PS4 PKG OYUN indirilen oyunlar neden 2 katmanlı sıkıştırma uygulanıyor?

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PS4 PKG Oyun İndir kategorisinde mcaglarr tarafından oluşturulan indirilen oyunlar neden 2 katmanlı sıkıştırma uygulanıyor? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 347 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PS4 PKG Oyun İndir
Konu Başlığı indirilen oyunlar neden 2 katmanlı sıkıştırma uygulanıyor?
Konbuyu başlatan mcaglarr
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mustafamorgan

mcaglarr

Yeni Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ocak 31, 2023
24
3
3
öncelikle emeği geçen butun arkadaslara teşekkür ederim.merak ettiğim bir koyunu sormak istiyorum oyunları indiriyoruz rardan çıkartıyorum diskten diske hem rar hem tampon bellekten dosya aktarımı baya suruyor tekrar rar uzantısı çıkıyor karsıma onu tekar çıkar tamamlanması baya suruyor buda gercekten çift katmanlı sıkıştırma baya zaman alıyor.oyunları tek katmanlı sıkıtırma ıle yuklense daha pratik olmazmı acaba

hako

Legendary
Yönetici
Forum Admini
Tem 13, 2008
7,918
10,770
113
Buna daha önce de birkaç kez cevap verdim. Oyunların orijinalleri küçük rar paketler halinde scene gruplar tarafından paylaşılır. Bunların rar boyutları maximum 500 mb dır. Ben bu küçük partları 2 GB olarak paketliyorum ve upload ediyorum.

Şimdi diyeceksin ki neden küçük partları açtıktan sonra çıkan pkg dosyasını upload etmiyorsun. O zaman tek seferde pkg dosyası çıkar ve ikinci çıkartma işlemi için zaman kaybetmeyiz.

Bu doğru ama o zaman benim uploadımım sıradan bir kopya mı yoksa scene grup kopyasımı diye tartışma başlıyor. biliyorsunuz asıl tercih edilen scene grup kopyalarıdır ve ben eğer çıktı ise onları paylaşırım. Eğer scene grup kopyası yoksa sıradan kopyaları tek katmanlı sıkıtırma ıle veririm.

Benim uploadlarımın Orijinal Scene kopya olduğunu ancak böyle ispat edebiliyorum. Aksi taktirde Kopyanın menşei, düzgün çalışıp çalışmadığı hangi update ile uyumlu olduğu gibi bir çok soru soruluyor. Aslında sadece .pkg yı upload etsem ben de daha az zahmet çekerim.

Düşünün , siz partları açarken sıkıntı çekiyorsunuz. Halbuki winrar bir dosyayı 20 dakikada açıyorsa onu paketlediğinde bu süre en az 90 dakikadır. Yani ben daha büyük zahmetle bu dosyaları paketliyorum. :)

Mustafamorgan

Aktif Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Ara 15, 2022
334
242
43
Buna daha önce de birkaç kez cevap verdim. Oyunların orijinalleri küçük rar paketler halinde scene gruplar tarafından paylaşılır. Bunların rar boyutları maximum 500 mb dır. Ben bu küçük partları 2 GB olarak paketliyorum ve upload ediyorum.

Şimdi diyeceksin ki neden küçük partları açtıktan sonra çıkan pkg dosyasını upload etmiyorsun. O zaman tek seferde pkg dosyası çıkar ve ikinci çıkartma işlemi için zaman kaybetmeyiz.

Bu doğru ama o zaman benim uploadımım sıradan bir kopya mı yoksa scene grup kopyasımı diye tartışma başlıyor. biliyorsunuz asıl tercih edilen scene grup kopyalarıdır ve ben eğer çıktı ise onları paylaşırım. Eğer scene grup kopyası yoksa sıradan kopyaları tek katmanlı sıkıtırma ıle veririm.

Benim uploadlarımın Orijinal Scene kopya olduğunu ancak böyle ispat edebiliyorum. Aksi taktirde Kopyanın menşei, düzgün çalışıp çalışmadığı hangi update ile uyumlu olduğu gibi bir çok soru soruluyor. Aslında sadece .pkg yı upload etsem ben de daha az zahmet çekerim.

Düşünün , siz partları açarken sıkıntı çekiyorsunuz. Halbuki winrar bir dosyayı 20 dakikada açıyorsa onu paketlediğinde bu süre en az 90 dakikadır. Yani ben daha büyük zahmetle bu dosyaları paketliyorum. :)
Valla hakkın ödenmez abi herşey için teşekkürler