PS3 EMULATÖR PS2 Oyunlarını PS3 İçin Konvert Etme ve PS3 Konsolunda PS2 Oyunlarını Oynatma Rehberi

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PS3 - PS2 Emulasyon kategorisinde mctuna tarafından oluşturulan PS2 Oyunlarını PS3 İçin Konvert Etme ve PS3 Konsolunda PS2 Oyunlarını Oynatma Rehberi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 41,229 kez görüntülenmiş, 141 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PS3 - PS2 Emulasyon
Konu Başlığı PS2 Oyunlarını PS3 İçin Konvert Etme ve PS3 Konsolunda PS2 Oyunlarını Oynatma Rehberi
Konbuyu başlatan mctuna
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan rocknow

KALE

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 12, 2011
149
326
63
43
dostum multimanın 4,30 ürümünü kur convert ettiğin isolar hd0 içinde PS2ISO adlı klasör oluştur. oyunun ismi olan bir klasör daha oluştur ve iso bin enc dosyasını oyun ismi olan klasöre at bu klasörü ps2isoklasörünün içine at multimandan emulatorların olduğu klasöre gel oyunu tazele yapuyun senin klasöre verdiğin isimle görünür ordan x ile oyunu yükle ps2placeholder programını çalıştır
Kardeş oyunla ilgili bir sıkıntım yok multiman 4.30 yüklü zaten. oyunu zaten doğru yere kopyaladım multimandan görüyorum sıkıntı yok yani son aşama ps2placeholder programı ama ne lanet bişeyse ne yaparsam yapaıyım Telif Hakkı koruma bilgisi geçersiz mesajını görmekten kurtulamıyorum. 3 gündür bu hatayı görmekten kusacam piskolojim bozuldu.

ekoekonom

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Haz 6, 2011
15
0
1
kardeş oyunu convert ettim doğru yere attım multimandan seçiyorum orda sorun yok onları eksiksiz yaptım zaten benim sorunum PS2_Classics_Placeholder denilen programla Telif Hakkı koruma bilgisi geçersiz diyor ?

herşeyi anlatıldığı gibi adım adım yapıyorum ama nafile olmuyor.. Sıkıntı Kullandığım CWF ile alakalımı ? yoksa eksik bişeymi yapıyorum
oyunu convert ederken hatalı convert ediyorsun heralde
çünkü bende farklı rap dosyası ve lisansla convert ettiğim oyunlarda aynı hatayı alıyordum
aidotools sitesinden en son convert programını indir orda kod ve lisans hazır geliyor
reatpsn ile aktif ettiğin rap dosyası ile convert ederken kullandığın contend id aynı olmalı
neyse benim çıkmam lazım olmazsa daha sonra yardımcı olmaya çalışırım

KALE

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 12, 2011
149
326
63
43
oyunu convert ederken hatalı convert ediyorsun heralde
çünkü bende farklı rap dosyası ve lisansla convert ettiğim oyunlarda aynı hatayı alıyordum
aidotools sitesinden en son convert programını indir orda kod ve lisans hazır geliyor
reatpsn ile aktif ettiğin rap dosyası ile convert ederken kullandığın contend id aynı olmalı
neyse benim çıkmam lazım olmazsa daha sonra yardımcı olmaya çalışırım
ekoekonom haklısın oyunu yanlış convert etmişim çok saol yardımın için :)

Psx63

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ara 6, 2012
211
37
0
39
arkadaşlar oyunları çalıştıramayanlar için yardımcı olayım

1-Öncelikle multiMAN 04.30.00 cihazda kurulu olsun

2-PS2_Classics_Placeholder R2 yi indirip kurunuz ve reActPSN ile aktif ediniz ...reActPSN bende ps3 kapanıp açılınca uyarı vermedi yani ordada proplem yok....

bu dusyayı indirmenizi tavsiye ederim

indirme linki :

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

3-Oyunları tuna hocanın dedigi gibi convert ediniz yanlız covert ederken bazen ISO.BIN.ENC.BIN.ENC şeklinde olabilir siz onu ISO.BIN.ENC yapınız...

4-Oyunları multiMan ile /dev_hdd0/game/PS2ISO klasörüne atınız ve ok imleci PS2ISO klasörünün üstündeyken (O ) tuşuna basınız ve İZİNLER sekmesini tıklayınız..

5-Oyunları oynamak için multiMan da en sagda Retro yazan kısımda emulaör bölümünde ps2 oyununuzu tıklayınız...sizi ana menüye yollayacaktır geriye sadece PS2_Classics_Placeholder tıklamak kalıyor...

Birden fazla oyunu PS2ISO klasörüne atabilirsiniz sorun çıkmayacaktır...

ps2 manager kullanmanıza gerek yok bence multiman süper bu konuda ....

Eger retro kısmında heryeni oyundan sonra cobra usb veya izin verilmiyor uyarısı verirse PS2ISO klasörünün üstündeyken (O ) tuşuna basınız ve İZİNLER sekmesini tıklayınız..

MrStench

(wwaassddee)
Kayıt Üyemiz
Tem 9, 2011
545
16
18
36
tuna abi bende mortal combatı oynamak istiyorum onun dosyasını ayrı bir şekilde indirmem gerekiyor sanırım ama sen acaba direkt convertlenmiş şekilde koysan indirip atsak oynayamazmıyız vede bu convert programını ps3 mi pcyemi anlamış değilim :)

ferhanANK

Forum Destekçisi
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Tem 23, 2008
5,919
872
113
37
PSLAND:)
Arkadaşlar ne yaptıysam beceremedim:(
1)Reactpsn i kurallarına göre çalıştırıyorum ama hiçbişe olmuyor.Sadece PS3 açaılıp kapanıyor.Ama aa diye açtığımız kullanıcı adı değişmiş:)

2)Syphon Filter Omege Stratin oyununu dvd den iso yaptım ve sonra rehbere göre çevirdim.Ama oyunun boyutu 4.2 gb den 3.8 e düşmüş:(

3)PS2 oyun managerin de oyunu ismi görünüyor.Ama seçince ps3 siyah ekranda kapanıyor yav:(

Sırf Syphon Fİlter ler için istiyorum valla:(

jaguars4

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 17, 2013
855
115
43
Arkadaşlar ne yaptıysam beceremedim:(
1)Reactpsn i kurallarına göre çalıştırıyorum ama hiçbişe olmuyor.Sadece PS3 açaılıp kapanıyor.Ama aa diye açtığımız kullanıcı adı değişmiş:)

2)Syphon Filter Omege Stratin oyununu dvd den iso yaptım ve sonra rehbere göre çevirdim.Ama oyunun boyutu 4.2 gb den 3.8 e düşmüş:(

3)PS2 oyun managerin de oyunu ismi görünüyor.Ama seçince ps3 siyah ekranda kapanıyor yav:(

Sırf Syphon Fİlter ler için istiyorum valla:(
DVD'den ISO'ya çevirdiysen ve oyunun boyutu düştüyse bozuk çevrilmiştir ISO'ya. Aynı şey benim de başıma geldi. ISO'ya çevirdim oyunun boyutu azaldı ve çalışmadı. Daha sonra ISO'ya çevirmeden .BIN dosyasından ISO.BIN.ENC yaptım bu sefer oyun çalıştı.

ISO'ya çevirdiğin programa dikkat et. Bozuk veya eksik çevirebiliyor ISO'ya.

ferhanANK

Forum Destekçisi
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Tem 23, 2008
5,919
872
113
37
PSLAND:)
DVD'den ISO'ya çevirdiysen ve oyunun boyutu düştüyse bozuk çevrilmiştir ISO'ya. Aynı şey benim de başıma geldi. ISO'ya çevirdim oyunun boyutu azaldı ve çalışmadı. Daha sonra ISO'ya çevirmeden .BIN dosyasından ISO.BIN.ENC yaptım bu sefer oyun çalıştı.

ISO'ya çevirdiğin programa dikkat et. Bozuk veya eksik çevirebiliyor ISO'ya.
Eyvallah kardeş sağoalsın.şuanda Deamon tools ile deniyorum.İnşallah becerebilirim:(

leedragon

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ağu 11, 2009
98
6
8
46
Tuna kardeşim sana zahmet lisanslama vs için videolu bir rehber hazırlarmısın. SAYGILAR