsam bile tek bir görüntüden çevirinin hangara ait olduğunu nasıl anlayacaksınız. Bilmek istediğiniz DLC nin çevirilip çevirilmeyeceği ise yukarıda DLC nin yolunu söyledim. PS4 dosyalarını ''PC'' .list dosyası ile çıkarmayı başarabilirseniz bakabilirsiniz.
Bu tartışmanın sonu yok.
Lütfen forumu daha fazla kirletmeyelim.
İyi Günler