Ps2 Hdd Sorunu

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PS2 Teknik Servis kategorisinde adestim tarafından oluşturulan Ps2 Hdd Sorunu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,771 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PS2 Teknik Servis
Konu Başlığı Ps2 Hdd Sorunu
Konbuyu başlatan adestim
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Faradrim

adestim

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eki 4, 2010
309
76
28
41
playstation cafe işletiyorum ve böyle birşeyle ilk defa karşılaşıyorum.normal şekilde çalşan hdd li direk açılan sistem 3 tane playstation ım hdd leri görmemeye başladı.normalde 5 saniye kadar matrix yazısı ekrana gelir daha sonra hdd içindeki oyun menüsü açılırdı.şu anda matrix yazısı ekrana geliyor 1 saniye sonra brovser ekranına dönüyor.hdd yi görmüyor.hdd ve network adapterler sağlam başka makinalarda sorunsuz çalışıyorlar.fakat bu üç makinaya hangi hddyi taksam görmüyor.bu durumun oluşmasına sebep olarak bozuk olduğunu düşündüğüm bir hdd yi makinalara takıp denemiş olmam diye düşünüyorum.bu hdd yi taktığım makina bu hale geldi.sorunun kaynağının bu olduğunu düşünüyorum ama çözümü hakkında yardımlarınıza mutacım.bilgi sahibi arkadaşların yardımlarını bekliyorum.bu arada 3 makinada 50004 kalın kasa matrix çipli.

konuyu çöp kutusuna atan arkadaş neden attığını söylerse sevinirim.zira forumda arkadaşlardan yardım istemekten doğal ne var.

Faradrim

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Tem 11, 2008
511
21
18
36
Çip yazısı gelmiyor ise çip deaktif olabilir ya da arıza olmuş olabilir. Ps2 browser ekranına dönünce orada HDLoader diye bir program sekmesi geliyor mu? Ya da sağ üstte FreeMCBoot yazısı var mı? Birde deneme yaptığınız HDD herhangi bir HDD mi? Gerekli format atılmadıysa ve FMB yoksa içinde HDD bağlıda olsa cihazlar görmez. Kopya oyun deneyin bu cihazlarda DVD olarak hepsinde çalışıyor ise ve diğer cihazlarda FMB(modlanmış hafıza kartı) kopyalayıp HDLoader kurulumu yapacaksanız.