PS3 (REHBER) Unreal Engine 3 ile yapılmış oyunlara türkçe yama yapma ve uyarlama

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PS3 Oyunları Türkçe Yama kategorisinde alpilkay tarafından oluşturulan (REHBER) Unreal Engine 3 ile yapılmış oyunlara türkçe yama yapma ve uyarlama başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,927 kez görüntülenmiş, 40 yorum ve 16 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PS3 Oyunları Türkçe Yama
Konu Başlığı (REHBER) Unreal Engine 3 ile yapılmış oyunlara türkçe yama yapma ve uyarlama
Konbuyu başlatan alpilkay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan CaptainAmerica

alpilkay

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Tem 23, 2008
32
132
33
slm arkadaşlar uzun zamandır boş kalıp bu rehberi hazırlamak istiyordum. iş ve evden zaman bulamadığım için bir türlü yapamadığım türkçe yama uyarlama işini boş zamanı olan kişilerin yapabilmesi için anlatmaya çalışacağım.

deneyebildiğim birkaç oyun: Batman Arkham Asylum, Batman Arkham City, Remember Me, Dishonored, Borderland ( Unreal Engine 3 motoruyla yapılan her oyuna uyucağını umuyorum)

1-Editor programını açıyoruz ve file'dan open deyip yama yapıcağımız COALESCED_INT.BIN dosyasını seçiyoruz.

2- açtıktan sonra sağ taraftan hangi dosyayı çevireceksek seçiyoruz ve türkçe yamadaki aynı doyayı yanına açıyoruz.

3- daha sonra editörün sağ tafında ki bölüme türkçe alt yazının uygun yerlerini kopyalıyoruz.

işlem sırasında sık sık file'da Save yapıyoruz (yada save as yapıp yedek alabilirsiniz.)
tüm satırları değiştirdikten sonra ps3 oyunumuza kopyalıyoruz.
Not: türkçe karakterleri tanıyıp tanımadığını bilmiyorum bunu deneyerek bulabilirsiniz yada font dosyasına ulaşabilirseniz düzenleyip türkçe karakter desteği sağlayabilirsiniz.
birde bu yöntem sadece ps3te değil xbox360 oyunlarındada işe yarıyor.

denediğim dosyaların linki (içinde editör programı, ps3 dosyaları ve türkçe yamalar mevcut)
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

mctuna

PS3 - PS4 - Nintendo Switch Teknik Servis
Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
11,762
42,097
113
42
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
Anlatım ve paylaşımınız için çok teşekkürler

Umarım PS3 oyunlarında daha çok Türkçe yama olur ve Türkçe yama için çalışmalar devam eder, dosyalarınızın ilgili arkadaşların dikkatini çekeceğine ve çalışma yapacaklarına eminim

Tekrardan teşekkürler [MENTION=28476]alpi[/MENTION]kay

monemu

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 11, 2010
328
930
93
olması gereken bu arkadaşlar, severek oynadığınız bir oyunu Türkceye ceviri aylar alsa bile 10 kisi yama yapsa ki ben 3 oyun yaptım 30 oyun yapar 1Tb hdd bile zorlasan 50 - 60 oyun anca alıyor yani duz mantik o kadar oyun oynayan adam var herkez bir oyuna el atsa yada ekip kursa ki bir çok oyunun türkcesi pc platformunda mevcut aktarımını yapsa bile cevrilmedik oyun kalmaz bizide orjinale yalamacılar gibi ele güne muhtac etmezler.​
bunu bir düşünün isterseniz.​

psp_gs

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
May 12, 2011
1,606
67
0
konuda da dediğiniz gibi Batmanlar türkçe olsa çok güzel olur

monemu

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 11, 2010
328
930
93
Batman Arkham City'i denedim çalıyor.Hazır başlamışken bitermeyide düşünüyorum ama bügünlerde biraz yoğun olduğum geç bitebilir:D
@portagas dostum ben gow yamasını test ediyorum bitince baska bir oyuna başlamayı düşünüyordum ama sonraya kalabilir istersen sana yardım edebilirim.

GAMEMASTER

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Haz 11, 2012
3,045
218
63
@psp_gs neden banlandı yav :crushed: Bu arada basit gibi görünüyor ama baya bir bos zaman ister. :eagerness:

berkayde

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Mar 23, 2010
800
16
18
slm arkadaşlar uzun zamandır boş kalıp bu rehberi hazırlamak istiyordum. iş ve evden zaman bulamadığım için bir türlü yapamadığım türkçe yama uyarlama işini boş zamanı olan kişilerin yapabilmesi için anlatmaya çalışacağım.

deneyebildiğim birkaç oyun: Batman Arkham Asylum, Batman Arkham City, Remember Me, Dishonored, Borderland ( Unreal Engine 3 motoruyla yapılan her oyuna uyucağını umuyorum)

1-Editor programını açıyoruz ve file'dan open deyip yama yapıcağımız COALESCED_INT.BIN dosyasını seçiyoruz.

2- açtıktan sonra sağ taraftan hangi dosyayı çevireceksek seçiyoruz ve türkçe yamadaki aynı doyayı yanına açıyoruz.

3- daha sonra editörün sağ tafında ki bölüme türkçe alt yazının uygun yerlerini kopyalıyoruz.

işlem sırasında sık sık file'da Save yapıyoruz (yada save as yapıp yedek alabilirsiniz.)
tüm satırları değiştirdikten sonra ps3 oyunumuza kopyalıyoruz.
Not: türkçe karakterleri tanıyıp tanımadığını bilmiyorum bunu deneyerek bulabilirsiniz yada font dosyasına ulaşabilirseniz düzenleyip türkçe karakter desteği sağlayabilirsiniz.
birde bu yöntem sadece ps3te değil xbox360 oyunlarındada işe yarıyor.

denediğim dosyaların linki (içinde editör programı, ps3 dosyaları ve türkçe yamalar mevcut)
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
Yamalarini bitirdigin oyunlar icin ayri konu acsan daha guzel olurdu bence.

Bu arada skyrimin yamasi cikti cevirebilen olursa cok makbule gecer ingilizcesi cok karisik oluyo turkcesi bile karisik olur bence de bu oyun turkce oynanmali diyorum