PS4 HEN Öğreticiler PS4 Orjinal Oyundan USB ye DUMP ve Sorunsuz PKG kurulum dosyası oluşturma Rehberi

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PS4 HEN Rehberleri - Öğreticiler kategorisinde ygecesefa tarafından oluşturulan PS4 Orjinal Oyundan USB ye DUMP ve Sorunsuz PKG kurulum dosyası oluşturma Rehberi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,577 kez görüntülenmiş, 35 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PS4 HEN Rehberleri - Öğreticiler
Konu Başlığı PS4 Orjinal Oyundan USB ye DUMP ve Sorunsuz PKG kurulum dosyası oluşturma Rehberi
Konbuyu başlatan ygecesefa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan xapex

ygecesefa

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 19, 2010
35
4
8
38
Merhaba arkadaşlar forumda gördüğüm kadarıyla PKG oluşturma rehberi yok size en kolay yoldan en hızlı yoldan Orjinal PS4 oyununuzdan sorunusz PKG dosyası oluşturmayı
anlatacağım.Bildiğiniz üzre PS4 oyun indirmek boyut sebebiyle oldukça çetrefilli bu aynı zamanda oyunu DUMP etme PKG oluşturma yöntemleri içinde geçerli.Oyun dosyalarını ftp üzerinden çekme ,hex ile editleme vb bir sürü karışık ve garantisi olmayan işlemler

Anlatacağım yöntem USB kullanması vede diğer hex patch işlemlerini otomatik yaptığı için şuanki mevcut en kısa vede sorunsuz yöntemdir.
Ve yine bilindiği üzere 4.05 e kadar olan oyunlar dump edilebiliyor.

PS4 exploit oluşturma vede payload gönderme işlemlerini bildiğnizi var sayıyorum.

Öncelikle ihtiyacımız olan gereçler:

FTP den konsola DUMP işlemi için komut göndereceğimiz vede Dosyaları görüntüleyeceğimiz Filezilla
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

FTP payloadımız ps4-dumper.bin
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Ve USB ye çektiğimiz Dosyalarımızdan PKG üretimi için proje dosyası üretecek gengp4.exe

Son Olarak dosyalarımızdan PKG oluşturacak Fake_PKG_Generator

-Öncelikle flash belleğimizi veya usb hdd mizi exfat olarak biçimlendiriyoruz.Aksi taktirde ps4 diski görmeyecektir.

-Daha sonra PS4 ümüzü başlatıp exploiti açıyoruz.IDC exploiti tercih etmeniz sorunları azaltacaktır.ps4-dumper.bin payloadını gönderiyoruz ve FTP serverimiz hazırlanmış oluyor.
-Filezilla dan ps4 unuzun yerel ağdaki ip sini girip 1337 portundan PS4 ümüze bağlanıyoruz.

-USb belleğimizi konsola takıyoruz.Belirtmekte fayda var oyuna bağlı dosya boyutu 100 gb kadar çıkabiliyor ama 64 gb genellikle yeterli.

-Oyun diskimizi takıp başatıyoruz oyun menüsü gelene kadar bekliyoruz sonra,

-Filezilladan menudeki Sunucu kısmından Özel komut ver bölümüne geliyoruz.Ve "DUMP CUSAxxxxx" komutunu veriyoruz.Buradaki xxxxx kısmı oyununuzun kodu olacak.Genellikle kutuda ve diskin üstünde yazıyor.

-İşlemin tamamlanmasını /mnt/USB0 klasorundeki /mnt/USB0
CUSAxxxxx.dumping dosyasının CUSAxxxxx.completed olarak değişmesini bekleyin.Arada sayfayı yenileyip bunu kontrol edin.Bu arada tüm patch ve arşiv açma işlemlemleri ps4 tarafından tamamlanmış oluyor.
-İşlem tamamlanınca usb mizi PC ye takıp gengp4.exe yi usb ye atıp çalıtırıyoruz.z.CUSAxxxxx dir kısmından oyun klasorumuzu gösteriyoruz. Ve generate.gp4 diyoruz vede save.gp4 deyip oyunumuz PKG proje dosyasımızı oluşturuyoruz.Bu dosyayı fake pkg genarator ün pkg dosyamızı oluşturması için kullanıcaz.

-Ve son adım fake pkg dosyasından çıkan orbis-pub-gen.exe çalıştırıyoruz.File>Open deyip gp4 dosyamızı açıyoruz burdan.Ve son olarak build butonuna basıyoruz
output path kısmından pkg mizi nereye kaydedileceğini seçiyoruz.Build işlemini başlatıyoruz.

-Son olarak sorun çıkmaması adına PS4 te ki oyun kurulumunu siliyoruz oluşan pkg dosyamızı USB ye atıp DEBUGsetting payloadı ve HEN i yükledikten sonra debug menü>game>install package kısmından oyunu sıfırdan kuruyoruz.

Son düzenleme:

poulkilly

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eyl 11, 2008
437
31
28
41
nmerhaba kardeşim burayı anlamadı özel komut derken zaten bağluıyız filezillaya
Filezilladan menudeki Sunucu kısmından Özel komut ver bölümüne geliyoruz.Ve "DUMP CUSAxxxxx" komutunu veriyoruz.Buradaki xxxxx kısmı oyununuzun kodu olacak.Genellikle kutuda ve diskin üstünde yazıyor.

poulkilly

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eyl 11, 2008
437
31
28
41
kardeşim anlatımından hiçbirlşey anlamadım elden geçirirmisin özel komut ver deiğimde bağlanmıyor ve ayrıyetten programları açıcakmıyız açmıcakmıyız onuda söylememişsin düzenlersen sevinirim

poulkilly

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eyl 11, 2008
437
31
28
41
dostum faydalıda olmuyorki özel komutu veriyorum hata veriyor ve napılıcağı tam anlatılmamış

ygecesefa

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 19, 2010
35
4
8
38
kardeşim anlatımından hiçbirlşey anlamadım elden geçirirmisin özel komut ver deiğimde bağlanmıyor ve ayrıyetten programları açıcakmıyız açmıcakmıyız onuda söylememişsin düzenlersen sevinirim
Kardeşim ftp baglqntisi yaptin mi? O komutu ondan sonra vericeksiniz. Yukarida siraladigim maddeleri titizlikle uygularsaniz sorun yasamassiniz. Bu arada exploti vede payloadi gonderdiniz mi?

ygecesefa

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 19, 2010
35
4
8
38
ftp baglqntisi kuramamissiniz. Payloadi gonderdiniz mi benim verdigim payloadi gondermeniz gerek

ygecesefa

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 19, 2010
35
4
8
38
xxx ler yerine oyun diskinin uzerindeki cus la baslayan rakamlari yazicaksin

nate86

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 27, 2017
518
328
63
arkadaşlar güzel gelişmeler oluyor birde 5,01 içinde haberler gelse çok güzel olurdu:D

poulkilly

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eyl 11, 2008
437
31
28
41
Kardeşim gönderdim frp ile baglandım oyunu taktım yükledi ana menüde bekleyip frp ile baglandım senin dosyayı yolladıktan snr özel komut satırına oyunumun kodunu yazıyorum ama bağlanmıyor hata veriyor izel komuta bağlanmaya çalışırken yardımcı olursan sevinirim